Skip to main content

Lacné letenky Soul

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Celým názvom Soul tchukpjolsi, teda Zvláštne mesto Soul. Hlavné a najväčšie mesto štátu Južná Kórea opisujú ako mesto moderných technológií a prestížnej módnej scény, no zároveň mesto, ktoré si hlboko ctí svoju kultúru a tradície.

Hovorí sa, že čokoľvek potrebujete a chcete, v Soule to zoženiete 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Mesto Soul skutočne funguje 24 hodín denne. Pokojne môžete v skorých ranných hodinách navštíviť napríklad aj miestne chrámy, nakupovať alebo len tak popíjať drinky v tých najvychytenejších baroch Juhovýchodnej Ázie.

Nevynechajte kúsky histórie. Spoznajte príbeh Fénixa a pungsu-jiri alebo to, čomu u nás hovoríme feng-shui. Kórejčania sú výborní dizajnéri a dôkazom toho je aj Soul. Záležať si dávajú najmä na zveľadovaní a vylepšovaní priestorov, kde sa pohybuje veľké množstvo ľudí. Aby sa skrátka cítili príjemne.

A napokon skvelé jedlo. V Soule chutí výborne street-food a vysokú kvalitu ponúkajú aj miestne zážitkové reštaurácie. Určite sa oplatí skúsiť aj kórejský čaj v šarmantných „čajových domčekoch“, v ktorých sa údajne ukrýva duša Soulu.

Lacné letenky do Soulu viete rezervovať z Viedne, Budapešti či Prahy. Super pohodlný priamy let z Viedne a Prahy zabezpečuje letecká spoločnosť Korean Air. Jeho dĺžka je takmer 10 hodín. Veľmi komfortne však možno letieť s jedným prestupom z Viedne s aerolinkami Austrian Airlines, Aeroflot, LOT, Qatar Airways či Air France.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Soule

Víza do Južnej Kórei

K vašej ceste do Južnej Kórei potrebujete pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate. Medzi Slovenskou republikou a Južnou Kóreou platí „Dohoda o vzájomnom zrušení vízovej povinnosti pre občanov Slovenska a Južnej Kórey“. A tak na návštevu v trvaní do 90 dní nepotrebujete víza.

Počasie v Soule

Podnebie je viac vnútrozemské ako prímorské. V lete je priemerná teplota cca 30°C a vlhkosť vzduchu 55%, cez zimu 0 až -5 °C miestami až -20 a vlhkosť vzduchu je 10 %.

Ceny v Južnej Kórei

Oficiálnou menou Južnej Kórei je juhokórejský Won. Ceny ubytovania sú zhruba na európskej úrovni (takže vyššie, ako v Ázii všeobecne), Soul je výrazne drahší než zvyšok krajiny. Zmenárne sú v Južnej Kórei bežne k dispozícii, tak ako aj bankomaty. Bankomaty však môžu mať problémy s niektorými zahraničnými kartami, preto je dobré hľadať tie, ktoré sú označené logom vašej karty.

Platby kartami sú v Južnej Kórei (prekvapivo) vcelku problém. Väčšie hotely a reštaurácie ich prijímajú, ale pri platbách bežných výdajov môžete s kartou naraziť na problém. Platba kartou nie je možná ani na trhoch či v metre. Naopak malé obchodíky s potravinami karty prijímajú bez problémov.

Hľadáte hotel v Južnej Kórei? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Južnej Kórei

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Aktuálny čas v Južnej Kórei

V Kórei je o 8 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Soule

10 zaujímavostí o Južnej Kórei

1
V Južnej Kórei sa ľudia na tetovania pozerajú inak. Práca tatérov je tam totiž ilegálna
2
V Kórei nenechávaj sprepitné. Gesto, ktoré je u nás vždy vítané, môžu v Kórei pochopiť ako urážku, pretože zamestnanci sú platení dobre
3
V Kórei je zvykom popíjať alkohol na konci pracovného týždňa, najčastejšie s kolegami. Ak vás pozve šéf, je skutočne nevhodné jeho návrh odmietnuť
4
Veková hierarchia je v Južnej Kórei veľmi silná. Mladší človek sa vždy musí podriadiť starším a v žiadnom prípade nesmie byť hrubý
5
Jedenie paličkami je pre Kórejčanov typické, pozor však na to, ako s nimi zaobchádzate. Ak jedlo paličkami napichnete, váš hostiteľ či kuchár to bude považovať za osobnú urážku
6
Kórejčania počítali svoje roky inak. Narodeniny oslavujú v deň, kedy sa narodili, no o rok navyše si pridávajú po príchode nového roka hneď 1. januára. Ak sa dieť narodí, má ihneď 1 rok, ale ak sa niekto narodí 31. decembra, tak deň na to už má 2 roky
7
Hlboké výstrihy sú v Južnej Kórei zakázané, naopak krátke sukne vítané
8
V Kórei platí zákaz fajčenia, fajčiť možno len vo vyhradených zónach
9
Na návšteve je neslušné odmietnuť jedlo a už vôbec by si ste nemali nechať jedlo na tanieri. Kórejčania sú schopní vás za to poriadne vykarhať
10
Fotografovať niekoho na ulici bez súhlasu môže vyvolať veľkú hádku či problém, Kórejčania si svoje súkromie prísne strážia