Skip to main content

Lacné letenky Luxembursko

Luxembursko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Luxemburska

Zaujímavé info o

Malá krajina, ktorá však má čo ponúknuť. Tak by sme mohli charakterizovať Luxembursko. Hranice tohto mini štátu ohraničuje z juhu Francúzsko, z východu Nemecko a zo severozápadu Belgicko. Hlavným mestom je Luxemburg.

Luxemburskí občania sa každý rok vyberajú na 2,56 výletov a počas cestovania míňajú viac peňazí na osobu, ako ktorýkoľvek iný národ. Táto malá krajina má výhodu v tom, že má menej ako 600 000 obyvateľov, je známa vysokou kvalitou života, vysokými mzdami a vysokými životnými očakávaniami. Má tiež silný systém sociálneho zabezpečenia na pomoc svojim občanom po odchode do dôchodku.

Z prírodných krás ponúka Luxembursko návštevníkom turistické vychádzky po pohorí Ardeny, úrodné údolia v okolí rieky Mosela, úchvatné mestské parky či jedinečný biotop so skalnými útvarmi označovaný ako malé Švajčiarsko v Luxembursku nachádzajúci sa v regióne Mullerthal.

Lacné letenky do Luxemburska viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Luxemburgu zabezpečujú letecké spoločnosti Luxair a Austrian Airlines. S jedným prestupom však možno do Luxemburska letieť aj so spoločnosťami KLM, SWISS či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Luxembursku

Cestovné doklady do Luxemburska

Na vstup do Luxemburska nebudete potrebovať cestovný pas, postačí vám aj občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.

Počasie v Luxembursku

Podnebie v Luxembursku ovplyvňujú najmä atlantické západné vetry, teploty sú mierne a v zime mierne sneží. Odporúčame ho navštíviť počas celého roka, no najvhodnejšia doba na cestovanie je samozrejme od mája do polovice oktróbra.

Ceny v Luxembursku

Oficiálnym platidlom v Luxembursku je Euro. Ceny sú však podstatne vyššie za služby i ubytovanie, ako na Slovensku.

Hľadáte lacné ubytovanie v Luxembursku? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Mesto má širokú škálu ubytovania, prevažujú luxusné a drahé hotely.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Luxemburgu či dokonca celé krajinu, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán – kde si môžete porovnať ceny viacerých autopožičovní.

Aktuálny čas v Luxembursku

V Luxembursku je toľko isto hodín ako na Slovensku, sme v rovnakom časovom pásme.

Tipy, čo treba vidieť v Luxembursku

10 zaujímavostí o Luxembursku

1
Luxemburg je síce najväčšie a hlavné mesto Luxemburska, no nie je väčší ako napríklad naša Trnava
2
Luxembursko je jedinou krajinou na svete, kde ešte pretrváva politický systém známy ako veľkovojvodstvo
3
Luxembursko je deviatym najmenej skorumpovaným štátom na svete
4
V baroch a reštauráciách je v Luxembursku zakázané fajčiť
5
Až 46% obyvateľov tvoria prisťahovalci, najmä Portugalci, ktorí pracujú v oceliarskom priemysle
6
V Luxembursku majú tri úradné jazyky. Francúzština, nemčina a luxemburčina
7
Luxembursko má najvyššie HDP na svete. Neuveriteľných 70 000 dolárov na hlavu
8
Prvá zmienka o hlavnom meste Luxemburgu pochádza z roku 963, kedy sa začalo opevňovať
9
Sídlia tu mnohé firmy, ale aj dôležité inštitúcie. Sídlo tu má Súdny dvor Európskej únie, sekretariát Európskeho parlamentu, Európska investičná banka, Európsky investičný fond
10
Centrum mesta Luxemburg je plné malých a starých budov zo stredoveku