Skip to main content

Lacné letenky Namíbia

Namíbia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Namíbie

Zaujímavé info o Namíbii

Namíbia ponúka úžasnú zmes jedinečných zážitkov. Malebné oranžové duny kam až oko dovidí, chatrče obývané domorodými kmeňmi alebo národné parky s bohatým zastúpením divej zveri. Namíbia je plná prekvapení, na ktoré len tak nezabudnete.

Vyberte sa do Afriky a spoznajte najväčšie piesočnaté duny na svete, bývalú nemeckú kolóniu Swakopmund, cintorín lodí a mesto duchov, miestne domorodé kmene, skutočné africké safari, najväčší meteorit na svete, tuleniu rezerváciu či africký Grand Canyon. Namíbia je preplnená zážitkami.

Lacné letenky do Namíbie viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Qatar Airawys, Austrian Airlines, SWISS alebo British Airways. Priamy let do Namíbie z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Namíbii

Windhoek

Ak letíte z Európy, Windhoek bude vašim vstupným bodom k dovolenke v Namíbii. Cestu do niekdajšej nemeckej kolónie začnite práve v tomto krásnom meste, ktoré je zároveň hlavným mestom krajiny.

Leží v nadmorskej výške 1650 m n.m. a nie nadarmo znamená v preklade "veterná hora". Môžete sa tak príjemne schladiť v tieni moderných výškových budov, prezrieť si starú pevnosť, luteránsky kostol Christuskirche, či na niektorom z tradičných trhovísk zakúpiť cenené výrobky zručných domorodcov.

Lacné letenky do Windhoeku viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí sledovať na Pelikáne akciové ponuky leteckých spoločností Qatar Airways, Austrian Airlines, SWISS, Ethiopian Air Lines alebo British Airways. Priamy let do Windhoeku z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Namíbii

Cestovné doklady a víza do Namíbie

Do Namíbie môžu cestovať slovenskí občania s cestovným pasom a platnými vízami. Cestovný pas musí mať platnosť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Víza si vybavíte na príslušnom veľvyslanectve Namíbie vo Viedni. Budete k tomu potrebovať:

  • vyplnený vízový formulár
  • farebná originálna fotografia pasového formátu, zozadu podpísaná
  • minimálne 3 voľné stránky v cestovnom pase
  • rezervácia letenky a ubytovania
  • kópia ID stránky pasu

Počasie v Namíbii

Pre Namíbiu je typické veľmi horúce počasie a až 300 slnečných dní v roku. Je preto typickou dovolenkovou destináciou. V mesiacoch november až február počítajte aj s príležitostnou zrážkovou činnosťou, vo forme výdatných búrkových lejakov. Vyschnuté rieky sa v tomto období premenia na búrlivé rieky rieky a suchá krajina a v priebehu niekoľkých dní zmení na zelenú.

Kedy teda navštíviť Namíbiu? Odporúčame mesiace apríl až jún, kedy je aj teplota príjemná (25° C) a obloha žiari modrými farbami.

Ceny v Namíbii

Oficiálnym platidlom je namíbijský dolár. Peniaze zamieňajú len banky a autorizované zmenárne v meste, výmena peňazí je však približne rovnako výhodná ako vyberanie hotovosti z bankomatu. Kartou zaplatíte len v lepších hoteloch a niektorých reštauráciach alebo obchodoch.

Ceny v Namíbii sú približne rovnaké ako na Slovensku. Jedlo v reštaurácii vyjde v priemere okolo 8-10 eur a drahšie je aj požičanie auta. Za dvojlôžkovú izbu v hoteli na noc zaplatíte pre dvoch najmenej 60 eur.

Hľadáte lacné ubytovanie v Namíbii? Odporúčame pozrieť ponuky priamo na stránke Pelikan.sk. Nájdete tam luxusné ubytovanie v hoteli, ale aj skromnejšie bývanie v apartmánoch či u miestnych.

Aktuálny čas v Namíbii

V Namíbii je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Namíbie

Okrem lokálneho výskytu malárie nepredstavuje Namíbia žiadne iné závažnejšie riziká. Omnoho väčším problémom okrem malárie však môže byť úpal, pite preto dostatok tekutín a na slnku sa zdržiavajte čo najmenej.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Namíbii

10 zaujímavostí o Namíbii

1
Namíbia je jedným z najmenej preplnených miest na planéte. Iba Grónsko, Falklandské ostrovy majú menej ľudí na kilometer štvorcový
2
Namíbia zvolila za svoju prvú ženskú vedúcu predstaviteľku v roku 2015
3
Scenérie Namíbie použili aj tvorcovia filmov - 2001: Space Odyssey (1968), Mad Max: Fury Road (2015) a Let Fénixa (2006)
4
Púšť Namib je najstaršia púšť na svete. Odhaduje sa, že je stará 80 miliónov rokov
5
Dračia jaskyňa je zrejme domovom najväčšieho podmorského jazera na svete. Dodnes nebolo prebádané
6
Namíbia berie ochranu vážne. V skutočnosti je viac ako 40 percent krajiny pod ochranou
7
Žije tu viac gepardov ako kdekoľvek inde
8
Namíbia získala nezávislosť v roku 1990, keď sa odpojila od Južnej Afriky
9
Namíbia má najvyššie duny na svete. Dosahujú výšku 383 metrov nad morom
10
Skeleton Coast je nehostinné, 2 500 km dlhé pobrežie - vďačí za svoj názov aj tisíckam kostier veľrýb a iných zvierat, ktoré umocňujú hrozivú atmosféru