Skip to main content

Lacné letenky Sierra Leone

Sierra Leone - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Sierra Leone

Zaujímavé info o

Sierra Leone sa rozprestiera západnom pobreží Afriky a je obmývaná Atlantickým oceánom. Tretinu krajiny tvorí pobrežná nížina s množstvom mangrovníkov, avšak čím ďalej cestujete na sever a východ, tým viac pribúdajú aj pohoria - najvyššei je Loma (2000 m.n.m.).

Krajina získala v roku 1961 svoju nezávislosť a štatút člena Britského spoločenstva národov. Od tých čias však prišlo množstvo politických nepokojov a krajina dodnes patrí medzi nestabilné časti Afriky. Niektoré jej časti sú naďalej uzavreté pre turistov.

Čo však treba určite vidieť a zažiť v Sierra Leone? Najmä nádherné pláže v okolí hlavného mesta Freetown, prírodnú rezerváciu s divokou zverou a primátmi Tiwai Island Wildlife Sanctuary, vodopády Charlotte falls a pohorie Loma.

Ako sa dostať do Sierra Leone? Z Viedne či Budapešti viete letieť s aerolinkami ako KLM či Lufthansa v kombinácii s Royal Air Maroc.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Sierra Leone

Cestovné doklady a víza do Sierra Leone

Pre vstup do krajiny potrebujete platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov od plánovaného návratu z krajiny a víza. Víza vybavíte na veľvyslanectve Sierry Leone v Berlíne alebo Moskve.

Jednovstupové víza platia 3 mesiace, ich vybavenie môže trvať až 4 týždne a platí sa za ne poplatok 100 eur. Ak potrebujete viacvstupové víza, tie stoja 150 eur.

Pri žiadaní o víza musíte preukázať, že máte zabezpečené ubytovanie a kúpenú spiatočnú letenku. K formuláru je nutné priložiť aj 2 pasové fotografie.

Počasie v Sierra Leone

Pre Sierra Leone je typické veľmi horúce a tropické africké podnebie. Počas celého roka môžete počítať s teplotami medzi 30 a 40 stupňov Celzia cez deň a v noci len s malými zmenami.

Kým počas obdobia sucha (november-apríl) prší len výnimočne, v období dažďov (máj-október) je potrebné počítať so zrážkami každý deň.

Podľa oficiálnych štatistík dosahuje priemerná celoročná teplota 28° stupňov Celzia.

Ceny v Sierra Leone

Oficiálnym platidlom je sierraleonsky leon. Na zámenu peňazí odporúčame najmä americké doláre, ktoré tu majú dlhodobo najlepší kurz výmeny za leony. Bankomatov v krajine je veľmi málo a na platby kartou zabudnite. Na zámenu peňazí odporúčame zmenáreň na letisku, v meste je zmenární málo a niektoré sú v pochybných štvrtiach.

Ceny v Sierra Leone sú pomerne nízke. Lístok na autobus vás vyjde v prepočte na 15 eurocentov. Hlavné jedlo v lokálnej reštaurácii vyjde v priemere na 3-4 eurá a večera v reštaurácii pre dvoch najmenej 30 eur. Domáce pivo vás vyjde v prepočte na 2-3 eurá a fľaša vody zhruba na 50 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Sierra Leone nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 19 eur na noc pre dvoch v lokálnom ubytovaní a pri turistickom hoteli je cena na noc 50-60 eur pre dvoch. Odporúčame sa ubytovať v hlavnom meste a čo najviac v centre.

Chcete si požičať auto v Sierra Leone? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Sierra Leone

V Sierra Leone je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Sierra Leone

Pri cestách do Sierra Leone je povinná vakcína proti žltej zimnici, bez nej vás nepustia do krajiny. Pri ceste do africkej exotiky odporúčame aj očkovanie proti žltačke A aj B, brušnému týfusu a meningokokom.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Sierra Leone

10 zaujímavostí o Sierra Leone

1
V 18. storočí bolo Sierra Leone domovom oslobodených afrických otrokov
2
V krajine v roku 1991 vypukla brutálna občianska vojna, ktorá sa skončila v roku 2002
3
Najväčší aluviálny diamant bol nájdený v Sierra Leone
4
Je to jedna z najmenších afrických republík
5
Je domovom prístavu kráľovnej Alžbety II. Quay, najväčšieho prírodného prístavu v Afrike
6
Sierra Leone bola kolónia Británie
7
Film Blood Diamond s Leonardom Dicaprio vychádza z priemyslu ťažby diamantov v Sierra Leone
8
Sierra Leone znamená Slonie hory
9
Pri dedení v Sierra Leone sú uprednostňovaní muži pred ženami
10
Epidémia eboly v roku 2014 zabila v Sierra Leone viac ako 3 000 ľudí