Skip to main content

Lacné letenky Nassau

Bahamy - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Nassau

Zaujímavé info o Nassau

Keď sa povie Bahamy, všetci si predstavia nádhernú slnečnú a piesočnatú pláž, prvotriedne hotely, studené drinky a špičkovú exotickú dovolenku. Realita nie je iná, Bahamy sú skutočne jeden z posledných rajov na Zemi.

Nassau je hlavným mestom Bahám a bude vašim vstupným bodom do krajiny v prípade, že cestujete lietadlom. Prichádzajú sem však aj výletné lode z Floridy a iných vzdialenejších kútov planéty.

Ako to už pri hlavných mestách karibských štátov býva zvykom, aj Nassau leží pri mori. Ak sa pozriete na mapu, nájdite si ostrov New Providence, nachádza sa práve tam. Ide o mesto s pohnutou históriou - na začiatku 18. storočia ho úplne paralyzovali piráti. Neustále sa ich tu zdržiavala zhruba tisícka, čím početne prevyšovali miestne obyvateľstvo. To trpelo úpadkom obchodu - žiadna loď s tovarom sa sem totiž nemohla dostať.

Dnes nájdete v Nassau špičkové a luxusné hotely a toto miesto si v súčasnosti obľúbili najmä zamilované páry a mladomanželia.

Lacné letenky do Nassau viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové letenky spoločností ako Air Canada, British Airways, Air France/KLM či Austrian Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bahamách

✈ Cestovné doklady a víza na Bahamy

Pri ceste na Bahamy budete potrebovať platný cestovný pas. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Na Bahamy možno cestovať bez víz na maximálne obdobie 3 mesiacov počas 6 mesiacov, a to takmer pri všetkých účeloch cesty.

✈ Počasie na Bahamách

Pre Bahamy je typické veľmi tropické podnebie ovplyvňované pasátmi a teplým Golfským prúdom. Juh Bahám je celoročne veľmi suchý a teplý s minimálnymi teplotnými výkyvmi. Priemerné denné teploty sa pohybujú od 20 až 25 stupňov v období od máj do novembra (obdobie dažďov) a 25 až 32 stupňov od decembra do apríla (hlavná sezóna)

Ostrovy ležia v pásme tropických búrok a hurikánov, ktorých nebezpečenstvo pretrváva počas obdobia dažďov.

✈ Ceny na Bahamách

Oficiálnym platidlom na Bahamách je bahamský dolár. Zameniť ho možno za americké dolár pomerom 1:1.

Na Bahamách môžete používať aj európske platobné karty. Kartou zaplatíte najmä v lepších reštauráciach, bankomaty nájdete iba v Nassau.

Ceny na Bahamách sú pomerne vysoké. Za dvojlôžkovú izbu v hoteli zaplatíte na noc zhruba 130 amerických dolárov. Fľaša vody stojí v priemere 2 doláre, pivo 3 doláre a za celodenný výlet na mori zhruba 100 dolárov.

Hľadáte lacné ubytovanie na Bahamách? Odporúčame pozrieť ceny a možnosti prostredníctvom stránky Pelikan.sk. Na Bahamách sú v ponuke luxusné značkové hotely, ale aj skromné ubytovanie v apartmánoch.

Chcete si požičať auto na Bahamách? Urobte to. V krajine je veľmi lacný benzín. Odporúčame auto rezervovať vopred cez stránku Pelikána a vyzdvihnúť na letisku po prílete.

✈ Aktuálny čas na Bahamách

Na Bahamách je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

✈ Zdravie a očkovanie pred cestou na Bahamy

Pred cestou na Bahamy nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie.

Letecké zaujímavosti o Nassau

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Nassau za posledný týždeň stála iba 515,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Nassau je: 1.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Bahamách

10 zaujímavostí o Bahamách

1
Bahamy majú pláž s ružovým pieskom, volá sa Pink Sands a nájdete ju na ostrove Harbour Island
2
Baja mar je pôvodom španielsky výraz a znemaná plytké more
3
Prví ľudia, ktorí obývali Bahamy sa nazývali Tainos
4
Na pobreží Bahám sa nachádza 200-metrová diera, nazývana tiež Deanova modrá diera
5
Bahamy objavil Krištok Kolombus
6
Najvyšším vrchom Bahám je Mount Alvernia, má výšku 63 metrov nad morom
7
Najdlhší podvodný jaskynný systém na svete sa nachádza v Národnom parku Lucayan na ostrove Grand Bahama
8
Krajina žije najmä z cestovného ruchu a z výhodných daňových zákonov - preto tu sídli množstvo firiem z celého sveta
9
Plameniak je národným symbolom Bahám
10
V roku 1977 na Bahamách prvýkrát snežilo