Skip to main content

Lacné letenky Zadar

Chorvátsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Zadaru

Zaujímavé info o Zadare

Geografická poloha uprostred Jadranu robí zo Zadaru výborný východiskový bod na dovolenku v Chorvátsku. Považujeme ho za centrum Severnej Dalmácie a je veľmi ľahko dostupnou destináciou či už autom alebo letecky.

Vďaka svojej pozícii na mape, na rozmedzí viacerých zemepisne odlišných chorvátskych regiónov v susedstve historických mestečiek ako sú Nin, Pag, Biograd, Obrovac, Benkovac.

Mesto Zadar je v podstate šikovným spojením historických krás a všetkých výhod, ktoré potrebuje dnešný cestovateľ, pričom ponúka mnohé turistické atrakcie, ideálne ubytovanie, autochtónne gurmánske delikatesy, kultúrne pamiatky, moderné športoviská a pestrý program možných výletov.

Napokon, Zadar je jednou z najpopulárnejších chorvátskych turistických destinácií a podľa londýnskych novín Guardian je vysloveným “centrom zábavy na Jadrane”, respektíve “chorvátskou Mekkou cool atmosféry”.

Lacné letenky do Zadaru možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Dostanete sa tam komfortne s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Priamy let trvá približne hodinu. Letisko Zadar nájdete v mestečku Zemunik Donji. Od Zadaru je vzdialené len 8 km.

Letisko Zadar malo ako jedno z mála letísk na svete pristávaciu dráhu prepojenú s cestou verejnej komunikácie. Táto cesta bola však po nátlaku Európskej Únie v roku 2010 uzavretá.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Zadare

Aké cestovné doklady potrebujem do Chorvátska?

Do Chorvátska nepotrebujete cestovný pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Aké je počasie v Chorvátsku?

Klíma v Chorvátsku pozdĺž jadranského pobrežia je mierna mediteránska. V lete je hlavne pekné počasie s priemernými dennými teplotami okolo 30 stupňov. Zimy sú na pobreží mierne s dennými teplotami okolo 5-10 stupňov. V auguste je teplota mora najvyššia a môže dosiahnuť aj 27 stupňov a v zime neklesá pod 9 stupňov.

Jadranské pobrežie má typické stredozemné podnebie podobné ostatným regiónom Jadranu. Po celý rok sa vyznačuje suchým, teplým a slnečným počasím, zima býva mierna. Letné teploty sa pohybujú v priemere maxima okolo 30°C. Východná časť krajiny máva teplé leto a chladnú zimu. Severozápadná časť krajiny zasahujú alpské podmienky so silnými zrážkami, miernym letom a veľmi chladnou zimou.

Ceny v Zadare

Národnou menou v Chorvátsku je Chorvátska kuna, no platiť možno takmer všade aj eurom. V porovnaní so Slovenskom sú v Chorvátskych obchodoch ceny za potraviny, približne ako u nás. Len pivári majú smolu, pivo je tam omnoho drahšie v reštauráciach a aj v obchodoch.

Mnoho ľudí ceny potravín v Chorvátsku zaujímajú z toho dôvodu, že na dovolenku do Chorvátska cestujú bez zabezpečenia stravy a chcú si ju pripravovať sami. Pred cestou do vašej konkrétnej destinácie si pozrite názov lokálneho supermarketu, aktuálne letáky s cenami jedál a pitia totiž nájdete aj priamo na ich webstránkach.

Hľadáte lacné ubytovanie v Zadare? Ceny ubytovania a vzdialenosť vášho apartmánu alebo hotela od Zadaru si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán.

Oblasť Zadaru má širokú škálu ubytovania, od lacných apartmánov po luxusné dovolenkové rezorty. Cena za jednu noc v hlavnej letnej sezóne štartuje niekde na sume 10 eur.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Zadaru, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Chorvátsku?

V Chorvátsku je toľko hodín, koľko je na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Zadare

10 zaujímavostí o Chorvátsku

1
Prvá vodná elektráreň na svete sa nachádza na rieke Krka, blízko Šibenika
2
Mestečko Hum na Istrii je s 23 obyvateľmi uvedené v Guinessovej knihe rekordov ako najmenšie mesto
3
V Chorvátsku vznikla prvá kravata a dodnes ju nosia stovky miliónov mužov po celom svete
4
Z Chorvátska pochádza aj Dalmatínsky pes, konkrétne z Dalmácie
5
Dôvod pomenovania chorvátskeho platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili ich kožušinami
6
Najznámejším národným parkom sú Plitvice, kde pred 50 rokmi vznikli nesmrteľné filmy o náčelníkovi Apačov Vinnetuovi
7
V Zadare vznikol prvý morský organ, ktorý vyhráva vplyvom mora a vetra
8
Z Chorvátska pochádzal jeden z najznámejších cestovateľov histórie – Marco Polo
9
Chorvátsko má 1246 ostrovov, čo ho radí za Grécko na 2. miesto v Stredomorí
10
Nicola Tesla sa narodil v chorvátskej dedine Smiljan