Skip to main content

Lacné letenky Mexico City

Akciové letenky do Mexiko City

Zaujímavé info o Mexiko City

Ak chcete zažiť skutočné Mexiko, vydajte sa do jeho srdca, do Mexico City. S rozlohou vyše 1 500 metrov štvorcových sa radí k najväčším mestám na svete. Nájdete tu obrovské množstvo pamiatok, skvelú kulinársku scénu a žije tu jedna pätina celkového obyvateľstva Mexika, teda okolo 25 miliónov ľudí.

Krajine Mayov a Aztékov dominuje jedno z najväčších miest sveta. Rušná metropola vám ponúkne atraktívny koktejl nespočetných historických pamiatok a luxusných moderných častí. Mexico City je skutočným gigantom nielen počtom obyvateľov, ale aj prastarou metropolitnou tradíciou.

Medzi najväčšie svetová mestá patrilo už v dobách aztéckej ríše, vtedy pod menom Tenochtitlán. Španieli ho dobyli a zrovnali so zemou len tridsať rokov po objavení Ameriky Krištofom Kolumbom, vzápätí však mesto obnovili. Rad pamiatok z tejto doby sa zachoval až dodnes.

Centrálne námestie Plaza de la Constitución je známe skôr pod prezývkou El Zócalo. Alternatívny názov vzišiel od pamätníka, ktorý tu mal byť v polovici 19. storočia postavený ako pripomienka mexickej nezávislosti. Realizácia však, boh vie prečo, pokrivkávala. Podarilo sa vybudovať iba podstavec, teda "sokel" (v španielčine Zócalo). Dnes už tam nie je ani ten. El Zócalo Španieli vybudovali na ruinách samého srdca Tenochtitlánu v snahe zmazať spomienky na bývalú slávu Aztékov.

Hľadáte lacnú letenku do Mexico City? Rezervovať letenky viete z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Mexika z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne však možno letieť s jedným prestupom s aerolinkami Eurowings, Condor, Aeromexico, Iberia, Air France, SWISS, Air Canada, Austrian Airlines či British Airways. Priemerná dĺžka letu je 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Mexiku

Víza do Mexika

Do Mexika potrebujete mať platný cestovný pas a jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po dátume návratu. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Víza pre dovolenkárov nie sú potrebné.

Počasie v Mexiku

Mexiko má priemernú ročnú teplotu viac ako 23 °C s teplejšími letami a chladnejšími zimami. Rozdiel teplôt medzi obdobiami sú okolo 5 °C. Do tohto podnebného pásma spadajú obe pobrežia Mexika, kde celoročne denná teplota zvyčajne neklesá pod 27 °C.

Do výšky 1700 metrov má priemerné teploty v rozmedzí 17 – 23 °C. Chladné pásmo zahŕňa územia do výšky 2500 metrov nad morom s priemernými teplotami pod 17 °C. Hlavná sezóna v Mexiku je v zimnom období, hlavne počas Vianočných sviatkov a Nového roka. Turistický vrchol je aj počas Veľkej Noci.

Ceny v Mexiku

Ak sa chcete vyhnúť davom a vysokým cenám, vycestujte do tohto raja v období od mája do augusta.

Hľadáte dobrý hotel v Mexiku? Alebo radšej apartmán? na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek vo veľkom množstve hotelov a rezertov.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Mexika

Pri návšteve Mexika sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie.

Zdravotná starostlivosť je na veľmi dobrej úrovni. V Mexiku zdravotnú starostlivosť poskytujú ako štátne, tak súkromné zariadenia, ktoré sú však oveľa drahšie. Odporúčame uzatvoriť komerčné cestovné poistenie.

Aktuálny čas v Mexiku

V Mexiku je o sedem hodín menej, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Mexico City

10 zaujímavostí o Mexiku

1
Mexiko má 68 oficiálnych úradných jazykov. Väčšina obyvateľov ovláda jediný, španielčinu
2
V roku 2009 Mexiko legalizovalo držanie malého množstva narkotík
3
Viac než 600 000 Američanov žije v Mexiku. To z neho robí miesto, kde sa koncentruje najviac Američanov mimo USA
4
Mexiko malo prezidenta, ktorý sa svojej funkcie vzdal po hodine riadenia krajiny
5
Mexico City má najväčšiu flotilu taxíkov na svete
6
Najväčšie pyramídy na svete sa nenachádzajú v Egypte, ale v Mexiku
7
Mexiko má druhú najvyššiu produkciu konského mäsa na svete. Prekonala ho iba Čína
8
Mexiko City má najviac policajtov vzhľadom na počet obyvateľov vo svete. Je tu jeden policajt na každých 100 obyvateľov
9
V niektorých častiach Mexika ešte stále nájdete komunity vyznávajúce rituály, ktoré im majú priniesť dážď a dobrú úrodu
10
Pláže Cancun a Tulum patria medzi 10 najlepších pláží sveta podľa rebríčka od TripAdvisor
Boli informácie na tejto stránke užitočné?