Skip to main content

Lacné letenky Londýn

Veľká Británia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Londýna

Zaujímavé info o Londýne

Londýn alebo Londinium, ako ho kedysi nazývali Rimania, je druhou najnavštevovanejšou destináciou planéty. Toto sídlo kráľovskej rodiny ponúka toho viac ako len lesk kráľovského dvora a červené telefónne búdky. Miliónové mesto rozpínajúce sa na brehoch Temže má multikultúrnu atmosféru, v ktorej sa prelínajú rozličné národnosti a rasy. Počuť tu môžete až 300 odlišných jazykov.

Ak by sme preto mali vybrať jedno slovo, ktoré by najlepšie vystihovalo Londýn, bolo by to slovo diverzita. Hoci má až 48 štvrtí, každá z nich je jedinečnou. Medzi tie najznámejšie patria azda: divadelný West End, historické City of London, starobylý Westminster, hipsterský raj Covent Garden a Shoreditch, múzejný Kensington, rebelský Camden, zelený Hyde Park či pobrežný South Bank. V Londýne sa proste vždy niečo deje.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Londýna kúpite priamo z Bratislavy, Košíc a Popradu. Z Bratislavy lieta spoločnosť Ryanair, ktorej domovským letiskom v Londýne je Stansted. Z Košíc a letiska Poprad Tatry lieta Wizz Air s príletom na letisko Luton. Let je priamy. Dĺžka letu Bratislava – Londýn je približne 2 hodiny a 20 minút. Akciové letenky do Londýna môžete nájsť aj z Viedne, Budapešti, Brna a Prahy.

Slováci najčastejšie lietajú do Londýna spoločnosťou Ryanair, Wizz Air a Laudamotion, výhodné letenky z odletových miest mimo Slovenska ponúkajú aj spoločnosti easyJet a Smartwings Travel Service. Z našich končín sa do Londýna najčastejšie lieta na letisko Stansted, Luton a prípadne na letisko Gatwick. Ak sa chcete dostať na letisko Heathrow, z Viedne naň lietajú spoločnosti Lufthansa a Swiss International Air Lines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Londýne

Aké cestovné doklady potrebujem do Veľkej Británie?

Víza do Veľkej Británie – na vstup do tejto krajiny vám momentálne stačí platný cestovný pas.

Aké je počasie v Londýne?

Pre Londýn je typická zatiahnutá obloha a mierne počasie. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 19 °C. Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 5 °C. Najviac prší v októbri, priemerne zrážky tu vtedy dosahujú 71 mm dažďa. Kedy je teda dovolenka v Londýne správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je jar (marec - máj), kedy teplota dosahuje priemerných 11 °C až 15 °C a mesto nie je až tak preplnené. Ak sa vyberiete do Londýna cez leto alebo v decembri, rátajte s návalom turistov a vyššími cenami. Bez ohľadu na to, kedy sa do Londýna vyberiete, vezmite si so sebou dáždnik, pršať tu môže naozaj kedykoľvek.

Ako funguje doprava v Londýne?

Londýn sa člení do 6 zón, od ktorých sa odvíja cena transportu. Väčšina hlavných pamiatok sa nachádza v prvej zóne. Cestovanie autobusom je tu, bohužiaľ, pomalé kvôli dopravným špičkám. Najrýchlejším spôsobom prepravy je tak metro. Od roku 2016 môžete využívať metro cez víkend aj v noci, a to na hlavných linkách Victoria, Jubilee, Central, Northern a Piccadilly.

Ak bývate v iných oblastiach, dostanete sa do nich nočným autobusom, čo však môže trvať podstatne dlhšie. Na prepravu verejnou dopravou budete potrebovať lístok, a to buď papierovú Travelcard, alebo plastovú Oyster card, ktorá je opakovane nabíjateľná. Kúpu lístka môžete vykonať aj pomocou bezkontaktnej platobnej karty.

Oyster card poskytuje zľavnenú tarifu. Hoci jedna jazda metrom v prvej zóne stojí až 4,90 £, s Oyster card zaplatíte 2,40 £. Ak plánujete väčší počet jázd, Oyster card si môžete nabiť v zľavnenej tarife aj ako jednodňový lístok. Taxíky sú v Londýne drahým spôsobom prepravy, no sú pohodlné – dajú sa zohnať kdekoľvek a kedykoľvek.

