Skip to main content

Lacné letenky Monako

Monako - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Monaka

Zaujímavé info o Monaku

Krajina menšia než dva kilometre štvorcové, funguje pod vlastným kúskom nezávislosti na juhu Francúzska už od 15. storočia. Pre mnohých je to však Grace Kelly, ktorá Monako zviditeľnila na mape. Tí, ktorí sa na území Monaka narodili a vyrástli tu rozprávajú po francúzsky, taliansky, anglicky i vo vlastnom monackom jazyku – monegasky.

Okrem svojho veľkolepého prístavu Monte Carlo, pretekajúcom jachtami, s okázalým kasínom z filmov Jamesa Bonda, je Monako tiež domovom Veľkej ceny F1 a svetovo presláveného Oceánografického múzea, kde objavíte akvárium s takmer tristo druhmi pestrofarebných rýb či žraločiu lagúnu.

Navštívte i upokojujúce japonské záhrady, navrhnuté Grace Kellyovou, ktorá sa v roku 1956 stala obľúbenou princeznou Monaka a ktorej herecká kariéra sa pomaly rozplynula v plnení si kráľovských povinností.

Hľadáte lacné letenky do Monaka? Budete sa musieť dopraviť na niektoré z okolitých letísk. V Monaku totiž neexistuje medzinárodné letisko, v Monte Carlo funguje iba Fontvieille Heliport. Odporúčame letieť do neďalekého Nice a odtiaľ sa dopraviť autom, prípadne autobusom.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Monaku

Monte Carlo

Monte Carlo je slávnou doménou kasínových hráčov. Zaujímavosťou je, že hazardné hry sú ponechané len turistom, keďže domáci ich majú zakázané. Lákadlom je i Monacká jachtárska show, konajúca sa každý rok. No a samozrejme – Formula 1 Grand Prix.

Monako má jeden z najdrahších trhov s nehnuteľnosťami na svete. V roku 2017 tu napríklad nehnuteľnosť stála priemerne 5,2 miliónov dolárov. Monacké kniežatstvo je známe i ako jedno z najbezpečnejších miest na svete. Má 24-hodinový video monitorovací systém a najväčšiu koncentráciu policajtov na počet obyvateľov.

Monako je veľké asi ako newyorský Central park. Preto sa aj zmýšľanie miestnych obyvateľov mení. Napríklad z prechádzky pol kilometra sa stáva cesta “kdesi veľmi ďaleko”.

Lacné letenky do Monte Carla nenájdete, pretože do Monte Carla nič nelieta. Monako je miništát, ktorý prejdete pešo aj za jeden deň. Ak sa sem chcete dopraviť komfortne, odporúčame letieť do neďalekého franczúzskeho mesta Nice a odtiaľ autom či autobusom.

Užitočné info o Monaku

Cestovné doklady do Monaka

Pri ceste do Monaka vám ako cestovný doklad postačuje občiansky preukaz, prípadne cestovný pas.

Počasie v Monaku

Pre Monako je typické stredomorské a veľmi slnečné počasie. Môže sa pýšiť až 300 slnečnými dňami v roku. Priemerné letné teploty dosahujú od 21°C do 26°C, za hlavnú sezónu sa považuje obdobie od júna do septembra.

Ceny v Monaku

Oficiálnym platidlom v Monaku je euro, ktoré nahradilo niekdajši francúzsky a monacký frank. Nemusíte teda riešiť žiadne zmenárne. Kartou zaplatíte takmer všade.

Ceny v Monaku sú v porovnaní so Slovenskom pomerne vysoké. Takmer všade sa dostanete pešo, taxíky vedia byť poriadne drahé. Ak chcete ušetriť, môžete jazdiť mestskou hromadnou dopravou. Jedlo v bežnej reštaurácii vás pokojne vyjde na 25-30 eur. Káva stojí 4 eurá, pivo od 5 do 10 eur a za fľašu vody zaplatíte 2 eurá.

Hľadáte lacné ubytovanie v Monaku? Za dvojlôžkovú izbu na jednu noc pre 2 osoby zaplatíte minimálne 180 eur. Odporúčame pozrieť ponuku hotelov na Pelikan.sk a rezervovať v predstihu.

Chcete si prenajať auto v Monaku? Skontrolujte si aktuálnu ponuku na Pelikáne a auto rezervujte v predstihu. Môžete si ho vyzdvihnúť napríklad už na letisku v Nice a do Monaka cestovať komfortne odtiaľ.

Aktuálny čas v Monaku

V Monaku je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Monaku

10 zaujímavostí o Monaku

1
Monacké kniežatstvo je známe i ako jedno z najbezpečnejších miest na svete. Má 24-hodinový video monitorovací systém a najväčšiu koncentráciu policajtov na počet obyvateľov
2
Jedno z tradičných jedál v Monaku je stocafi, treska s paradajkovou omáčkou, cesnakom, olivami a bylinkami
3
Populácia v Monaku predstavuje viac ako 55 percent prisťahovalcov a približne 139 národností
4
Krajina stojí na útesoch na stredozemnom pobreží, náročnejší terén je tak dobrým spoločníkom pri spaľovaní kalórií, zlým pri preferencii nenáročných trás
5
Okolo 30% obyvateľov Monaka sú milionári, podobne ako v Zürichu alebo Ženeve
6
Monako je veľké asi ako newyorský Central park
7
Monako je známe svojimi približne 300 slnečnými dňami počas roka
8
Druhý najmenší štát sveta má približne 38-tisíc obyvateľov
9
Nie je ničím nezvyčajným prekročiť hranicu medzi Monakom a Francúzskom aj niekoľkokrát denne
10
Monako nemá vlastnú armádu. V prípade potreby, je to však zodpovednosť Francúzska zabezpečiť krajine ochranu