Skip to main content

Lacné letenky Manchester

Veľká Británia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Manchestru

Zaujímavé info o Manchestri

Manchester. Mesto, ktoré už dávno nie je preslávané len svojimi továrňami na výrobu látok a oblečenia. Dnes je to kolíska svetového futbalu, mesto plné múzeí, hudby, nočného života, nakupovania a univerzít. Zároveň jedna z najvýznamnejších metropol na severozápade Anglicka.

Žije tu približne 500-tisíc obyvateľov ale celú oblasť tzv. Veľkého Manchestru obývajú až 2 milióny ľudí. A ďalšie milióny turistov sa sem každoročne húfne vracajú. Prečo? Manchester je unikátnym spojením anglického vidieku a moderného veľkomesta, no to nie je všetko.

Futbal je v Manchestri ako náboženstvo. Omnoho viac, ako v celom Anglicku. Svoj domáci stánok tu majú dva slávne kluby – Manchester United a Manchester City. Vybrať sa na tribúny, keď je domáce derby – to skrátka môže byť najväčší futbalový zážitok na svete.

Manchester je obľúbená destinácia Slovákov, najmä pre tých, ktorí milujú futbal a typické anglické mestá. Lacné letenky do Manchestra viete rezervovať veľmi výhodne z Bratislavy, ale aj neďalekej Viedne. Priamy let trvá približne dve a pol hodiny.

Slováci lietajú do Manchestru najradšej s leteckými spoločnosťami Ryanair, Easyjet a Austrian Airlines. Medzinárodné letisko Manchester sa nachádza približne 14 kilometrov juhozápadne od centra Manchesteru. Je to jedno z najväčších a najrušnejších letísk vo Veľkej Británii, o čom svedčí aj tretia priečka v počte prepravených cestujúcich. Letisko pozostáva z 3 moderných terminálov, ktoré poskytujú cestujúcim bohaté možnosti na nákupy, gastronómiu a oddych.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Manchestri

Aké cestovné doklady potrebujem do Veľkej Británie?

Víza do Veľkej Británie – na vstup do tejto krajiny vám momentálne stačí platný cestovný pas.

Počasie v Manchestri

Britské ostrovy patria do mierneho pásma a vetry z Atlantiku, ktoré sú v zime chladné a v lete mierne, sem prinášajú veľa zrážok. Časté sú teda dažde alebo mierne prehánky, obloha je väčšinou zatiahnutá a veľmi bežné sú hmly.

Medzi teplotami v zime a v lete nie sú veľké rozdiely, v zime pravdepodobne nezažijete kruté mínusové teploty, v lete zas teploty nad 25 stupňov. Britské počasie je však veľmi premenlivé a nevyspytateľné, preto majte vždy so sebou dáždnik i slnečné okuliare, typická predpoveď počasia totiž znie: bude oblačno, miestami slnečno s občasným dažďom.

Na jar môžete čakať všetko, od chladného po pekné slnečné počasie, teploty sa zvyknú pohybovať okolo 10 – 15 stupňov. Letá sú pekné s teplotami okolo 20 stupňov, no aj vtedy rátajte s možnými prehánkami. Jeseň je premenlivá s teplotami 5 – 15 stupňov a zima je mierna s teplotami okolo nuly. Väčšinu roka sa teploty pohybujú medzi 10 a 20 stupňov.

Ceny v Manchestri

Menou v Anglicku je britská libra a jej štandardné označenie je GBP. Značka pre libru je £ a dáva sa pred sumu. Pôvodne libra označovala len jednotku hmotnosti (1 libra = 453 gramov), neskôr sa libra šterlingov začala používať ako menová jednotka.

Zameniť peniaze za eurá nie je žiaden problém, kdekoľvek sa budete nachádzať. Niektoré reštaurácie a podniky bez problémov berú aj eurá.

Hľadáte lacné ubytovanie v Manchestri? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Mesto má širokú škálu ubytovania, od lacných hostelov po 5-hviezdičkové hotely. Najlacnejšie ponúkajú svoje služby za 15₤ na noc/osobu. Štandard v 3-hviezdičkových hoteloch býva okolo 100₤. Všeobecne sa oplatí zabezpečiť si ubytovanie vopred.

Obľúbeným spôsobom prepravy je taxi alebo Uber. Cenu si vždy dohodnite pred začatím jazdy.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Manchestru, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Manchestri

V Manchestri je o hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Manchestri

10 zaujímavostí o Manchestri

1
Čakali by ste, že v Manchestri budú mrakodrapy? Ani my. Mesto však ponúka úžasnú prehliadku anglickej architektúry od viktoriánskeho obdobia až po súčasnosť. A k tej už patria aj mrakodrapy
2
V 18. storočí bol Manchester považovaný za svetové mesto bavlneného priemyslu. Dostal dokonca prezývku Cottonpolis a Warehouse City, natoľko bolo mesto priemyselné
3
Letisko Manchester airport – najväčšie letisko vo Veľkej Británii za hranicami Londýna
4
Pol milióna obyvateľov Manchestru hovorí v 200 rôznych jazykoch, čo radí mesto za jedno z najviac jazyčných na svete
5
Na počesť Manchestru bol nazvaný asteroid 758 Mancunia. V rímskych dobách sa obyvatelia Manchestru nazývali “mancuniancami”
6
Najväčšia čínska štvrť vo Veľkej Británii a zároveň druhá najväčšia v Európe. Vedeli ste? Dominantou je zdobená brána Chinese Imperial Arch, ktorá je vyrezaná z dreva
7
V Manchestri bola po prvýkrát otvorená v Anglicku verejná knižnica zadarmo – Chatham Library. Stalo sa to v roku 1653
8
V Manchestri sa nachádza najvyššia obytná budova v Británii – Beetham Tower . Jedná sa o 47-poschodový mrakodrap
9
V južnom Manchestri je ulica Wilmslow Road, ktorá sa ľudovo volá Curry Mile. Nachádza sa tu viac ako 70 reštaurácii a kaviarní s ázijskou kuchyňou
10
Významné osobnosti a udalosti, ktoré pomohli vytvoriť toto nádherné mesto majú svoje čestné miesta po celom Manchestri. Napríklad Alan Turing, otec výpočtovej techniky. Abraham Lincoln, americký prezident