Skip to main content

Lacné letenky Sørvágur

Faerské Ostrovy - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Sørváguru

Zaujímavé info o Sørvágure

Sørvágur je rybárska dedina na Faerských ostrovoch, konkrétne na ostrove Vágar. Neďaleko dediny sa nachádza jediné letisko na Faerskách ostrovoch – Letisko Vágar. V dedine Sørvágur žije v súčasnosti niečo pod 1000 obyvateľov a nachádza sa tu aj monderný hotel pre turistov, ktorí prichádzajú na Faerské ostrovy hlavne cez leto.

Sørvágur je typická dedina pre Faerské ostrovy - je obklopená prekrásnou, ale zároveň nehostinnou prírodou a oceánom. Sørvágur, ako aj celé Faerské ostrovy, sú ideálnou destináciou pre dobrodružných cestovateľov. Tieto ostrovy sú ako stvorené pre prechádzky po kopcoch a úchvatné výhľady na divoký oceán.

Lacné letenky na Faerské ostrovy viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Prahy zabezpečujú škandinávska letecká spoločnosť SAS. S jedným prestupom možno komfortne lietať aj s aerolinkami Austrian Airlines, prípadne dvomi prestupmi so spoločnosťami LOT, Lufthansa, SWISS, či Air Baltic. Priemerná dĺžka letu na Faerské ostrovy je osem hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Faerských ostrovoch

Aké cestovné doklady potrebujem na Faerské ostrovy?

Faerské ostrovy sú autonómnym regiónom patriacim Dánskemu kráľovstvu, preto aj tu, rovnako ako v celej EÚ, platia pre občanov SR predpisy o voľnom pohybe občanov platné v rámci EÚ.

Avšak na vstup do krajiny budete potrebovať cestovný pas.

Aké je počasie na Faerských ostrovoch?

Podnebie ostrovov je atlantické, nestále a búrlivé. Počasie na ostrovoch je teda prímorské a veľmi premenlivé. Zásadný ráz počasia najviac ovplyvňuje Golfský prúd. Prístavy v zime nikdy nezamŕzajú a zimy sú mierne. Priemerná teplota sa pohybuje od 3 °C v zime do 11 °C v lete.

Na Faerských ostrovoch je v priemere 283 dažďových dní do roka. Priemerný ročný úhrn zrážok je 1 501 mm, snehové zrážky sú na ostrovoch malé. Priemerná rýchlosť vetra je 7 m/s.

Aké sú ceny na Faerských ostrovoch?

Menou je, rovnako ako v Dánsku, dánska koruna (DKK). Stretnúť sa ale môžete aj faerskou krónou, ktorej hodnota je ale totožná s dánskou korunou. Obe platidlá sú akceptované rovnako, pri odchode z krajiny by ste si však mali všetky faerské koruny zameniť na inú menu, pretože banky mimo Dánska túto menu väčšinou nepoznajú.

Pred nákupom si treba uvedomiť, že väčšina tovaru sa na Faerské ostrovy dováža a teda je všetko relatívne drahé. Za typickú Faerskú špecialitu skladajúcu sa zo sušeného jahňacieho mäsa, sušených rýb a veľrybieho tuku zaplatíte okolo 110 DKK (15 eur).

Ceny za ubytovanie sa v rôznych hoteloch líšia len veľmi málo a pohybujú sa od 200 DKK (27 eur) za noc.

Hľadáte hotel na Faerských ostrovoch? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Ktoré sú povinné očkovania pred cestou na Faerské ostrovy?

Pred cestou nie sú potrebné žiadne povinné očkovania.

Aký je aktuálny čas na Faerských ostrovoch?

Na Faerských ostrovoch je o hodinu menej, ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Sørvágure

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Sørvágure je: 0.

Tipy, čo treba vidieť na Faerských ostrovoch

10 zaujímavostí o Faerských ostrovoch

1
Z 18 ostrovov, pripomínajúcich tvar hrotu obráteného špičkou k juhu, je neobývaný iba jeden, a to Lítla Dímun
2
Helikoptéry, prevádzkované domácimi Atlantic Airways, patria na ostrovoch k bežným spôsobom dopravy. Sú cenovo prístupné a zabezpečujú pravidelné spojenia s odľahlými a menej prístupnými miestami na ostrovoch
3
Žiadne miesto na Faerských ostrovoch nie je od mora vzdialené viac ako 5 kilometrov
4
Typickým znakom faerských domov je trávnatá strecha, ktorá mala hlavnú úlohu, odolávať vrtochom tamojšieho počasia. O jej údržbu sa v minulosti starali výlučne ovce
5
Konzumovanie alkoholu je na ostrovoch dovolené len od roku 1992
6
Až 97,4% faerských domácností je vybavených bezdrôtovým internetom
7
Populáciu tvorí v súčasnosti vyše 50-tisíc ľudí, čo sa však ani náhodou nechytá na celkový počet oviec, ktoré sa na ostrovoch nachádzajú. Na porovnanie, tých je tam približne 70-tisíc
8
Faerské ostrovy nie sú členom Európskej únie, aj napriek tomu, že Dánsko je súčasťou tohto zoskupenia
9
Jedna z najbezpečnejších krajín na svete nemá väzenie. Kriminalita na ostrovoch je nízka. Svedčí o tom aj zvyk, nechávať na benzínovej pumpe osamotené naštartované autá
10
Číslo na premiéra krajiny je verejné a dostupné, nájdete ho v telefónnom zozname