Skip to main content

Lacné letenky Nepál

Nepál - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Nepálu

Zaujímavé info o Nepále

Miesto, kde vedľa seba žijú hinduisti, budhisti, kresťania a sikhovia v jednej harmónii. Pre niekoho miesto plné smogu, chaosu, chudoby, trúbiacich áut, vôní vyprážaných jedál, otravných pouličných predajcov a pre niekoho miesto odkiaľ sa najväčší dobrodruhovia sveta presúvajú na najvyššie položené miesta na svete.

Taký je Nepál. Krajina, ktorej patrí najvyššie pohorie sveta, láka k sebe čoraz viac turistov. Niekomu učarovala nespútaná príroda pýšiaca sa kúzelnými Himalájami, iní sú zvedaví na rozmanitú kultúru ukrývajúcu sa v dolinách.

V Nepále sú dve hlavné turistické sezóny – jar a jeseň. Najviac návštevníkov prichádza v apríli a v októbri. Trochu pokojnejšími mesiaci so stabilným počasím sú potom marec a november. V júli a v auguste už naplno prepukne obdobie dažďov a vrcholky hôr bývajú často zahalené v mrakoch.

Lacné letenky do Nepálu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Káthmandu z okolitých letísk neexistuje, avšak pomerne komfortne sa viete s jedným či dvoma prestupmi dostať do Nepálu s leteckými spoločnosťami ako flydubai, Emirates, Turkish Airlines či Qatar Airways.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Nepále

Káthmandu

Láka vás Nepál a Himaláje? Nezabudnite si naplánovať niekoľko dní aj na poznávanie hlavného mesta Káthmándú.

Káthmandu sa môže pochváliť niekoľkými pamiatkami UNESCO a tými najvýznamnejšími hinduistickými a budhistickými chrámami – mnohé z nich boli zničené najmä v 17. storočí zemetraseniami. Najzaujímavejší chrám sa volá Swayambhunath, teda chrám, kde žije množstvo svätých opíc a vedie k nemu presne 365 schodov.

Káthmándú je skvelým miestom, kde sa môžete ľahko naučiť niečo nové a zaujímavé. Zúčastnite sa napríklad kurzu varenia, jógy alebo meditácie.

Nepál je veľmi bezpečnou krajinou, a preto sa nebojte prejsť celé mesto pešo. Časť ľudí Káthmándú zavrhne už po príchode, lebo sa im zdá špinavé, plné divokej dopravy a prachu. Pokiaľ však dáte bývalému mestu „hipíkov“ čas, odvďačí sa vám zážitkami a pohľadmi na krásne miesta.

Lacné letenky do Káthmandu viete rezervovať aj z okolitých letísk. Priamy let z našich končín neexistuje, avšak pomerne komfortne možno cestovať do Nepálu z Bratislavy, Viedne či Budapešti s jedným prestupom s aerolinkami Emirates, flydubai, Qatar Airways či Turkish Airlines.

Užitočné info o Nepále

Cestovné doklady a víza do Nepálu

Víza do Nepálu si možno zakúpiť hneď po prílete na letisku v Káthmandu (tzv. Visa On Arrival). Musíte sa len rozhodnúť, na ako dlho do krajiny vstúpite. Na výber budete mať 15, 30 alebo 90 dní. Dobu víz sa v žiadnom prípade nesnažte prekročiť, vyhnete sa tým veľkým problémom a pokutám. Po vypršaní víz máte spravidla 24 hodín na opustenie krajiny.

Počasie v Nepále

Najlepšie obdobie na návštevu Nepálu je marec až jún, i keď na prelome mája a júna môžu prísť príležitostné dažde. Jesenné mesiace september, október a november sa tiež považujú za ideálne obdobie. Výhoda jesennej návštevy Nepálu spočíva v tom, že počasie je ustálené, je dobrá viditeľnosť a aj teplota vo vysokých nadmorských výškach je priaznivá.

Ceny v Nepále

Ceny v Nepále sú veľmi obdobné, ako v Indii. Najmenej zaplatíte za jedlo i hromadnú dopravu.

Na trek môžete ísť sami alebo cez miestne cestovné kancelárie, ktoré nájdete v každom väčšom meste. Výhodou týchto kancelárií je, že zabezpečia všetky presuny, máte sprievodcu, ktorý pozná miestne zvyky a rôzne vychytávky. Okrem toho idete v skupinke a o zážitky sa podelíte.

Na každý trek však potrebujete permit (povolenie). Táto povinnosť sa nedá obísť, pretože počas cesty sú kontrolné stanovištia. Cena povolenia pri individuálnom treku je 4000 NPR na osobu, čo je v prepočte asi 40 amerických dolárov. Medzi najpopulárnejšie treky v Nepále patrí trek okolo Annapurny, trek do Base Campu Everestu a trek k vyhliadke Poonhill (Ghorepani).

Ceny ubytovania v Nepále si môžete skontrolovať aj cez Pelikán.

Aktuálny čas v Nepále

V Nepále je o päť a pol hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Nepálu

Pri ceste do Nepálu sa odporúča očkovať proti hepatitíde A a B, taktiež proti brušnému týfusu.

Letecké zaujímavosti o Nepále

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Nepálu za posledný týždeň stála iba 937,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Nepále je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Nepále

10 zaujímavostí o Nepále

1
Nepál je jediná krajina, ktorá nemá pravouhlú vlajku
2
Himaláje v Nepále obsahujú 8 z 10 najvyšších hôr na svete
3
V Nepále nájdete tiež najhlbšie jazero na svete s názvom SheyPhoksundo
4
Mount Everest a výstupy naň sú hlavným zdrojom príjmov v krajine
5
Za bozkávanie sa na verejnosti vás môžu v Nepále zatknúť, krajiny nepodporuje prejavy lásky na verejnosti
6
Nepál je rodiskom Budhu
7
Krajina je domovom najvyššie položeného jazera na svete – Tilicho
8
Nepál má najhustejšiu a najľahšie dostupnú sieť lokalít svetového dedičstva
9
Nepál je však aj tak jednou z najchudobnejších krajín na svete
10
V hlavnom meste žije viac ako polovica obyvateľov celej krajiny