Skip to main content

Lacné letenky Split

Akciové letenky do Splitu

Zaujímavé info o Splite

Split je dominantným kultúrnym a hospodárskym centrom Chorvátska. Ide zároveň o najrušnejšie pobrežné mesto tejto slnečnej krajiny. Vďaka svojej polohe je Split jedno z najslnečnejších miest nie len v Chorvátsku, ale v celej Európe. V skratke je to mesto, ktorému nechýba nič, po čom by srdce dovolenkára zatúžilo.

Bary, reštaurácie, nočný život, moderná promenáda Riva. Mesto južanského temperamentu a križovatka všetkých ciest po strednom Jadrane je známe tiež pod názvom Spalato. Split učaruje každému návštevníkovi, pretože ponúka množstvo rozmanitých možností všakovakého druhu pre strávenie plnohodnotných dní vytúženej dovolenky.

V Splite si prídu na svoje aj turisti hľadajúci stopy minulosti, prepojenie histórie s kúskom navštívenej zeme či kultúrne vyžitie. Svoj hlad po poznaní môžu utíšiť v historickom centre mesta, kde sa koncentrujú najvýznamnejšie historické pamiatky Splitu.

Split je napokon aj skvelý východiskový bod pre dovolenkárov. Či už smerujete do Splitu autom, alebo letecky, len pár desiatok kilometrov od tejto metropoly nájdete jedny z najkrajších pláží Chorvátska. Zo Splitu je to len na skok na Makarsku riviéru či Šibenik, prípadne na obľúbené ostrovy Brač a Hvar.

Lacné letenky do Splitu možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Dostanete sa tam komfortne s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Priamy let do Splitu trvá približne hodinu.

Medzinárodné letisko v Splite, nazývané aj letisko Resnik, sa nachádza zhruba 20 kilometrov od mesta. Je to druhé najrušnejšie letisko v Chorvátsku, pričom väčšinu cestujúcich tvoria dovolenkári smerujúci za oddychom z mnohých európskych miest.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Splite

Cestovné doklady do Chorvátska

Do Chorvátska nepotrebujete cestovný pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v Chorvátsku

Klíma v Chorvátsku pozdĺž jadranského pobrežia je mierna mediteránska. V lete je hlavne pekné počasie s priemernými dennými teplotami okolo 30 stupňov. Zimy sú na pobreží mierne s dennými teplotami okolo 5-10 stupňov. V auguste je teplota mora najvyššia a môže dosiahnuť aj 27 stupňov a v zime neklesá pod 9 stupňov.

Jadranské pobrežie má typické stredozemné podnebie podobné ostatným regiónom Jadranu. Po celý rok sa vyznačuje suchým, teplým a slnečným počasím, zima býva mierna. Letné teploty sa pohybujú v priemere maxima okolo 30°C. Východná časť krajiny máva teplé leto a chladnú zimu. Severozápadná časť krajiny zasahujú alpské podmienky so silnými zrážkami, miernym letom a veľmi chladnou zimou.

Ceny v Splite

Národnou menou v Chorvátsku je Chorvátska kuna, no platiť možno takmer všade aj eurom. V porovnaní so Slovenskom sú v Chorvátskych obchodoch ceny za potraviny, približne ako u nás. Len pivári majú smolu, pivo je tam omnoho drahšie v reštauráciach a aj v obchodoch.

Mnoho ľudí ceny potravín v Chorvátsku zaujímajú z toho dôvodu, že na dovolenku do Chorvátska cestujú bez zabezpečenia stravy a chcú si ju pripravovať sami. Pred cestou do vašej konkrétnej destinácie si pozrite názov lokálneho supermarketu, aktuálne letáky s cenami jedál a pitia totiž nájdete aj priamo na ich webstránkach.

Hľadáte lacné ubytovanie v Splite? Ceny ubytovania a vzdialenosť vášho apartmánu alebo hotela od Splitu si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán.

Oblasť Splitu má širokú škálu ubytovania, od lacných apartmánov po luxusné dovolenkové rezorty. Cena za jednu noc v hlavnej letnej sezóne štartuje niekde na sume 10 eur.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Splitu, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Chorvátsku

V Chorvátsku je toľko hodín, koľko je na Slovensku.

Letecké štatistiky o Splite

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Splitu za posledný týždeň stála iba 111,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Splite je: 1.

Tipy na zážitky v Splite a okolí

Tipy, čo treba vidieť v Splite

10 zaujímavostí o Chorvátsku

1
Prvá vodná elektráreň na svete sa nachádza na rieke Krka, blízko Šibenika
2
Mestečko Hum na Istrii je s 23 obyvateľmi uvedené v Guinessovej knihe rekordov ako najmenšie mesto
3
V Chorvátsku vznikla prvá kravata a dodnes ju nosia stovky miliónov mužov po celom svete
4
Z Chorvátska pochádza aj Dalmatínsky pes, konkrétne z Dalmácie
5
Dôvod pomenovania chorvátskeho platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili ich kožušinami
6
Najznámejším národným parkom sú Plitvice, kde pred 50 rokmi vznikli nesmrteľné filmy o náčelníkovi Apačov Vinnetuovi
7
V Zadare vznikol prvý morský organ, ktorý vyhráva vplyvom mora a vetra
8
Z Chorvátska pochádzal jeden z najznámejších cestovateľov histórie – Marco Polo
9
Chorvátsko má 1246 ostrovov, čo ho radí za Grécko na 2. miesto v Stredomorí
10
Nicola Tesla sa narodil v chorvátskej dedine Smiljan
Boli informácie na tejto stránke užitočné?