Skip to main content

Lacné letenky Záhreb

Chorvátsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Záhrebu

Zaujímavé info o Záhrebe

Obrovskou výhodou hlavného mesta Chorvátska, Záhrebu, je, že nie je tak veľký a všade to máte blízko. Pokojne si jedno popoludnie rezervujte na to, že sa budete túlať uličkami jeho starého mesta.

Ďalšou nespornou výhodou sú jeho ceny, keď sa suma za obed v reštaurácii alebo posedenie v kaviarni pohybuje na približne rovnakej úrovni ako je to u nás. Priamo v historickom centre sa nachádza aj rozsiahly park, do ktorého máte vstup zdarma.

Či už sa vyberiete do Záhrebu v lete alebo v zime, určite si nenechajte ujsť tunajšiu katedrálu. Podľa historikov patrí medzi sto najkrajších a najcennejších pamiatok sveta. Stavba dokončili ešte v jedenástom storočí, no žiaľ o dvesto rokov neskôr ju zničili Tatári. Pri obnove sa architekti zamerali najmä na gotický štýl, ktorý jej momentálne najviac dominuje.

Záhreb bol dlhé roky známy ako centrum dobrej zábavy a hudby. Ľudia akobychceli zabudnúť na to negatívne, čo bolo okolo nich a preto sa radšej bavili a vytvárali si okolo seba harmonickú atmosféru. Táto tradícia sa udržiava naďalej a v meste nájdete niekoľko kvalitných klubov.

To isté platí o športových podujatiach, ktorých tu počas roka nájdete neúrekom. Okrem prvotriedneho futbalu sa tu hráva výborný basketbal, volejbal, ale vedia tu uskutočniť aj preteky v zjazdovom lyžovaní!

Lacné letenky do Záhrebu možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Dostanete sa tam komfortne a bez prestupu s aerolinkami Croatia Airlines a Austrian Airlines, prípadne s jedným prestupom so spoločnosťou Lufthansa alebo Air Serbai. Priamy let trvá približne hodinu.

Najväčšie a najrušnejšie chorvátske letisko sa nachádza v hlavnom meste Záhreb. Leží 10 kilometrov juhovýchodne od hlavnej stanice v Záhrebe. Základňu tu má letecká spoločnosť Croatia Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Záhrebe

Aké cestovné doklady potrebujem do Chorvátska?

Do Chorvátska nepotrebujete cestovný pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Aké je počasie v Chorvátsku?

Klíma v Chorvátsku pozdĺž jadranského pobrežia je mierna mediteránska. V lete je hlavne pekné počasie s priemernými dennými teplotami okolo 30 stupňov. Zimy sú na pobreží mierne s dennými teplotami okolo 5-10 stupňov. V auguste je teplota mora najvyššia a môže dosiahnuť aj 27 stupňov a v zime neklesá pod 9 stupňov.

Jadranské pobrežie má typické stredozemné podnebie podobné ostatným regiónom Jadranu. Po celý rok sa vyznačuje suchým, teplým a slnečným počasím, zima býva mierna. Letné teploty sa pohybujú v priemere maxima okolo 30°C. Východná časť krajiny máva teplé leto a chladnú zimu. Severozápadná časť krajiny zasahujú alpské podmienky so silnými zrážkami, miernym letom a veľmi chladnou zimou.

Ceny v Záhrebe

Národnou menou v Chorvátsku je Chorvátska kuna, no platiť možno takmer všade aj eurom. V porovnaní so Slovenskom sú v Chorvátskych obchodoch ceny za potraviny, približne ako u nás.

Len pivári majú smolu, pivo je tam omnoho drahšie v reštauráciach a aj v obchodoch. Mnoho ľudí ceny potravín v Chorvátsku zaujímajú z toho dôvodu, že na dovolenku do Chorvátska cestujú bez zabezpečenia stravy a chcú si ju pripravovať sami. Pred cestou do vašej konkrétnej destinácie si pozrite názov lokálneho supermarketu, aktuálne letáky s cenami jedál a pitia totiž nájdete aj priamo na ich webstránkach.

Hľadáte lacné ubytovanie v Záhrebe? Ceny ubytovania v centre Záhrebu si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán.

Mesto Záhreb ponúka širokú škálu hostelov, hotelov a apartmánov. Cena za jednu noc v hlavnej letnej sezóne štartuje niekde od 10-15 eur.

Ak idete do Záhrebu letecky a rozhodnete sa preskúmať aj jeho okolie, odporúčame požičať auto hneď na letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Chorvátsku?

V Chorvátsku je toľko hodín, koľko je na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Záhrebe

10 zaujímavostí o Chorvátsku

1
Prvá vodná elektráreň na svete sa nachádza na rieke Krka, blízko Šibenika
2
Mestečko Hum na Istrii je s 23 obyvateľmi uvedené v Guinessovej knihe rekordov ako najmenšie mesto
3
V Chorvátsku vznikla prvá kravata a dodnes ju nosia stovky miliónov mužov po celom svete
4
Z Chorvátska pochádza aj Dalmatínsky pes, konkrétne z Dalmácie
5
Dôvod pomenovania chorvátskeho platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili ich kožušinami
6
Najznámejším národným parkom sú Plitvice, kde pred 50 rokmi vznikli nesmrteľné filmy o náčelníkovi Apačov Vinnetuovi
7
V Zadare vznikol prvý morský organ, ktorý vyhráva vplyvom mora a vetra
8
Z Chorvátska pochádzal jeden z najznámejších cestovateľov histórie – Marco Polo
9
Chorvátsko má 1246 ostrovov, čo ho radí za Grécko na 2. miesto v Stredomorí
10
Nicola Tesla sa narodil v chorvátskej dedine Smiljan