Skip to main content

Lacné letenky Nikaragua

Nikaragua - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Nikaragui

Zaujímavé info o

Aktívne sopky, karibské more, ostrovy, historické mestá, milí ľudia aj autentická atmosféra! To všetko v sebe skrýva ešte stále Slovákmi málo prebádaná Nikaragua. Napriek tomu, že nezažíva turistický boom, ponúka širokú paletu lákadiel pre turistu túžiaceho po nevídanej exotike.

Vstupným bodom pre turistov smerujúcich z Európy je medzinárodné letisko v hlavnom meste Managua. V súčasnosti sa lieta z Európy do Managuy najmä cez severoamerický Houston. Výhodné môže byť tiež európske spojenie s Kostarikou. Mieri tam niekoľko priamych letov, najmä z Paríža. Do Nikaraguy sa z Kostariky viete dostať hromadnou dopravou, prípadne pešo.

Nikaragua má pre turistov veľkú výhodu, pretože sa rozkladá medzi Karibikom a Pacifikom. Dovolenkári si tu pochvaľujú najmä vyhriate karibské more, ktoré má úžasnú tyrkysovú farbu. Pre vyhľadávačov exotiky odporúčame návtevu Corn Islands, ktoré sú lacným karibským rajom.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Managua

Hlavné mesto Nikarague je zároveň najľudnatejším mestom krajiny a štvrtým najväčším v stredoamerickom regióne. Názov Managua pochádza z výrazu Mana-ahuac indiánskeho jazyka Nahuatl a znamená “susediaci s vodou” alebo “obklopená vodou”.

Mesto založili v 19. storočí a pôvodne malo slúžiť ako vidiecka rybárska dedina. Štatút hlavného mesta získalo v roku 1858. Managua bola dvakrát zničená zemetrasením (v rokoch 1931 a 1972) a poškodené boli predovšetkým budovy v centre mesta. Od polovice 90. rokov tu však vyrástlo množstvo nových budov, nákupných centier, parkov, promenád, luxusných reštaurácií, barov, kasín a hotelov.

Odporúčame navštvíiť najmä historické pamiatky ako Námestie revolúcie, Starú katedrálu, národné divadlo Rubén Dario, Národné múzeum, Parque Central – centrálny park, kde tiež nájdete množstvo historických pamiatok, venované národným hrdinom a básnikom.

Lacné letenky do Nikarague možno rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Do Manague sa najčastejšie lieta so spoločnosťami Delta Air Lines, takže budete prestupovať v USA.

Užitočné info o Nikarague

Cestovné doklady a víza do Nikarague

Pri turistických cestách do 90 dní stačí občanom Slovenskej republiky platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov po návrate z krajiny.

Víza do Nikarague nie sú potrebné.

Počasie v Nikarague

Nikaragua sa vyznačuje veľmi tropickým a vlhkým podnebím s vysokými teplotami a intenzívnymi zrážkami. Obdobie dažďov trvá od júna do novembra a podnebie sa výrazne mení v západo-východnom smere. Za zimné považujeme mesiace od mája do októbra, leto v Nikarague trvá od novembra do apríla.

V závislosti na prírodných podmienkach rozlišujeme až tri typy podnebia. Oblasť medzi jazerami Nikaragua a Managua a Tichým oceánom je veľmi suchá, má málo zrážok a teploty sa pohybujú od 27 °C do 32 °C v zimnom a od 35 °C do 40 °C v letnom období.

Centrálna a hornatá časť krajiny má chladnejšie a vlhkejšie podnebie, najmä na východe.

Ceny v Nikaragui

Nikaragua je pre Slováka veľmi lacnou krajinou, jedna z najlacnejších zo všetkých krajín Strednej Ameriky.

Ušetriť možno najmä na stravovaní. Cestovatelia radi využiť tzv. "comedor", čo je typická jedáleň, ktorú objavíte v každom meste alebo obci a ponúka lokálne jedlo za veľmi málo peňazí.

Po celej krajine funguje systém autobusov, ktoré síce nie sú najmodernejšie, ale svoj účel za nízku cenu dobre splnia. Cestovať môžete tiež požičaným autom - odporúčame rezervovať vopred a vyzdvihnúť po prílete na letisko. Zástupcov autopožičovní nájdete vo väčších turistických mestách, ako sú Managua, Granada, San Juan del Sur, Chinandega, Matagalpa

Turizmus nie je v Nikarague tak rozvinutý, ale ponuka hotelov je postačujúca. Ceny ubytovania si možno skontrolovať aj na stránke Pelikána.

Aktuálny čas v Nikaragui

V Nikaragui je o sedem hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Nikarague

Pre vstup do krajiny nebudete potrebovať žiadne špeciálne očkovanie. Pri exotických krajinách sa však vo všeobecnosti odporúča očkovanie proti žltačke typu A a B.

Pri ceste do Strednej Ameriky si zabezpečte aj dostatočné množstvo kvalitných repelentov. Pri ceste do džungle zvážte antimalariká.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Nikaragui za posledný týždeň stála iba 885,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Nikaragui, odporúčame vám navštíviť mestá ako Managua, Bluefields, Bonanza, San Carlos, Nueva Guinea.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Nikarague

10 zaujímavostí o Nikaragui

1
Nikaragua je najrozsiahlejším štátom ležiacim na pevninskom moste Strednej Ameriky
2
Zlato, striebro, ropa. Krajina je vo svete známa aj vďaka svojmu nerastnému bohatstvu
3
Priemerná dĺžka života v krajine: 69 rokov muži, 74 rokov ženy
4
Hlavné mesto sa následne niekoľkokrát sťahovalo medzi Leónom a Granadou, až v roku 1858 bol zvolený kompromis a hlavným mestom sa stala Managua
5
V meste León stojí najväčšia a najstaršia katedrála v Centrálnej Amerike
6
V sopečnom pohorí Cordillera Isabelia sa týči aj najvyšší vrch krajiny, Mogotón s nadmorskou výškou 2438 metrov
7
Nikaragua má 5 785 846 obyvateľov
8
Úradným jazykom v krajine je španielčina
9
León Viejo teda tzv. Starý León je od roku 2000 zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO
10
Roku 1610 bol León zničený erupciou neďalekej sopky Momotombo