Lacné letenky Sørvágur
Faerské Ostrovy - Flexibilné letenky
Akciové letenky do Sørváguru
Zaujímavé info o Sørvágure
Sørvágur je rybárska dedina na Faerských ostrovoch, konkrétne na ostrove Vágar. Neďaleko dediny sa nachádza jediné letisko na Faerskách ostrovoch – Letisko Vágar. V dedine Sørvágur žije v súčasnosti niečo pod 1000 obyvateľov a nachádza sa tu aj monderný hotel pre turistov, ktorí prichádzajú na Faerské ostrovy hlavne cez leto.
Sørvágur je typická dedina pre Faerské ostrovy - je obklopená prekrásnou, ale zároveň nehostinnou prírodou a oceánom. Sørvágur, ako aj celé Faerské ostrovy, sú ideálnou destináciou pre dobrodružných cestovateľov. Tieto ostrovy sú ako stvorené pre prechádzky po kopcoch a úchvatné výhľady na divoký oceán.
Lacné letenky na Faerské ostrovy viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Prahy zabezpečujú škandinávska letecká spoločnosť SAS. S jedným prestupom možno komfortne lietať aj s aerolinkami Austrian Airlines, prípadne dvomi prestupmi so spoločnosťami LOT, Lufthansa, SWISS, či Air Baltic. Priemerná dĺžka letu na Faerské ostrovy je osem hodín.
Užitočné info o Faerských ostrovoch
Aké cestovné doklady potrebujem na Faerské ostrovy?
Faerské ostrovy sú autonómnym regiónom patriacim Dánskemu kráľovstvu, preto aj tu, rovnako ako v celej EÚ, platia pre občanov SR predpisy o voľnom pohybe občanov platné v rámci EÚ.
Avšak na vstup do krajiny budete potrebovať cestovný pas.
Aké je počasie na Faerských ostrovoch?
Podnebie ostrovov je atlantické, nestále a búrlivé. Počasie na ostrovoch je teda prímorské a veľmi premenlivé. Zásadný ráz počasia najviac ovplyvňuje Golfský prúd. Prístavy v zime nikdy nezamŕzajú a zimy sú mierne. Priemerná teplota sa pohybuje od 3 °C v zime do 11 °C v lete.
Na Faerských ostrovoch je v priemere 283 dažďových dní do roka. Priemerný ročný úhrn zrážok je 1 501 mm, snehové zrážky sú na ostrovoch malé. Priemerná rýchlosť vetra je 7 m/s.
Aké sú ceny na Faerských ostrovoch?
Menou je, rovnako ako v Dánsku, dánska koruna (DKK). Stretnúť sa ale môžete aj faerskou krónou, ktorej hodnota je ale totožná s dánskou korunou. Obe platidlá sú akceptované rovnako, pri odchode z krajiny by ste si však mali všetky faerské koruny zameniť na inú menu, pretože banky mimo Dánska túto menu väčšinou nepoznajú.
Pred nákupom si treba uvedomiť, že väčšina tovaru sa na Faerské ostrovy dováža a teda je všetko relatívne drahé. Za typickú Faerskú špecialitu skladajúcu sa zo sušeného jahňacieho mäsa, sušených rýb a veľrybieho tuku zaplatíte okolo 110 DKK (15 eur).
Ceny za ubytovanie sa v rôznych hoteloch líšia len veľmi málo a pohybujú sa od 200 DKK (27 eur) za noc.
Hľadáte hotel na Faerských ostrovoch? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.
Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.
Ktoré sú povinné očkovania pred cestou na Faerské ostrovy?
Pred cestou nie sú potrebné žiadne povinné očkovania.
Aký je aktuálny čas na Faerských ostrovoch?
Na Faerských ostrovoch je o hodinu menej, ako na Slovensku.
Letecké zaujímavosti o Sørvágure
Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Sørvágure je: 0.
Tipy, čo treba vidieť na Faerských ostrovoch
Jedným z hlavných lákadiel týchto ostrovov sú tak trochu prekvapivo vtáky. A najfotogénickejším miestom je v tomto smere ostrov Streymoy. Vďaka miestnym vodám bohatým na ryby, tu napočítate cez 280 druhov vtákov, ktoré sem viac, či menej pravidelne, prilietajú hniezdiť. Medzi nimi nájdete napríklad aj známe alky.
Meno hlavného mesta dánskeho autonómneho regiónu je nazvané podľa boha severskej mytológie ako Thorov prístav. Zo severu je orámované siluetou hôr Húsareyn a na juhozápade pohorím Kirkjubøreyn. Torshavn je teda dokonalým protiliekom na typický mestský život.
Niektoré obydlia sú izolované od civilizácie hornatým terénom. Takým je práve obec Gásadalur na ostrove Vágar. Až donedávna musel poštár doručovať korešpondenciu a tlač peši cez hory. Ale v roku 2006 bol dokončený tunel, ktorého používanie bolo vyhradené iba pre populáciu Gásadaluru a každý obyvateľ dostal kľúč.
Hlavným lákadlom ostrova Mykines sú kolónie rozkošného polárneho vtáčika Alky bielobradej. Veľký farebný zobák, výrazné oranžové plávacie blany a bieločierne operenie je nádherné. Deväť mesiacov v roku žije tento odolný morský vták v samote ďaleko na mori.