Skip to main content

Lacné letenky Riga

Lotyšsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Rigy

Zaujímavé info o Rige

Riga sa podľa čitateľov amerického časopisu US Today stala najkrajším mestom starého kontinentu za rok 2013. A nie náhodou. Gotické veže, ktoré mestu dominujú, môžu na prvý pohľad pôsobiť prísne a stroho. Avšak, sú to práve okázalé prvky art nouveau, ktoré tvoria telo i ducha tohto živého a kozmopolitného mesta, najväčšieho z troch hlavných pobaltských miest.

Ako väčšina severanov, pôsobí Riga pokojne, až rezervovane. To však len na povrchu. V jej vnútri sa zatiaľ odohráva chémia, šíriaca sa šmrncovnými barmi, centrami moderného umenia a naservírovaná vám je na tanieri jej experimentálnej kuchyne.

Osemstoročná história Rigy rozpráva prostredníctvom architektúry príbeh o nemeckých rytieroch, švédskych kráľoch či sovietskych komisárov, ktorí tu všetci zanechali svoju stopu. Na križovatke severnej a východnej Európy rozpoznáte európske hlavné mesto kultúry roku 2014 už vďaka Pamätníku slobody, žene, dvíhajúcej nad hlavu tri hviezdy, symbolizujúce tri oblasti Lotyšska. Je poctou mužom, ktorí počas vojny za nezávislosť položili životy za svoju krajinu.

Riga je rozoznateľná secesným umením, ktoré nájdete na každom kroku. Viac ako osemsto budov z neskorého devätnásteho a skorého dvadsiateho storočia dnes stojí predovšetkým vďaka architektovi Mikhailovi Eisensteinovi, ktorý sa stal akousi hnacou silou art nouveau hnutia v meste. Keď budete prechádzať jeho centrom, na chvíľu sa pozastavte a zdvihnite hlavu. Ulice Elizabetes, Alberta či Strēlnieku sú plné úžasných detailných fasád, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

Lacné letenky do Rigy možno rezervovať výhodne z Viedne aj Budapešti. Bez prestupu sa do Rigy dostanete vďaka aerolinkám Air Baltic a Austrian Airlines. Prípadne viete letieť s jedným prestupom s aerolinkami LOT, Ukraine International alebo LOT. Priamy let trvá približne dve hodiny. Medzinárodné letisko v Rige sa nachádza len 10 kilometrov od centra mesta. Z letiska sa do centra Rigy dostanete komfortne autobusom MHD. Linka 22 spája hlavnú železničnú stanicu v centre mesta s letiskom. Premáva každých 10-30 min a čas jazdy je približne 30 minút

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Rige

Cestovné doklady do Lotyšska

Do Lotyšska nepotrebujete pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 2 mesiace po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Medzi SR a Lotyšskom platí dohoda o bezvízovom styku, na základe ktorej sa môžu slovenskí občania zdržiavať v krajine počas 90 dní v jednom polroku.

Počasie v Rige

Pre Lotyšsko je veľmi charakteristické teplé letné obdobie a relatívne mierna jar a jeseň. Zimné obdobie zvykne byť veľmi chladné a typické je väčšie množstvo snehu. Vodné zrážky sú rozložené rovnomerne počas celého roka.

Ceny v Rige

Ceny v Rige sú veľmi podobné ako v Bratislave, v centre viete nájsť hlavné jedlá za 5 eur aj za 20. V meste je veľmi veľa fast foodov, talianske pizzérie, čínske reštaurácie atď. Menou je euro, čo znamená, že pri cestovaní do Rigy nemusíte vôbec riešiť zmenáreň.

Hľadáte lacné ubytovanie v Rige? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán. Mesto má širokú škálu ubytovania, od lacných hostelov po 5-hviezdičkové hotely. Najlacnejšie ponúkajú svoje služby za 12 eur na noc/osobu.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Rigy, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Rige

V Rige je o hodinu viac ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Rige

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Rigy za posledný týždeň stála iba 108,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Rige je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Rige

10 zaujímavostí o Lotyšsku

1
Najvyšší vrch Lotyšska má 328 metrov
2
Polovicu Lotyšska tvoria prírodné ekosystémy, ktoré sú ešte v značnej miere nedotknuté
3
Najširšie vodopády v Európe sa volajú Ventas Rumba a sú v Lotyšsku
4
Gutmanova jaskyňa je najvyššou jaskyňov v Pobaltí
5
Lotyši milujú hudbu, či už klasickú, alebo popovú, deti tam dostávajú hudobné nástroje do vienka krátko po narodení
6
Staré Mesto v Rige je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO
7
Lotyšsko má 4 národné parky
8
Mys Kolka je miesto, kde sa stretávajú dve moria. V lete sem jazdí plno surfistov
9
Neďaleko Rigy sa nachádza krásna piesočná pláž menom Jurmala, ktorá je mimoriadne obľúbená medzi domácimi obyvateľmi
10
Lotyši majú veľmi špecifické festivaly. Každý štvrtý rok na nich spievajú a tancujú iba deti a o rok neskôr zase iba dospelí