Obdobne drahé sú aj londýnske autopožičovne. Ak si trúfnete šoférovať s volantom na pravej strane vozidla, požičajte si auto radšej rovno pri letisku. Rezervovať auto si môžete priamo cez Pelikán.

Aké sú ceny v Londýne a je Londýn drahý?

Národnou menou je britská libra, zameníte ju bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v Anglicku. Londýn je jedna z najdrahších európskych metropol. Rátajte preto s vyššími cenami ubytovania a jedla. Na druhej strane však ušetríte pri návšteve pamiatok, keďže vstup do múzeí a kostolov spravidla nie je spoplatnený.

Hľadáte hotel v Londýne? Čím bližšie k centru, tým je cena vyššia. Najdrahšími štvrťami sú City of London, Westminster, Kensington, Chelsea a Southwark, kde za noc poľahky zaplatíte aj 200 £. Vybrať tú najlepšiu štvrť, čo do ceny a lokality, je kvôli rozmerom Londýna nemožné.

Tak či onak budete všade používať metro. Ak sa rozhodnete pre súkromné ubytovanie, odporúčame vám poriadne si vopred preveriť kvalitu ubytovania cez referencie. Chladné byty s plesňami tu nie sú ničím výnimočným. Hotely a hostely v Londýne majú zväčša dobrú kvalitu.

Ceny ubytovania, jeho lokalitu a referencie užívateľov si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán. Ak zvažujete pobyt v Londýne a hľadáte cenovo najvýhodnejší balík letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek priamo na Pelikáne. Pri troche šťastia môžete nájsť zľavnený letecký zájazd do Londýna.

Aký je aktuálny čas v Londýne?

Nultý poludník v londýnskom Greenwichi je základom Greenwichského stredného času (GMT), od ktorého sa počítajú časové pásma. Smerom na západ záporne a smerom na východ kladne. Keďže Slovensko sa nachádza na východnej strane, je u nás o jednu hodinu viac ako v Londýne.

Letecké zaujímavosti o Londýne

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Londýna za posledný týždeň stála iba 29,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Londýne je: 4.

Tipy, čo treba vidieť v Londýne

10 zaujímavostí o Londýne

1
Londýnske metro je jedno z najstarších a najväčších podzemných metier sveta. Každý deň prepraví vyše štyri milióny ľudí
2
Obchodný dom Harrods predával kokaín až do roku 1916
3
V 16. storočí bol v meste vydaný zákaz bitia vlastnej manželky. Ten však platil až po 9. hodine večer a bol prijatý z dôvodu, aby hluk nerušil nočný kľud
4
Londýnske autobusy mali pred rokom 1907 rôznorodé farby. Tie signalizovali odlišné trate a spoločnosti. Dnes už notoricky známa červená farba patrila spoločnosti LGOC, ktorá sa stala neskôr lídrom autobusovej prepravy
5
Získať taxikársku licenciu v Londýne je mimoriadne náročné. Taxikár musí zložiť test s názvom „The Knowledge“, ktorý ho preskúša zo znalosti všetkých londýnskych ulíc a pamiatok. Príprava na skúšku trvá obvykle 2 až 4 roky
6
Všetky figuríny v Múzeu voskových figurín Madam Tussauds sú o 2 % väčšie ako je skutočná ľudská veľkosť modelu, pretože vosk sa scvrkáva
7
Karl Marx napísal knihu Kapitál v Britskom múzeu, medzitým ako sa tam opíjal a žiadal Friedricha Engelsa, aby mu požičal peniaze
8
V Buckinghamskom paláci ľahko zistíte, či sa v ňom práve nachádza kráľovná. Spoznáte to podľa vyvesenej kráľovskej zástavy
9
Do Londýnskeho oka sa zmestí naraz až 800 ľudí, čo je porovnateľné s jedenástimi plnými doubledeckerami
10
Počet obyvateľov Londýna bol v roku 2016 odhadnutý na 8,63 milióna. Celá metropolitná oblasť Londýna má však vyše 13 miliónov obyvateľov.