Skip to main content

Lacné letenky San Diego

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do San Diega

Zaujímavé info o San Diegu

San Diego je druhým najväčším mestom štátu California a šiestym najväčším v USA. Nachádza sa na pobreží Tichého oceánu, na samom juhu štátu California, veľmi blízko hraniciam s Mexikom. Do severne ležiaceho Los Angeles je to odtiaľto asi 180 km, približne dve hodiny jazdy autom po diaľnici.

San Diego je krásne a pokojné mesto na západnom pobreží. My sme pri jeho návšteve nevynechali mestskú štvrť La Jolla na severe mesta a vy by ste nemali tiež. Túlajte sa sa po vrcholkoch pobrežných útesov a sledujte neutíchajúcich pelikánov (našich kamošov ;) a lenivé tulene. Dokonca si môžete požičať kajak a prezrieť si týchto tučných krásavcov naozaj zblízka.

Krátka prechádzka na sever vás potom zavedie k piknikovým stolom, grilom a výhľadom na zátoku La Jolla Cove, ktorá je priamo pod chodníkom. Prostredie je tam naozaj malebné, takže to určite nevynechajte! Jednou z ďalších vecí, ktorú na San Diegu ceníme, je Old Town, ktorý sa celý nesie v mexickom duchu. Architektúra, biznis, reštaurácie, hotely. A Mexiko ochutnáte aj na tanieri, mexická kuchyňa je tu autentická a výborná.

Pláže v okolí sú nádherné a nemôžu im odolať ako turisti, tak aj surferi. Ak chcete mať o zážitok navyše, dopravte sa na Coronado trajektom. Ten premáva každú hodinu medzi prístavným mólom Broadway Pier v prístavisku Embarcadero a prístaviskom Coronado Ferry Landing pri ústí ulice First Street, kde si môžete napríklad v Bikes & Beyond požičať bicykel.

San Diego nie je tak obľúbenou destináciou západného pobrežia, ako Los Angeles, Las Vegas či San Francisco, no je rovnako krásne. Lacné letenky do San Diega najčastejšie rezervujete z Viedne, Budapešti a Prahy. Keďže San Diego je z našich končín pomerne náročne dostupné, väčšinou absolvujete počas cesty jeden či dva prestupy, priamy let do San Diega neexistuje. Priemerná dĺžka letu je približne pätnásť hodín. Veľmi pohodlne však vedia Slováci lietať do San Diega so spoločnosťami Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS, či British Airways.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o San Diegu

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie v San Diegu

Kedy je dovolenka v San Diegu tým správnym rozhodnutím? V podstate kedykoľvek. V San Diegu sa totiž strieda suché teplé leto s miernou zimou. S priemerom 284 slnečných dní v roku ponúka toto mesto fantastickú klímu. Najteplejší mesiac je august s teplotou maximálne okolo 28°C. Najchladnejšie vám naopak bude v decembri s priemernou teplotou 9°C

Ceny v San Diegu

Národnou menou je americký dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Hľadáte hotel či apartmán v San Diegu? Čím bližšie k centru, tým je samozrejme cena vyššia. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Odporúčame požičať auto priamo pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aktuálny čas v San Diegu

Časový posun v San Diegu je pre našinca značný. Mesto totiž leží v časovom pásme PST/PDT -8, čo znamená, že v San Diegu je o deväť hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v San Diegu

10 zaujímavostí o USA

1
V najužšom bode je od seba USA a Rusko vzdialené len 4 kilometre
2
Americká vláda otrávila alkohol počas nepopulárnej prohíbicie – zabila tak cez 10 000 ľudí
3
Najväčšia bankovka, ktorá bola kedy vytlačená, mala hodnotu 10 000 dolárov
4
V štáte Kentucky je dodnes protizákonné nosiť zmrzlinu v zadnom vrecku nohavíc
5
Jediný štát v USA, kde rastie káva, je Havaj
6
25% Američanov verí v reinkarnáciu
7
Spojené štáty nemajú oficiálny jazyk
8
Iba jeden štát USA pozostáva z jedinej slabiky -  a to štát Maine
9
Zábavný park Disneyland nepredáva žuvačky. Walt Disney nechcel, aby návštevníkov parku znechutilo, ak by šliapli na rozžutú žuvačku
10
Dolár možno rozmeniť na mince 293 rôznymi spôsobmi