Skip to main content

Lacné letenky Newark

Usa - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Usa odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Mesta Newark

Zaujímavé info o Meste Newark

Newark je najväčšie mesto v štáte New Jersey v Spojených štátoch. Nachádza sa asi 8 km západne od Manhattanu a 3 km severne od Staten Islandu a preto je výborný východiskový bod pre turistov prilietajúcich z Európy. V meste sa totiž nachádza Newark Liberty International Airport, čo je hlavné letisko metropolitnej oblasti New Yorku. Z Newarku sa na Manhattan prepravíte komfortne a rýchlo vlakom, prípadne taxíkom.

Chcete zaujímavosť? Newark má najväčšiu portugalskú populáciu zo všetkých amerických miest. Prvý hotel tu otvorili už v roku 1670 a z ďalších zaujímavostí spomenieme napríklad najväčšie množstvo čerešňových kvetov v Spojených štátoch, nájdete tu jednu z najnavštevovanejších športových arén v krajine, obrovské kino Shaquilla O'Neala, ako aj najväčšiu zbierku tibetského umenia mimo územia juhovýchodnej Ázie.

Lacné letenky do Newarku viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines. Do Newarku viete komfortne s jedným medzipristátím cestovať aj s aerolinkami SWISS, KLM či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o New Yorku

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Aké je počasie v New Yorku?

Hoci sa nachádza na pobreží, pre New York je typické vlhké podnebie. Zimy sú tu studené, ale vďaka umiestneniu na pobreží sú tunajšie teploty mierne vyššie ako vo vnútrozemí. Letá sú horúce a suché. Každé leto je v priemere v 18 až 25 dňoch dosiahnutá teplota 32° C! Kedy je teda dovolenka v New Yorku správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia leto (jún- september), kedy aj teplota mora dosahuje v priemere 23°C.

Aké sú ceny v New Yorku?

Národnou menou je americký dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Hľadáte hotel v New Yorku? Čím bližšie k Manhattanu, tým je cena vyššia. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a následne ubytovanie aj rezervovať priamo cez Pelikán.

Najrýchlejším spôsobom dopravy je metro, premáva nonstop - MetroCard stojí od 2 do 80 dolárov. Ďalšou alternatívou je autobus – linky v meste sú čisté, spoľahlivé a premávajú dostatočne často, cestovanie v špičke však môže trvať veľmi dlho. Taxíky sú všeobecne drahším spôsobom prepravy, no sú pohodlné - dajú sa zohnať kdekoľvek a kedykoľvek.

Newyorské autopožičovne sú notoricky drahé, benzín v meste je oveľa drahší než na iných miestach v USA. Odporúčame požičať auto priamo pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aký je aktuálny čas v New Yorku?

New York sa nachádza v časovej zóne UTC -5. To znamená, že v New Yorku je o šesť alebo sedem hodín menej, ako na Slovensku – v závislosti od letného resp. zimného času.

Tipy, čo treba vidieť v New Yorku

10 zaujímavostí o New Yorku

1
New York bol založený ako Nový Amsterdam v roku 1626. Až od roku 1898 sa rozdelil do 5 štvrtí – Manhattan, Staten Island, Queens, Brooklyn a Bronx.
2
Štvrť Brooklyn sa chcela osamostatniť a byť ďalším mestom, to však nevyšlo a v roku 1898 sa začlenil medzi 5 newyorských štvrtí.
3
New York bol domovom prvej pizzerie na území Spojených štátov. Založil ju taliansky migrant, Gennaro Lombardi, v roku 1905. Pizzeria je dodnes otvorená!
4
New York a jeho rozloha je veľkolepá. Metropola má dokopy takmer 10-tisíc kilometrov ulíc.
5
Pouličným hudobníkom v newyorskom metre sa nemôže stať len tak hocikto. Všetci uchádzači prechádzajú prísnym výberovým konaním.
6
New York bol hlavným mestom Spojených štátov celých 5 rokov. Od roku 1785 do roku 1790.
7
V New Yorku žije viac ako 40-tisíc pouličných predajcov jedla resp. street-foodu a viac ako 20-tisíc ostatných pouličných predajcov, resp. predajcov iných tovarov.
8
New York je domovom viac ako 2,5 milióna ľudí, ktorí sa nenarodili na územi Spojených štátov. Takmer polovica obyvateľstva hovorí iným jazykom, ako je angličtina.
9
Systém hromadnej dopravy v New Yorku je šiesty najvyťaženejší na svete, no je zároveň najrozsiahlejší na svete. Viac ako 1,5 miliardy ľudí prejde ročne newyorským metrom.
10
New York sa stal námetom pre viac ako 20 tisíc filmov od roku 1908.