Skip to main content

Lacné letenky Moldavsko

Moldavsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Moldavska

Zaujímavé info o

Moldavsko je tak trochu zabudnutý kút Európy. Jeho vínne pivnice sú známe po celom svete, no inak na krajine možno bádať mnoho pozostatkov z čias minulých. Jedným z nich je aj fakt, že takmer polovica obyvateľstva opustila krajinu po rozpadnutí Sovietskeho zväzu. Moldavsko je najchudobnejšou krajinou Európy a zrejme sa to tak skoro ani nezmení. Ak teda túžite po tom zažiť niečo, čo sa v Európe len tak nevidí, určite si choďte pozrieť Kišiňov a jeho okolie. Je to návrat do socialistickej histórie o niekoľko desiatok rokov späť.

Kišiňov je považovaný za vlajkovú loď krajiny a zároveň za to najzelenšie v Európe. Kišiňov (rumunsky Chișinău) je obchodným a priemyselným centrom štátu. Nachádza sa v strede republiky na rieke Bîc. Ešte stále myšlienkami blúdite na pomyselnej mape Európy? Zastavte sa medzi Ukrajinou a Rumunskom, tam totiž leží malá magická krajina, naťahujúca svoje ruky za Čiernym morom.

Lacné letenky do Moldavska viete rezervovať z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z Viedne do Kišiňova prevádzkujú letecké spoločnosti Air Moldova a Austrian Airlines. Trvá približne hodinu a pol. S jedným prestupom možno do Moldavska letieť so spoločnosťami TAROM, LOT, Ukraine International, Turkish Airlines či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Kišiňov

Najväčšie a zároveň hlavné mesto Moldavska je považované za to najzelenšie v Európe. Kišiňov (rumunsky Chișinău) je obchodným a priemyselným centrom štátu. Nachádza sa v strede republiky na rieke Bîc. Ešte stále myšlienkami blúdite na pomyselnej mape Európy? Zastavte sa medzi Ukrajinou a Rumunskom, tam totiž leží malá magická krajina, naťahujúca svoje ruky za Čiernym morom.

Kišiňov nie je medzi Európanmi veľmi populárnou destináciou, ale to je škoda. Na toto nevšedné mesto by ste si mali vyhradiť viac času, ako len povinnú jednosmernú turistickú jazdu. Zoznámte sa s miestnymi, ochutnajte z atmosféry večerného Kišiňova, privoňajte chutnej národnej kuchyni. A až to zapijete pohárom poctivého moldavského vína, pochopíte, koľko farieb v sebe toto mesto naozaj skrýva.

Lacné letenky do Kišinova viete rezervovať z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z Viedne do Kišiňova prevádzkujú letecké spoločnosti Air Moldova a Austrian Airlines. Trvá približne hodinu a pol. S jedným prestupom možno do Moldavska letieť so spoločnosťami TAROM, LOT, Ukraine International, Turkish Airlines či Lufthansa.

Užitočné info o Moldavsku

Cestovné doklady do Moldavska

Na vstup do krajiny vám postačí občiansky preukaz, nebudete potrebovať cestovný pas. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate

Počasie v Moldavsku

Podnebie krajiny je mierne kontinentálne. Letá sú v Moldavsku horúce a dlhé, priemerná teplota tu dosahuje okolo 23ºC. Zimy sú naopak dlhé a tuhé. Jarné a jesenné obdobie je mierne a príjemné, preto je to ideálny čas na návštevu. Zrážky najvýraznejšie pocítite na začiatku leta a v októbri.

Ceny v Moldavsku

Oficiálnym platidlom v Moldavsku je moldavské lei. 1 euro je približne 20 leí. Platiť tu však môžete aj s americkými dolármi a eurom.

Ceny v Moldavsku sú porovnateľné s tými u nás. Základné potraviny vás však určite vyjdú lacnejšie. Veľké hotely a známe značky akceptujú platbu kartami. Do obchodov či na trhy odporúčame zameniť hotovosť.

Lacné ubytovanie v Moldavsku? Ceny si môžete skontrolovať aj cez vyhľadávač hotelov Pelikána.

Auto odporúčame rezervovať vopred a prenajať ihneď na letisku.

Aktuálny čas v Moldavsku

V Moldavsku je o hodinu viac oproti Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Moldavska

Pri cestovaní do Moldavska sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie.

Tipy, čo treba vidieť v Kišiňove

10 zaujímavostí o Moldavsku

1
Dodnes žije mimo Moldavska od 1,5 do 2 miliónov obyvateľov, čo predstavuje minimálne 45% obyvateľstva krajiny
2
Podnestersko patrí k najznámejším neuznaným krajinám sveta. Rozkladá sa na ľavom brehu rieky Dnester, zaberá približne 17% rozlohy Moldavska
3
Oblasť medzi riekami Prut a Dnester tu pokrývajú tisícky kopčekov, ktoré dosahujú výšku od 1,5 až do 30 metrov
4
V súčasnej dobe je Kišiňov považovaný aj za jedno z najzelenších miest v Európe
5
V krajine je často používaná ruština, ktorá sa v časoch ZSSR povinne učila na školách a bola predpokladom kariérneho postupu
6
Moldavsko je najchudobnejšia krajiny Európy
7
Moldavsko je najmenej navštevovaná krajina Európy
8
Moldavčina je v podstate rumunským nárečím vyhláseným za jeden z úradných jazykov
9
Vinné pivnice Cricova sú známe po celom svete. Chodieval sem aj Gagarin, ktorý vraj z podzemia nevyšiel dva dni, svoje päťdesiate narodeniny tu slávil aj Vladimír Putin
10
Takmer štvrtinu HDP krajiny navyše tvoria tzv. remitencie a teda peňažné prevody Moldavčanov zo zahraničia, ktorí peniaze zarobené v cudzine posielajú domov svojím rodinám