Skip to main content

Lacné letenky Južná Amerika

Akciové letenky do Saudskej Arábie

Južná Amerika

Rio de Janeiro

Rio, preslávené ikonickými plážami plnými sexy tiel, Copacabana a Ipanena, vášnivým futbalom, aj pestrofarebným karnevalom, je jedným z najkrajších miest na svete. Viete prečo ho nazývajú Mesto Bohov? Je vystavané na pahorkoch, na vrchole ktorých sa budete cítiť ako Bohovia s nádhernými výhľadmi na mesto.

Dych sa vám zastaví pri pohľade na gýčovo krásnu scenériu mesta zo sochy Ježiša Krista na vrchu Corcovado aj z Cukrového kopca (Pao de Acucar). Keď sa lačne pokocháte výhľadmi, zájdite si doplniť energiu do slávnej 120-ročnej cukrárne Coinfentaria Colombo, a pokojne si doprajte hocijakú kalorickú bombu, všetko vytancujete v noci v štvrti Lapa, kde sú najlepšie diskotéky so živou hudbou.

Poznáte slávnu bossa nova pesničku "Girl from Ipanena" (Dievča z Ipaneny)? Ipanena je jedna z najkrajších a najštýlovejších plážových častí Ria, kde nájdete okrem snedých krások a vyšportovaných krásavcov, aj vynikajúce reštaurácie, či originálne butiky.

Presne opačnú tvár Ria ukázal Michael Jackson vo svojom videoklipe "Nezáleží im na nás" (They don’t care about us), ktorý natočil vo favele Santa Marta. Na jeho počesť tu postavili bronzovú sochu, ktorej návšteva je adrenalínovým zážitkom. Favely sú totiž chudobné slumy postavené na kopcoch, ktoré susedia s bohatými obytnými mestskými štvrťami.

Lacné letenky do Rio de Janeiro sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Alitalia či Tap Air Portugal. Priemerná dĺžka letu do Rio de Janeiro je 15 hodín.

Sao Paulo

Obrovitánske ekonomické centrum Brazílie, Sao Paolo alebo "Sampa" ako ho prezývajú, vás na prvý pohľad ani zďaleka nezaujme svojou krásou ako Rio de Janeiro, ale rozhodne stojí za návštevu.

Lokálni obyvatelia “Paulisti” ako ich nazývajú sa síce neustále sťažujú na premávku, smog, ulice plné ľudí, priepastné rozdiely medzi bohatými a chudobnými, ale na druhej strane nedajú na svoje mesto dopustiť, a nikdy by nechceli žiť inde. Sao Paolo je totiž kultúrnym centrom, kde si môžete spolu s Paulistami vychutnať skvelú gastronómiu, rušný nočný život v časti Vila Madalena, navštíviť kultúrne centrá, galérie svetového umenia, vynikajúce múzeá, nezvyčajné kiná, experimentárne divadlá, alebo si tu dajte umelecké dielo vytetovať rovno na svoje telo, ako je to teraz veľkým trendom.

S 20-timi miliónmi obyvateľov je Sao Paolo, tretím najväčším megamestom na svete. Diverzitu zaručujú desiatky rôznych etnických skupin, ktoré tu žijú - je tu najväčšia komunita Japoncov, aj Talianov mimo Japonska, či Talianska, obrovská arabská komunita hlavne Libanončanov a Sýrčanov, Nemcov, Číňanov, Arméncov, Grékov, Poliakov či Maďarov... Okrem toho tu žije najväčšia gay komunita v Latinskej Amerike, a podľa časopisu Forbes tu žije 26 zo svetových bilionárov - čo je takisto určite pre mnohých veľkým lákadlom.

Sao Paulo je jednou z najnavštevovanejších destinácií Brazílie. Lacné letenky do Sao Paolo sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Air Canada, Iberia, SWISS, či Tap Air Portugal. Priemerná dĺžka letu do Sao Paolo je 15 hodín.

Fortaleza

Fortaleza je významné mesto a nájdete ho v severovýchodnom regióne Brazílie. Obýva ho zhruba 2,5 milióna obyvateľov, ktorých počet počas hlavnej sezóny rapídne vzrastie. Fortaleza je hlavným mestom štátu Ceará a významným prístavom Fortaleza je mnohými považovaná za druhé Rio de Janeiro.

Nemajú tu síce Sochu Krista, no za to sú tu nádherné pláže a podmanivý nočný život. Keď sa pozriete na mapu, zistíte, že ide o jedno z najväčších brazílskych miest a to najdôležitejšie – nachádza sa len 900 kilometrov od rovníka. Vďaka tomu ide o jedno z najslnečnejších miest na svete – azúrovo modrá obloha je tu v priemere až 240 dní v roku.

Bary a diskotéky sú tu otvorené do skorého (alebo neskorého?) rána a ľudia sú tu veľmi usmievaví. A keď vás miestne pláže omrzia, čo je veľmi nepravdepodobné, vydajte sa do vnútrozemia. Nájdete tu daždový prales uprostred mesta! Brazílska Fortaleza, poťažmo Brazília vôbec, je známa nielen svojimi honosnými karnevalovými oslavami, ale aj krásnymi ženami, ktorých plavky zakrývajú naozaj len to najnutnejšie.

Lacné letenky do Fortalezy sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Tap Air Portugal, Air France (Joon) KLM či Latam Airlines. Priemerná dĺžka letu do Fortalezy je 15 hodín.

Iguacu

Najväčšie vodopády na svete, Iguacu, sú jedným z miest, ktoré sa vám zaručene "nezlejú" v pamäti spolu s ostatnými dovolenkami. Reťaz stoviek vodopádov, ktoré majú spolu takmer 3 kilometre, vás ohluší svojou majestátnosťou a energiou.

Sú prírodnou hranicou medzi Brazíliou a Argentínou a ležia v obrovskom národnom parku, z ktorého väčšinu pokrýva dažďový prales s unikátnou flórou a faunou. Meno "Iguazu" pochádza s jazykov pôvodných obyvateľov a znamená "veľká voda".

Podľa legendy sa Boh plánoval oženiť s nádhernou ženou Naipí, avšak tá utiekla na kanoe spolu so svojím milencom. Boha to tak nahnevalo, že v návale zlosti rozťal rieku na dve časti, čím vytvoril vodopády, a tým odsúdil milencov na smrteľný pád.

Vodopády sú usporiadané do tvaru písmena J a hranica medzi Brazíliou a Argentínou pretína najväčší z vodopádov, "Diablovo Hrdlo", ku ktorému sa môžete odviesť vláčikom. Na brazílskej strane sa nachádza len 20% vodopádov, takže ak máte dosť času, prejdite na stranu argentínskych susedov, ktorá je oveľa rozľahlejšia, a môžete uzavrieť stávku či vyhráva - Brazília alebo Argentína.

V blízkosti vodopádov sa nachádza aj hranica s Paraguayom, tak ak by ste si chceli obfajknúť, čo najviac krajín počas svojej cesty, máte šancu.

Lacné letenky na vodopády Iguacu sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S dvomi prestupmi však možno lietať najmä s aerolinkami Air France (Joon), KLM, SWISS, Lufthansa, Austrian Airlines či Latam Airlines. Priemerná dĺžka letu do Iguacu je 15 hodín.

Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)