Skip to main content

Lacné letenky Philadelphia

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Philadelphie

Zaujímavé info o Philadelphii

Mesto sa nachádza v juhovýchodnej časti štátu Pennsylvania na rieke Delaware, približne 130km juhovýchodne od New Yorku; na tzv. línii zlomu. Oddeľuje Atlantické pobrežné nížiny od náhornej plošiny Piedmont (pozdĺž východného okraja Apalačského pohoria).

Mimochodom, názov mesta pochádza z gréčtiny a znamená bratská láska a mesto tak pomenoval William Penn, zakladateľ provincie Philadelphia.

Vedeli ste? Philadelphia je šiestym najľudnatejším mestom USA a najväčším v štátom Pennsylvanie. Celá oblasť má cez šesť miliónov obyvateľov. Mesto hralo veľmi dôležitú úlohu v histórii USA, okrem iného tam bola spísaná Deklarácia nezávislosti a Ústava Spojených štátov. V rokoch 1790 - 1800 slúžilo ako dočasné hlavné mesto USA (druhé historicky, po New Yorku), než bol dostavaný Washington DC.

V meste sa nachádza množstvo univerzít a vysokých škôl, medzi nimi aj University of Pennsylvania, a tiež rad múzeí a vedeckých inštitúcií - napr. Franklin Institute s pamätníkom Benjamina Franklina, Akadémie prírodných vied a ďalšie.

Ak tu budete, nevynechajte južnú časť mesta a koloniálnu štvrť Society Hill s historickými krivolakými uličkami a stromoradím, kde sa podarilo zachrániť a zreštaurovať viac ako 600 pôvodných víl. Východne od Society Hill leží South Street, známa stará štvrť vyznávačov hnutia hippies s množstvom butikov, kaviarní a barov.

Philadelphia nie je tak obľúbenou destináciou východného pobrežia, ako New York či Washington, no rozhodne má čo ponúknuť. Lacné letenky do Philadelphie najčastejšie rezervujete z Viedne, Budapešti a Prahy.

Výborné priame lety do Philadelphie ponúkajú American Airlines z Budapešti a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu je deväť a pol hodiny. Veľmi pohodlne však vedia Slováci lietať do Philadelphie aj so spoločnosťami Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS, či British Airways.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Philadelphii

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie vo Philadelphii

Počasie vo Philadelphii je veľmi podobné tomu newyorskému. Takže typické je najmä vlhké podnebie. Zimy sú chladnejšie, ale vďaka umiestneniu poblíž pobrežia sú tunajšie teploty mierne vyššie ako vo vnútrozemí. Letá sú horúce a suché. Každé leto je v priemere v 18 až 25 dňoch dosiahnutá teplota 32° C! Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia leto.

Ceny vo Philadelphii

Národnou menou je americký dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Hľadáte hotel či apartmán vo Philadelphii? Čím bližšie k centru, tým je samozrejme cena vyššia. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Odporúčame požičať auto priamo pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aktuálny čas vo Philadelphii

Philadelphia sa nachádza v časovej zóne UTC -5. To znamená, že vo Philadelphii je o šesť alebo sedem hodín menej, ako na Slovensku – v závislosti od letného resp. zimného času.

Tipy, čo treba vidieť vo Philadelphii

10 zaujímavostí o USA

1
V najužšom bode je od seba USA a Rusko vzdialené len 4 kilometre
2
Americká vláda otrávila alkohol počas nepopulárnej prohíbicie – zabila tak cez 10 000 ľudí
3
Najväčšia bankovka, ktorá bola kedy vytlačená, mala hodnotu 10 000 dolárov
4
V štáte Kentucky je dodnes protizákonné nosiť zmrzlinu v zadnom vrecku nohavíc
5
Jediný štát v USA, kde rastie káva, je Havaj
6
25% Američanov verí v reinkarnáciu
7
Spojené štáty nemajú oficiálny jazyk
8
Iba jeden štát USA pozostáva z jedinej slabiky -  a to štát Maine
9
Zábavný park Disneyland nepredáva žuvačky. Walt Disney nechcel, aby návštevníkov parku znechutilo, ak by šliapli na rozžutú žuvačku
10
Dolár možno rozmeniť na mince 293 rôznymi spôsobmi