Skip to main content

Lacné letenky Saudská Arábia

Saudská Arábia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Saudskej Arábie

Zaujímavé info o Saudskej Arábii

Saudská Arábia bola roky nedostupnou krajinou pre bežných turistov. Problémom boli víza, ktoré ste mohli získať len na iné účely, napríklad pracovné. V roku 2019 však krajina prvýkrát otvorila svoje brány zahraničným turistom. Tento krok je výsledkom tlaku na zníženie hospodárskej závislosti na rope. Kráľovstvo postupne sprístupnilo víza pre 49 krajín vrátane Slovenska, Česka, Poľska či Rakúska.

Najnedostupnejšia krajina tak znenila svoje zásady, avšak len pre cudzincov. Saudi však majú svetu čo ponúknuť. Napríklad päť pamiatok na UNESCO zozname, živú miestnu kultúru a dychberúcu prírodnú krásu.

Cudzinky už viac nemusia nosiť celotelový plášť abája, tak ako saudské ženy na verejnosti. Mali by však byť decentne oblečené. Ženy bez sprievodu nebudú v krajine nijako obmedzené. Mecca aj alkohol budú pre turistov naďalej zakázané.

Lacné letenky do Saudskej Arábie viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Saudskej Arábie z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne však možno letieť s aerolinkami ako Turkish Airlines, Air Arabia, Pegasus, Emirates či British Airways.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Saudskej Arábii

Riyadh (Rijád)

Rijád mesto obklopené púšťou je hlavným mestom Saudskej Arábie. Jeho populáciu tvorí viac ako 5 miliónov obyvateľov. Ide o veľmi moderné mesto, v ktorom vedľa seba vidíte mrakodrapy, luxusné záhrady a nádherné záhrady a parky, s bujnou vegetáciou.

Ropa, alebo tzv. čierne zlato, urobilo z metropoly a z krajiny jednu z hospodársky najsilnejších krajín nielen v regióne, ale na celom svete. Veď pred 90 rokmi žilo v meste len okolo 30-tisíc ľudí. Aj preto sa Rijád často prezýva mestom, ktoré pred 100 rokmi ešte nikto nepoznal.

Rijád je teda hospodárskym, politickým a kultúrnym centrom Saudskej Arábie. Aj napriek svojmu modernému vzhľadu a značnému bohatstvu obyvatelia Rijádu doposiaľ veľmi dbajú na tradície a náboženské hodnoty.

Lacné letenky do Rijádu viete rezervovať aj z našich končín. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Saudia, Pegasus, EgyptAir alebo Turkish Airlines. Do Rijádu sa viete dostať komfortne s jedným prestupom, priamy let z našich končín neexistuje.

Jeddah (Džidda)

Mesto Jeddah vyslovované ako Džidda, je druhé najväčšie mesto Saudskej Arábie. Zároveň hlavná metropola na jej západnom pobreží.

Metropola je známa tiež pod prezývkou „nevesta Červeného mora“ alebo „Paríž východu“. Historicky sa po otvorení Suezkého prieplavu z malej dediny stala zaujímavá obchodná zastávka medzi Európou a Blízkym východom. Stále je dôležitým prístavom, ale účel sa zmenil – slúži najmä ako vstupný bod pre moslimských pútnikov, smerujúcich do Mekky a Mediny.

Za mestom sa rozkladá rozľahlá púšť, ktorá tvorí väčšinu Saudskej Arábie. Centrálna časť je utvorená erodovanou plošinou a západná časť je prevažne hornatá. Pobrežnú časť tvorí pláž obmývaná spomínaným Červeným morom, nazývaná Tihama. Pohorie, ktoré obklopuje mesto nesie názov Hidžáz.

V Jeddah nájdete tiež medzinárodné letisko. Lacné letenky do metropoly možno rezervovať aj z našich končín. Stačí sledovať akciové ponuky na Pelikáne od spoločností Saudia, Pegasus, EgyptAir a Turkish Airlines. Priamy let do Jeddah zabezpečuje letecká spoločnosť Saudia a trvá takmer 5 hodín.

Užitečné info o Saudskej Arábii

Cestovné doklady a víza do Saudskej Arábie

Kráľovstvo sprístupnilo víza pre 49 krajín vrátane Slovenska, Česka, Poľska či Rakúska. Poplatok za víza je približne 107 eur (440 saudskoarabských rialov).

Pri cestovaní do Saudskej Arábie teda budete potrebovať vízum a platný cestovný pas. Turisti môžu požiadať o víza prostredníctvom webového portálu alebo ich môžu získať priamo pri vstupe do krajiny prostredníctvom elektronických kioskov a imigračných centier na letiskách v Saudskej Arábii.

Počasie v Saudskej Arábii

Na území Saudskej Arábie leží jedna z najvyprahnutejších púští sveta, kde teploty často vystupujú až na 45° C. Podnebie je tropické s miernejšou klímou v pohoriach. Na severnom pobreží je veľmi horúco s dažďami počas celého roku. Za obdobie sucha sa považujú mesiace od novembra do apríla a obdobie dažďov prichádza v máji a končí v októbri.

Ceny v Saudskej Arábii

Oficiálnym platidlom v krajine je saudský rial (SAR).

Najvýhodnejším spôsobom prepravy je požičanie auta. Benzín je tu lacnejší ako voda. Auto odporúčame rezervovať vopred a vyzdvihnúť priamo na letisku.

Lacné ubytovanie v Saudskej Arábii viete rezervovať aj prostredníctvom Pelikána. Ak nie ste manželská dvojica, nebudete ubytovaní spoločne - každý musí mať svoju vlastnú izbu a to bez ohľadu na typ ubytovania.

Aktuálny čas v Saudskej Arábii

V Saudskej Arábii sú o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Saudskej Arábie

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Pri púti do Mekky sa odporúča očkovanie proti meningokokovej meningitíde, púť však smú absolvovať len moslimskí veriaci.

Letecké štatistiky o Saudskej Arábii

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Saudskej Arábie za posledný týždeň stála iba 618,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Saudskej Arábie, odporúčame vám navštíviť mestá ako Rijád, Jeddah, Zul, Abha, Jouf.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Saudskej Arábii je: 3.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Saudskej Arábii

10 zaujímavostí o Saudskej Arábii

1
V krajine sa vo veľkom množstve obchoduje s ťavami, denne sa zobchoduje približne 100 ťáv
2
Saudská Arábia je najväčšou krajinou na svete bez jedinej rieky
3
Počet obyvateľov Saudskej Arábie je o niečo väčší ako v Texase
4
Saudská Arábia stavia najvyššiu budovu sveta, ktorá bude vysoká 1 kilometer
5
Najväčšiu skupinu obyvateľstva (47%) tvoria ľudia do 24 rokov a najmenšiu (5%) ľudia nad 60 rokov
6
Ropné pole Ghawar v Saudskej Arábii má dostatok rezerv na vyplnenie 4 770 897 olympijských bazénov
7
Saudská Arábia je jedinou krajinou, v ktorej majú ženy zakázané viesť motorové vozidlo
8
Ropný sektor v Saudskej Arábii tvorí 45% HDP
9
Takmer 60% pracovnej sily v Saudskej Arábii tvoria cudzinci
10
Oficiálnym jazykom je arabština, oficiálnym obchodným jazykom je angličtina