Skip to main content

Lacné letenky Seattle

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Seattlu

Zaujímavé info o Seattli

Luxusné hotely, exkluzívne reštaurácie, rozkvitajúce umelecké galérie, či stále živá a zároveň výživná hudobná scéna (i keď zo seba postupne vylúčila grunge) robia Seattle turisticky atraktívnejším, než kedykoľvek predtým. Pod jeho novým leskom však mesto ostáva verné svojmu bývalému ja i zavedeným stereotypom: je miestom, kde sú skrine módnych fajnšmejkrov plné vlny a vetruvzdorného materiálu, kde si hipisáci ulietavajú na broadwayskom The Man.

Je to práve jeho rozpoltenosť notoricky známeho a familiárneho so šokom z nového, ktoré dodávajú Seattlu ten správny šmrnc. Navštívte Seattle, mesto, ktoré vonia kávou a hrá najrôznejšími hudobnými štýlmi. Za čím by ste sa do Seattlu mali vybrať? Keď sa hrejivé lúče dotknú mesta, miestni sa schádzajú okolo parkov a jazier; v ostatné dni si môžete vybrať zo širokej ponuky eklektických múzeí, venovaných kadečomu, od pinballu po rockovú hudbu.

Ak ste dostali chuť na croissant, brioche, feuilletés či iný nadýchaný pekárenský výrobok, namierte si to do obľúbenej La Panier. Na kofeínovú vzpruhu vám odporúčame navštíviť Tin Umbrella Café, Street Bean Espresso či Ghost Alley Espresso. Určite tiež nepremeškajte happy hours drinky (od štvrtej do šiestej večer) v reštaurácii Manolin, ktorá nesie meno po učňovi Hamingwayovho rybára z knihy Starec a more a ktorá sa sama vyznačuje námorníckou atmosférou.

Seattle nie je tak turisticky obľúbenou destináciou západného pobrežia, ako Los Angeles, Las Vegas či San Francisco, no je rovnako krásny. Lacné letenky do Seattle najčastejšie rezervujete z Viedne, Budapešti a Prahy. Keďže Seattle je z našich končín pomerne náročne dostupný, väčšinou absolvujete počas cesty jeden či dva prestupy, priamy let do Seattle od nás neexistuje. Priemerná dĺžka letu je približne pätnásť hodín. Veľmi pohodlne však vedia Slováci lietať do Seattle so spoločnosťami Austrian Airlines, Lufthansa, Air Canada, SWISS, či British Airways a veľmi výhodnou alternatívou sú letenky nízkonákladovej spoločnosti Eurowings.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Seattle

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie v Seattle

Podnebie v Seattli je mierne. Teploty sú ovplyvňované morom. Priemerné teploty sú od 0°C v noci v zime do zhruba 25°C v lete. Od silného vetra a búrok mesto chránia okolité hory. Napriek tomu, že mesto sčasti leží v dažďovom tieni Olympijských hôr, prší tu dosť často. Sneží len zriedkavo, hlavne v nižších nadmorských výškach. Snehová pokrývka je zvyčajne mierna a dlho nevydrží.

Ceny v Seattle

Národnou menou je americký dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Hľadáte hotel či apartmán v Seattli? Čím bližšie k centru, tým je samozrejme cena vyššia. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Odporúčame požičať auto priamo pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aktuálny čas v Seattle

Časový posun v Seattle je pre našinca značný. Mesto totiž leží v časovom pásme PST/PDT -8, čo znamená, že v Seattle je o deväť hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Seattle

10 zaujímavostí o USA

1
V najužšom bode je od seba USA a Rusko vzdialené len 4 kilometre
2
Americká vláda otrávila alkohol počas nepopulárnej prohíbicie – zabila tak cez 10 000 ľudí
3
Najväčšia bankovka, ktorá bola kedy vytlačená, mala hodnotu 10 000 dolárov
4
V štáte Kentucky je dodnes protizákonné nosiť zmrzlinu v zadnom vrecku nohavíc
5
Jediný štát v USA, kde rastie káva, je Havaj
6
25% Američanov verí v reinkarnáciu
7
Spojené štáty nemajú oficiálny jazyk
8
Iba jeden štát USA pozostáva z jedinej slabiky -  a to štát Maine
9
Zábavný park Disneyland nepredáva žuvačky. Walt Disney nechcel, aby návštevníkov parku znechutilo, ak by šliapli na rozžutú žuvačku
10
Dolár možno rozmeniť na mince 293 rôznymi spôsobmi