Skip to main content

Lacné letenky Rotterdam

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Rotterdam je druhým najväcším mestom Holandska a zároven je prezývaný „Brána do Európy“. Je to najväcší prístav Európy, ktorým sa sem dostáva všetok dôležitý tovar. Okrem toho má mesto aj typickú holandskú architektúru a kultúru, vdaka comu bolo zvolené ako Európske hlavné mesto kultúry roku 2001. Ak teda túžite vidiet typicky holandské mesto a vyhnút sa davom turistov, je toto mesto presne pre vás. Navyše, s lacnými letenkami od Pelikánu sa tam dostanete za necelé 2 hodiny.

Turistické atrakcie v Rotterdame:

  • Erasmusbrug – najznámejší most v meste
  • Múzeum lodí – môžete tu obdivovat modely lodí ci rôznych strojov
  • Dubell PalmBoom – múzeum histórie a kultúry Rotterdamu
  • Euromast/ Space Adventure – miesta, z ktorých budete mat Rotterdam ako na dlani
Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Holandsku

Cestovné doklady do Holandska

Keďže Holandsko je členom Európskej únie, na vstup do krajiny nepotrebujete víza. Stačí vám len platný občiansky preukaz alebo cestovný pas. Pri turistickom pobyte však nesmie celková doba pobytu presiahnuť 3 mesiace v priebehu pol roka.

Počasie v Holandsku

Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 17 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 3 °C. Najviac prší v novembri s priemernými 90 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka v Amsterdame tá správna voľba? Sezóna tulipánov začína v polovici marca a trvá až do začiatku mája, ktorý odštartuje začiatok turistickej sezóny. Počas leta je totiž v Amsterdame celá záplava turistov. Menej ľudí, avšak stále s príjemným počasím, je v Amsterdame na jar (marec-máj) a počas jesene (september - október).

Ceny v Holandsku

Národnou menou je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Hľadáte hotel? Holandské mestá sú, bohužiaľ, známe vysokými cenami ubytovania. Lacných ubytovaní je v meste rozhodne pomenej. Odporúčame vám preto rezervovať si ubytovanie s čo najväčším časovým predstihom.

Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak zvažujete zájazd do Amsterdamu, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek na Pelikáne. Centrum mesta je pomerné malé. Prejsť ho môžete aj pešo.

Aktuálny čas v Holandsku

V Holandsku je rovnaký čas ako na Slovensku.

10 zaujímavostí o Holandsku

1
V Holandsku je až 16- miliónov bicyklov, čo znamená takmer 1 bicykel pre každého obyvateľa
2
Hlavné mesto Amsterdam je zmesou viac ako 150-národností, čo z neho robí najmultikultúrnejšie mesto na svete
3
Pre fanúšikov lodí a plavieb je v Holandsko až 4400-kilometrov splaviteľných riek, kanálov a jazier
4
Aj keď pestovanie tulipánov preslávilo práve Holanďanov, kvetiny sa sem rozšírili z Turecka. V Holandsku sa pestuje 43 % produkcie tulipánov celého sveta
5
Pri návšteve Holandska sa s miestnymi určite dohovoríte, keďže 9/10. Holanďanov ovláda angličtinu, mnohí aj nemčinu
6
Najvyšší bod Holandska má len 329 metrov. Keďže štvrtina krajiny je pod úrovňou morskej hladiny a polovica leží vo výške menej ako 1 meter nad morom, pôsobí tento kopček doslova ako pohorie
7
Krajina je posiata veternými mlynmi, ktoré ju zároveň stáročia chránili pred záplavami
8
Holanďania patria medzi najvyšších ľudí na svete s priemernou výškou 184 cm u mužov a až 170 cm u žien
9
Holanďania patria podľa štúdií OECD medzi najšťastnejšie národy v Európe
10
Hlavné mesto Holandska - Amsterdam je prezývaný aj Benátky severu