Skip to main content

Lacné letenky Penang

Akciové letenky do Penangu

Zaujímavé info o Penangu

Pestrý kokteil kultúr, v ktorom sa mieša to najzaujímavejšie z Východnej Ázie u Európy, taký je Penang. Objavte malajský štát, ktorý vďaka svojej polohe otvoril brány vzájomného obchodu pre európskych obchodníkov, a ktorý si do dnešnej doby uchováva jedinečné čaro miešajúce architektúry budhistických chrámov s neoklasickými koloniálnymi prkvami.

Malý, ale šikovný. Aj to by sa dalo povedať o druhom najmenšom štáte Malajzie, ktorý si toho s rozlohou niečo málo cez 1000 kilometrov štvorcových príliš nekonkuruje s jeho veľkými susedmi, čo ale stráca na veľkosti, spoľahlivo doháňa na atraktívnosti. Penang sa nachádza na severozápadnom pobreží Malajského polostrova s ​​hlavným mestom George Town, ktorého názov aj dnes pripomína jeho koloniálniu históriu.

Samotný Penang sa vyznačuje zvláštnym geografickým rozložením, kde menšia polovica štátu leží na Penangskom ostrove, zatiaľ čo tá druhá a o niečo väčšia leží na vyššie spomenutom polostrove. Aj keď archeologické počiatky Penangu nájdeme už v neolite, a jedny z prvých zmienok sa nám dochovali od čínskych moreplavcov z 15. storočia, moderná a viacmenej oficiálna história Penangu začala až v roku 1786 z popudu Britskej Východoindickej spoločnosti, ktorá tu založila dôležitý obchodný uzol.

Malajzia je jednou z najnavštevovanejších destinácií Juhovýchodnej Ázie. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je ostrov Penang čoraz obľúbenejšoou destináciou. Lacné letenky na Penang viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Qatar Airways, Thai Airways, Austrian Airlines či China Airlines. Priemerná dĺžka letu do Penagu je 18 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Penangu

Víza do Malajzie

Podmienkou vstupu do krajiny je platnosť pasu najmenej 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny a spiatočná letenka, resp. letenka do nasledujúcej destinácii.

Vstup do krajiny bez víz je možný, ak pobyt neprekročí 90 dní.

Počasie na Penangu

Ak sa rozhodnete Penang a jeho lákadlá navštíviť, ideálnym obdobím pre vás bude obdobie medzi novembrom a aprílom. Zatiaľ čo termíny do januára si užijú najmä tí, ktorí majú radi plné bary a reštaurácie a všeobecne život okolo seba, po Novom roku turistov pomaly ubúda a na svoje si tak prídu najmä tí, ktorí si radi vychutnajú miestne pamiatky bez zbytočných davov turistov.

V období od mája do októbra sa potom pripravte na sezónu dažďov. Na druhej strane sa práve toto obdobie vyznačuje najvýhodnejšími cenami, či už hotelov a leteniek, tak výpredaji v miestnych obchodoch. Nech už sa ale do Penangu vydáte v akomkoľvek ročnom období, môžete očakávať teploty v priemere okolo 28 ° C.

Aké sú ceny v Malajzii?

V Malajzii sa platí tzv. malajským ringgitom, ktorý sa delí na 100 senov. So zmenou peňazí nie je žiaden problém. Zmenárne nájdete takmer na každom kroku a rozdiely medzi kurzami sú len minimálne. V niektorých oblastiach sú ceny vyššie. V Kuala Lumpur dokonca aj stonásobne. Jednoduché ubytovanie zoženiete už za 30 – 75 MYR. Luxusnejšia trieda ubytovania sa pohybuje medzi 200 – 300 MYR.

Hľadáte hotel na Penangu? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Aké očkovanie sa odporúča absolvovať pred cestou do Malajzie?

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa doporučuje očkovanie proti žltačke.

Aký je aktuálny čas v Malajzii?

V Malajzii je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Penangu

10 zaujímavostí o Malajzii

1
Pôvodný názov Malajzie je Aurea Chersonesus, čo v preklade znamená zlatý polostrov
2
Malajzský ostrov Borneo je tretí najväčší ostrov na svete. Hneď po Grónsku a Novej Guiney
3
Najväčší kruhový objazd na svete sa nachádza v Malajzii. Jeho priemer je 3,5 kilometra
4
Komnata jaskyne Sarawak v národnom parku Gunung Mulu je najväčšou jaskynnou miestnosťou na svete. Zmestili by ste do nej pokojne aj Boeing 747
5
Na ostrove Penang nájdete najstaršiu anglickú školu v Juhovýchodnej Ázii
6
Vlajku Malajzie navrhol architekt
7
Miestny čas v Malajzii sa menil už osemkrát v histórii. Aktuálne je tam o 6 hodín viac ako u nás
8
Malajzia má obrovské množstvo diaľníc. V súčasnosti je ich celková dĺžka viac ako 65- tisíc kilmometrov
9
Novorodeniatka a malé deti volajú v Malajzii ulat. V preklade to znamená červ
10
Malajzia má ešte jeden unikát – najdlhší most Juhovýchodnej Ázie, most na ostrov Penang