Skip to main content

Lacné letenky Split

Chorvátsko - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Chorvátska odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Splitu

Zaujímavé info o Splite

Split je dominantným kultúrnym a hospodárskym centrom Chorvátska. Ide zároveň o najrušnejšie pobrežné mesto tejto slnečnej krajiny. Vďaka svojej polohe je Split jedno z najslnečnejších miest nie len v Chorvátsku, ale v celej Európe. V skratke je to mesto, ktorému nechýba nič, po čom by srdce dovolenkára zatúžilo.

Bary, reštaurácie, nočný život, moderná promenáda Riva. Mesto južanského temperamentu a križovatka všetkých ciest po strednom Jadrane je známe tiež pod názvom Spalato. Split učaruje každému návštevníkovi, pretože ponúka množstvo rozmanitých možností všakovakého druhu pre strávenie plnohodnotných dní vytúženej dovolenky v Chorvátsku.

V Splite si prídu na svoje aj turisti hľadajúci stopy minulosti, prepojenie histórie s kúskom navštívenej zeme či kultúrne vyžitie. Svoj hlad po poznaní môžu utíšiť v historickom centre mesta, kde sa koncentrujú najvýznamnejšie historické pamiatky Splitu.

Pobyt v Splite je napokon aj skvelým východiskom pre objavovanie celého Chorvátska. Či už smerujete do Splitu autom, alebo letecky, len pár desiatok kilometrov od tejto metropoly nájdete jedny z najkrajších pláží Chorvátska. Zo Splitu je to len na skok na Makarsku riviéru či Šibenik, prípadne na obľúbené ostrovy Brač a Hvar.

Lacné letenky do Splitu možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Dostanete sa tam komfortne s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Priamy let do Splitu trvá približne hodinu.

Medzinárodné letisko v Splite, nazývané aj letisko Resnik, sa nachádza zhruba 20 kilometrov od mesta. Je to druhé najrušnejšie letisko v Chorvátsku, pričom väčšinu cestujúcich tvoria dovolenkári smerujúci za oddychom z mnohých európskych miest.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Splite

Aké cestovné doklady potrebujem do Chorvátska?

Do Chorvátska nepotrebujete cestovný pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Aké je počasie v Chorvátsku?

Klíma v Chorvátsku pozdĺž jadranského pobrežia je mierna mediteránska. V lete je hlavne pekné počasie s priemernými dennými teplotami okolo 30 stupňov. Zimy sú na pobreží mierne s dennými teplotami okolo 5-10 stupňov. V auguste je teplota mora najvyššia a môže dosiahnuť aj 27 stupňov a v zime neklesá pod 9 stupňov.

Jadranské pobrežie má typické stredozemné podnebie podobné ostatným regiónom Jadranu. Po celý rok sa vyznačuje suchým, teplým a slnečným počasím, zima býva mierna. Letné teploty sa pohybujú v priemere maxima okolo 30°C. Východná časť krajiny máva teplé leto a chladnú zimu. Severozápadná časť krajiny zasahujú alpské podmienky so silnými zrážkami, miernym letom a veľmi chladnou zimou.

Ceny v Splite

Národnou menou v Chorvátsku je Chorvátska kuna, no platiť možno takmer všade aj eurom. V porovnaní so Slovenskom sú v Chorvátskych obchodoch ceny za potraviny, približne ako u nás. Len pivári majú smolu, pivo je tam omnoho drahšie v reštauráciach a aj v obchodoch.

Mnoho ľudí ceny potravín v Chorvátsku zaujímajú z toho dôvodu, že na dovolenku do Chorvátska cestujú bez zabezpečenia stravy a chcú si ju pripravovať sami. Pred cestou do vašej konkrétnej destinácie si pozrite názov lokálneho supermarketu, aktuálne letáky s cenami jedál a pitia totiž nájdete aj priamo na ich webstránkach.

Hľadáte lacné ubytovanie v Splite? Ceny ubytovania a vzdialenosť vášho apartmánu alebo hotela od Splitu si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán.

Oblasť Splitu má širokú škálu ubytovania, od lacných apartmánov po luxusné dovolenkové rezorty. Cena za jednu noc v hlavnej letnej sezóne štartuje niekde na sume 10 eur.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Splitu, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Chorvátsku?

V Chorvátsku je toľko hodín, koľko je na Slovensku.

Letecké štatistiky o Splite

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Splitu za posledný týždeň stála iba 111,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Splite je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Splite

10 zaujímavostí o Chorvátsku

1
Prvá vodná elektráreň na svete sa nachádza na rieke Krka, blízko Šibenika
2
Mestečko Hum na Istrii je s 23 obyvateľmi uvedené v Guinessovej knihe rekordov ako najmenšie mesto
3
V Chorvátsku vznikla prvá kravata a dodnes ju nosia stovky miliónov mužov po celom svete
4
Z Chorvátska pochádza aj Dalmatínsky pes, konkrétne z Dalmácie
5
Dôvod pomenovania chorvátskeho platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili ich kožušinami
6
Najznámejším národným parkom sú Plitvice, kde pred 50 rokmi vznikli nesmrteľné filmy o náčelníkovi Apačov Vinnetuovi
7
V Zadare vznikol prvý morský organ, ktorý vyhráva vplyvom mora a vetra
8
Z Chorvátska pochádzal jeden z najznámejších cestovateľov histórie – Marco Polo
9
Chorvátsko má 1246 ostrovov, čo ho radí za Grécko na 2. miesto v Stredomorí
10
Nicola Tesla sa narodil v chorvátskej dedine Smiljan