Skip to main content

Lacné letenky Nigéria

Nigéria - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Nigérie

Zaujímavé info o Nigérii

Nigéria sa nachádza na pobreží Guinejského zálivu v západnej Afrike. Stredom krajiny prechádza náhorná plošina Jos, ktorá dosahuje výšok od 600 do 1700 metrov nad morom. Juh krajiny naopak vypĺňa nížina okolo rieky Niger, ktorá tu deltou ústí do Atlantického oceánu.

Aj keď krajina nie je politická príliš stabilná, ponúka dobrodružným cestovateľom mnoho. V Nigérii sa napríklad nachádza aj najväčšia stavba Afriky - Ered, posvätný háj Osuna-Osogbo, palác Hidi v Sukur, trhovisko v meste Kano, národné parky Cross River National Park, Gashaka Gumpti Natinal Park a Yankari Game Reserve.

Druhé najväčšie africké mesto Lagos je hlavným mestom Nigéria a ohromí vás pestrou zmesou ľudí rôznych etník, dopravným chaosom, množstvom obchodov, obchodíkov, reštaurácií, barov, klubov a samozrejme aj neporiadkom a znečistením.

Nigéria láka ľudí milujúcich turistiku, ale tiež ponúka úžasné safari v takmer nedotknutej prírode.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Nigérii

Cestovné doklady a víza do Nigérie

Pred vstupom do krajiny sa musíte preukázať platným cestovným pasom. Platnosť cestovného pasu by mala byť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu z krajiny.

Pre slovenských občanov cestujúcich do Nigeru platí vízová povinnosť. Vízum sa zvyčajne udeľuje na jeden mesiac. Štandardné vybavenie trvá 7 dní a stojí 90 USD.

K vybaveniu víz potrebujete:

 • originál cestovného pasu a aspoň 1 čistú dvojstranu
 • vyplnený a podpísaný on-line dotazník
 • potvrdenie o úhrade vízového poplatku
 • potvrdenie o podaní (treba vytlačiť z webu po úhrade)
 • 2x aktuálna fotografia 3,5cm x 4,5cm s bielym pozadím
 • doklad o rezervácii hotela
 • doklad o rezervácii spiatočnej letenky
 • pozývací list s fotokópiou pasu hostiteľa, CK, alebo zdokladovanie dostatočného finančného krytia na celý pobyt
 • kópia platného medzinárodného očkovacieho preukazu proti žltej zimnici
 • potvrdenie od zamestnávateľa / školy
 • vysvetlenie o presnom účele pobytu vrátane všetkých miest záujmu

Počasie v Nigérii

Pre Nigériu je veľmi typické tropické podnebie s výrazným obdobím dažďov, avšak od juhu k severu sa veľmi líši. Najvyššie zrážky má pobrežná nížina na juhovýchode (približne 4000 m). Smerom k severu sa skracuje dĺžka obdobia dažďov aj množstvo zrážok. Sever má už pomerne suchú klima Sahelu s osemmesačným obdobím sucha, zrážkami menšími ako 800 mm a väčšími výkyvmi teplôt.

Ceny v Nigérii

Oficiálnym platidlom v krajine je Naira.

Turistom sa odporúča pobyt vopred zaistiť. V Nigérii je nespočetne veľa rizík, ktoré môžu cestovateľa ohroziť. Najmä kriminalita a korupcia sú tu obrovské.

Doprava z letiska do mesta môže turistovi či obchodníkovi pri prvej návšteve byť nepríjemným zážitkom. Dôrazne sa preto odporúča vyzdvihnutie na letisku obchodným partnerom alebo známou osobou s vlastným vozidlom. Taxametre tu neexistujú, cena sa dohaduje vždy individuálne.

Letisko je 24 km od stredu mesta. Vzhľadom k dopravným zápcham môže jazda na a z letiska zabrať aj viac ako dve hodiny.

Ceny v Nigérii sú veľmi nízke, keďže ide o jednu z najchudobnejších krajín Afriky. Jedlo v lokálnej reštaurácii vyjde na 1-3 eurá. Pivo vás vyjde približne rovnako a fľaša vody zhruba na 50 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Nigérii nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 7 eur na noc. Pokiaľ sa chcete ubytovať v hoteli, v ostrovnej časti Lagosu sa nachádzajú iba tri hotely zodpovedajúce európskym normám.

Chcete si požičať auto v Nigérii? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Nigérii

V Nigérii je toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Nigérie

Pred vstupom do krajiny sa musíte preukázať medzinárodným očkovacím preukazom - povinné očkovanie je proti žltej zimnici. Pri ceste do africkej exotiky odporúčame tiež očkovanie proti žltačke typu A, B a brušnému týfusu.

10 zaujímavostí o Nigérii

1
Nigéria je siedmou najľudnatejšou krajinou na svete, v ktorej žije vyše 200 miliónov ľudí
2
Mnoho miestnych obyvateľov verí, že konzumácia priadzí a listov je príčinou vysokej pôrodnosti dvojčiat
3
Lagos, bývalé hlavné mesto Nigérie je najväčším a najľudnatejším mestom v krajine
4
Nigéria je domovom Aliko Dangote, najbohatšieho muža v Afrike. Obchodné záujmy spoločnosti pána Dangote sú v oblasti poľnohospodárstva, bankovníctva, cementu, výroby, soli a cukru. Priniesli mu čistý majetok vo výške viac ako 12 miliárd dolárov
5
Rovnako ako v iných afrických krajinách, aj niektorí Nigérijčania považujú ľavú ruku za nečistú a používajú ju ako prejav neúcty
6
Aj keď v Nigérii sa praktizuje množstvo rôznych náboženstiev, väčšina obyvateľstva je kresťanská alebo moslimská
7
Nigéria je rozmanitá multietnická krajina s viac ako 520 hovorenými jazykmi
8
Filmový priemysel v krajine, známy ako Nollywood, je jedným z najväčších producentov filmu na svete, druhý po indickom Bollywoode
9
Nigéria je predovšetkým vďaka svojmu vývoznému trhu najväčšou ekonomikou v Afrike
10
Napriek získaniu nezávislosti v roku 1960 zostala Nigéria členom britského spoločenstva spoločenstiev 53 zvrchovaných štátov