Skip to main content

Lacné letenky Paphos

Cyprus - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Paphos

Zaujímavé info o Paphose

Cyprus je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií Slovákov. Určite tomu prispela aj nová linka z Bratislavy, no najmä poloha v Stredozemnom mori poblíž Turecka a Grécka z neho robí vlastne takú najbližšiu mini exotiku. Väčšina dovolenkárov sem prúdi hlavne kvôli slnku a krásnym plážam, no napríklad v takom Paphose sa dá zažiť oveľa viac.

Najobľúbenejšou plážou v Paphose je Alykes Beach. Natrafíte tu na hotely, bary a sem-tam aj nejakú tú párty. Pre aktívnych ľudí čaká najmä v hlavnej sezóne široká paleta vodných športov. Ako to už býva, obľúbený je aj parasailing alebo jazda na nafukovacom banáne. Ak vám príde táto pláž príliš zaľudnená a chcete viac životného priestoru, je tu napríklad o niečo kľudnejšie miesto s názvom Kissonerga Bay.

Či sa sem vyberiete cez leto alebo mimo sezóny, Paphos a jeho okolie si vás získa aj úchvatnou prírodnou scenériou. Preto neváhajte a vyčleňte si deň či dva aj na turistiku po okolí. Keď beriete turistiku vážne, určite by ste mali navštíviť pohorie Troodos. Nájdete tu obdivuhodné výhľady na lesy a v zime sa tu dokonca dá aj lyžovať!

Lacné letenky na Cyprus resp. do destinácie Paphos viete rezervovať z Bratislavy a Budapešti. Priamy let zabezpečuje letecká spoločnosť Ryanair a trvá približne 3 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Cypre

Aké cestovné doklady budem potrebovať pri ceste na Cyprus?

Na územie Cyperskej republiky môžete vstúpiť buď s pasom, alebo občianskym preukazom. Doklad musí byť platný najmenej tri mesiace po dátume zamýšľaného odchodu z Cyperskej republiky.

Cyperská republika považuje vstup na ostrov cez územie Severocyperskej tureckej republiky za nelegálny (letisko Ercan v Nikózii alebo prístavy Kyrénia a Famagusta). Ak vstúpite na ostrov z tejto časti (zo severu), hrozí, že vám nebude umožnený vstup na územie Cyperskej republiky (juh).

Naši občania môžu cestovať na územie Severocyperskej tureckej republiky. Táto však nebola uznaná Slovenskou republikou a ani medzinárodným spoločenstvom, čo znamená výrazne limitovanú možnosť konzulárnej ochrany a prípadne problémy s uplatňovaním poistných nárokov, ak ku škodnej udalosti došlo na území tohto právne neuznaného štátu.

Kedy je najlepšie ísť na Cyprus na dovolenku a aké je tam počasie?

Cyprus má subtropickú klímu s horúcimi letami a miernymi zimami. Na pobreží sa tešia z vyše 300 slnečných dní v roku. Najchladnejší mesiac je január s priemernou teplotou okolo 12 °C. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy denná teplota bežne prekračuje 35 °C. Teplota mora sa počas roka pohybuje v rozmedzí 17 až 27 °C. Od mája do novembra zvyčajne prekračuje teplotu 20 °C.

Kedy je teda dovolenka na Cypre správna voľba? Cyprus môžete navštíviť počas celého roka. Ak vám však nevyhovujú horúčavy, vyhnite sa obdobiu júl – august. Ideálnym obdobím na návštevu je marec – jún a september – október.

Aké sú ceny na Cypre?

Národnou menou v Cyperskej republike je euro, na území Severocyperskej tureckej republiky je oficiálnou menou turecká líra. Ceny potravín sú na Cypre vyššie o prebližne 30-50 percent, reštaurácie a celkovo služby sú ešte drahšie.

Hľadáte hotel na Cypre? Ubytovanie na ostrove môžete nájsť aj za 25 EUR osoba/noc. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Sú povinné očkovania pred cestou na Cyprus?

Cyprus nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aký je aktuálny čas na Cypre?

Na Cypre je o hodinu viac ako na Slovensku.

Aká je kvalita dopravy na Cypre?

Doprava po ostrove je jednoduchá. Cesty sú kvalitné a dobre označené. Verejná doprava je limitovaná na autobusy a taxíky. Napriek dobrému stavu ciest sa odporúča jazdiť na ostrove veľmi opatrne. Dopravné nehody sú tu veľmi bežné, a to najmä kvôli nedbalostnej jazde.

Šoféruje sa na ľavej strane. Ideálnym prostriedkom na preskúmanie ostrova je rozhodne auto. Toto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Tipy, čo treba vidieť na Cypre

10 zaujímavostí o Cypre

1
Cyprus je fakticky rozdelený na dve časti: medzinárodne uznaná Cyperská republika a Severocyperská turecká republika, ktorú okrem Turecka neuznala žiadna z krajín medzinárodného spoločenstva
2
Cyprus a Kosovo sú jediné štáty, ktoré majú vo vlajke mapu krajiny
3
Cyprus má približne 1,1 milióna obyvateľov
4
Cyprus je považovaný za ostrov lásky. Legenda tvrdí, že práve tu sa narodila grécka bohyňa lásky Afrodita
5
Najvyšším vrcholom Cypru je Mt. Olympos, ktorý sa týči do výšky 1952 metrov nad morom
6
Cyprus je bývalá britská kolónia, ktorá získala nezávislosť v roku 1960
7
Z Cypru pochádza najstaršia svetová značka vína „Commandaria“, ktorej korene sú staré až 5000 rokov
8
Úradnými jazykmi na Cypre sú cyperská gréčtina a angličtina (Cyperská republika) a turečtina (Severocyperská turecká republika)
9
Cyprus je tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori (po Sicílii a Sardínii)
10
Hlavné mesto Nikózia je rozdelené tzv. „zelenou líniou“ na južnú (cyperskú) a severnú (tureckú) časť