Skip to main content

Lacné letenky Pittsburgh

Akciové letenky do Pittsburgu

Pittsburgh

Snáď každý, kto pár dní cestoval po východnom pobreží Ameriky, navštívil Washington a Niagarské vodopády. Mesto Pittsburgh leží takmer uprostred - medzi týmito destináciami, a tak nie je dôvod, prečo sa tu nezastaviť a pozrieť sa na Pittsburgh zblízka.

Samotné mesto nie je ohormne veľké ako New York, alebo preplnené turisticky známymi pamiatkami ako Washington D.C. no i tak si zachováva svoj šarm malého veľkomesta. Centrum je predelené dvoma riekami. Allegheny priteká zo severu a Monongahela priteká z juhovýchodu. Ich sútok dáva vzniknúť rieke Ohio.

Samotný sútok je priamo v centre mesta, ktoré tvarovo pripomína trojuholník. Nepovie sa mu inak, než Golden Triangle. V histórii bolo toto miesto dôležitým a strategickým bodom pre Francúzov, ktorí tu v roku 1754 na sútoku postavili pevnosť. O pár rokov neskôr sa pevnosti zmocnili Briti a od tej doby niesla názov Fort Pitt. Poloha tohto miesta boli veľmi strategická, jednalo sa o tzv. Vstupnú bránu na západ.

Chcete zaujímavosť? Pittsburgh je známy svojím oceliarskym priemyslom, ktorý tu zažíval zlaté časy v prvej polovici 20. storočia. Až do roku 1960 populácia mesta neustále rástla. Mesto bolo ekonomicky stabilné a prosperujúce. V oceliarskom priemysle pracovala viac ako polovica obyvateľov. V roku 1950 žilo v meste vyše 676 000 ľudí. V súčasnej dobe je to asi 300 000 obyvateľov.

Pittsburgh nie je tak obľúbenou destináciou východného pobrežia, ako New York či Washington, no rozhodne má čo ponúknuť. Lacné letenky do Pittsburghu najčastejšie rezervujete z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let do Pittsburghu z našich končín prakticky neexistuje. Veľmi pohodlne však vedia Slováci lietať do Pittsburghu so spoločnosťami Austrian Airlines, American Airlines, Air France, Condor, Delta, KLM či Air Canada. Priemerná dĺžka letu do Pittsburghu je trinásť hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Pittsburghu

Víza do USA (ESTA)

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie v Pittsburghu

V mesiacoch máj, jún, júl, august a september je pravdepodobné, že zažijete dobré počasie s príjemnými priemernými teplotami. Najteplejší mesiac je júl, naopak najchladnejší je január. A aj keď je júl letný mesiac, pre Pittsburgh toto obdobie znamená najviac zrážok v roku. Naopak najsuchší mesiac je október.

Ceny v Pittsburghu

Národnou menou je americký dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Hľadáte hotel či apartmán v Pittsburghu? Čím bližšie k centru, tým je samozrejme cena vyššia. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Odporúčame požičať auto priamo pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou do USA

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťmi.

Aktuálny čas v Pittsburghu

V Pittsburghu je šesť hodín menej, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Pittsburghu

10 zaujímavostí o USA

1
V najužšom bode je od seba USA a Rusko vzdialené len 4 kilometre
2
Americká vláda otrávila alkohol počas nepopulárnej prohíbicie – Zabila tak cez 10 000 ľudí
3
Najväčšia bankovka ktorá bola kedy vytlačená mala hodnotu 10 000 dolárov
4
V štáte Kentucky je dodnes protizákonné nosiť zmrzlinu v zadnom vrecku nohavíc
5
Jediný štát v USA, kde rastie káva, je Havaj
6
25% Američanov verí v reinkarnáciu
7
Spojené štáty nemajú oficiálny jazyk
8
Iba jeden štát USA pozostáva z jedinej slabiky -  a to štát Maine
9
Zábavný park Disneyland nepredáva žuvačky. Walt Disney nechcel, aby návštevníkov parku znechutilo, ak by šliapli na rozžutú žuvačku
10
Dolár možno rozmeniť na mince 293 rôznymi spôsobmi
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)

Objednajte si od Pelikána