Skip to main content

Lacné letenky Sudán

Sudán - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Sudánu

Zaujímavé info o

Prebuďte sa na prelome dňa pod zlatými pyramídami božských starovekých kráľov, prejdite cez spaľujúcu púšť na miesto, kde sa dva Níly spájajú do jedného a sledujte húf krvavo červených rýb, prúdiacich pomedzi záhrady koralov. Z akéhokoľvek uhla sa Sudánu prizriete, len ťažko by ste popreli, že medzi jeho ďalekosiahlymi kopcami a pieskom ležia skutočné poklady tohto sveta.

Pre tých zopár návštevníkov, ktorí si trúfnu do Sudánu pricestovať, sa okamžite stáva fantastickým prekvapením. Tí, ktorí mali možnosť sa s miestnymi stretnúť tvrdia, že sú to nesmierne priateľskí a pohostinní ľudia. Aj takýto je Sudán – krajina, ktorá má viac pyramíd ako Egypt, no žiadnych turistov.

Sudán nie je tradičnou turistickou destináciou. Z minulosti si nesie so sebou nálepku nie príliš bezpečnej krajiny plnej chudoby. To sa však postupne zmenilo - stále sú regióny, kam sa neodporúča chodiť, avšak je tu tiež množstvo miest, ktoré turisti milujú.

Čo by vám nemalo uniknúť v Sudáne? Pyramídy v Merome, Amonov chrám v Karime, chrám Kawa v Dongole, hlavné mesto Chartúm sa známym národným múzeom a národný park Dinder.

Krajina vás prekvapí nielen pamiatkami a bohatou históriou, ktorá je bohužiaľ zatienená slávou Egypta, ale predovšetkým vás očarí ľuďmi. Žijú tu jedni z najprívetivejších a najpohostinejších ľudí s akými sme sa doposiaľ stretli.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Sudáne

Víza a cestovné doklady do Sudánu

Pri vstupe do krajiny budete potrebovať cestovný pas a platné víza. Cestovný pas musí mať platnosť minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.

Pozor! V cestovnom pase nesmie byť udelené izraelské vízum. Takisto po ceste do Sudánu nebudete môcť vycestovať do USA na elektronickú autorizáciu ESTA, budete potrebovať klasické vízum do USA.

Občania SR môžu požiadať o udelenie víza na veľvyslanectve Sudánu vo Viedni. Doba na vybavenie víza je zvyčajne 14 dní. V žiadnom prípade sa nedoporučuje cestovať do Sudánu bez platného víza. Po prílete víza nezískate.

K vybaveniu budete potrebovať:

  • potvrdenie o rezervácii ubytovania
  • spiatočnú letenku

Počasie v Sudáne

Pre Sudán je typické horúce tropické podnebie. A kedy cestovať do Sudánu? Najlepšie obdobie na cestu je február – apríl a september – november. V týchto mesiacoch nie je až tak horúco, ale noci sú chladné. Určite sem nechoďte počas letných mesiacov, teplota tu dosahuje miestami až 45 °C.

Ceny v Sudáne

Oficiálnym platidlom v krajine je sudánska libra (SDG).

Platobné karty v Sudáne takmer vôbec nevyužijete. Čo však určite využijete je americký dolár, ten tu má lepší kurz ako euro.

Ceny v Sudáne sú pre Slováka veľmi priaznivé. Najnákladnejšou položkou rozpočtu je asi doprava, ale to len v prípade, že si chcete prenajať auto v Sudáne. Za jedlo v pouličnom stánku zaplatíte v prepočte 0,50-2 eurá, za jedlo v reštaurácii zaplatíte 3-5 eur. Fľaša vody vyjde v prepočte na 30 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Sudáne nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 4 eur na noc. Hotel vyjde najlacnejšie od 30 eur, luxusnejší od 80 eur na noc pre dvoch.

Aktuálny čas v Sudáne

V Sudáne je toľko isto hodín ako na Slovensku. Nachádzame sa v tom istom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Sudánu

Pred vstupom do krajiny sa vyžaduje očkovanie proti žltej zimnici. Ostatné očkovania sú v prípade Sudánu odporúčané: žltačka typu A, B a brušný týfus.

10 zaujímavostí o Sudáne

1
Sudán bol pred rozdelením najväčšou krajinou afrického kontinentu
2
Sudán je 10. najväčšou krajinou na svete
3
V súčasnosti žije v krajine viac ako 40 miliónov ľudí
4
Rieka Níl tečie z juhu na sever od Sudánu
5
1. január je štátny sviatok; krajina oslavuje v roku 1956 nezávislosť od Egypta a Spojeného kráľovstva
6
Rozloha krajiny je neuveriteľných 1 886 068 kilometrov štvorcových
7
V roku 2011 sa Sudán rozdelil na dve krajiny (Severný Sudán a Južný Sudán)
8
Priemerná dĺžka života je 65 rokov
9
Táto krajina je náchylná na prašne búrky a sucho, a to napriek prítomnosti rieky Níl
10
Sudán je domovom viac pyramíd ako susedný Egypt - ten má viac ako 100 pyramíd, zatiaľ čo Sudán má viac ako 230