Skip to main content

Lacné letenky Zambia

Zambia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Zambie

Zaujímavé info o

Zambia je síce vnútrozemská krajina afrického kontinentu, ale predsa skrýva na svojich hraniciach so Zimbabwe jedny z najkrajších a najväčších vodopádov na svete – Viktóriine vodopády.

Čo by vám teda v Zambii nemalo uniknúť? Pohľad na preslávené Viktóriine vodopády, jazda v kanoe alebo rafting na rieke Zambezi, národný park South Luangwa, Henry Tayali Visual Arts Gallery a trhy v hlavnom meste Lusake.

Zambiu tvorí rozľahlá náhorná plošina s širokými údoliami riek (Zambezi, Kafue, Luangwa, Luapula), na východe prechádzajúca v pohoria. Sú tu početné jazerá - Mweru, Tanganyika, Bangweulu a ďalšie.

Zambia patrí ku krajinám, ktoré si stále uchovávajú svojbytný africký ráz. Môžete tu navštíviť národné parky, z ktorých park South Luangwa patrí k najkrajším v Afrike. Žije v ňom množstvo divokých zvierat, vrátane slonov, levov, krokodílov, byvolov, zebier, žiráf, antilop a mnohých ďalších.

Ako sa dostať do Zambie? Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností ako Qatar Airways alebo Kenya Airways.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Zambii

Cestovné doklady a víza do Zambie

Ani do Zambie vám ako cestovný doklad nepostačí platný cestovný pas, budete potrebovať víza. Získať ich môžete po prílete na letisku v krajine.

Najbližšia zambijská ambasáda sídli v Berlíne, nie je však potrebné jazdiť tam kvôli vízam. Turistické jednovstupové vízum bez problémov získate aj po prílete na letisku za 50 amerických dolárov. Platia jeden mesiac a ich platnosť môžete dvakrát predĺžiť, za každým o mesiac. Dohromady tak ako turista môžete v Zambii zostať tri mesiace.

Ak plánujete navštíviť safari v Botswane a vrátiť sa späť do Zambie, kúpte si dvojvstupové víza za 80 dolárov. Ak chcete navštíviť aj Zimbabwe a potom sa zase vrátiť späť, od januára 2017 môžete využiť spoločné KAZA víza. Tie si zaobstaráte na hraničnom priechode za 50 dolárov a môžete medzi Zimbabwe a Zambiou cestovať koľkokrát chcete bez ďalších obmedzení.

Počasie v Zambii

Bedekre hovoria jasne – najlepším časom na dovolenku v Zambii je jún až november, počas suchého obdobia.

Ceny v Zambii

Oficiálnym platidlom je zambijská kwacha.

Zmenárne sa v Lusake a v Livingstone vyskytujú na každom rohu a nie je problém vymeniť eurá či doláre. Platba kartou ešte nie je tak zaužívaná, ale to sa v budúcnosti určite zmení. Pozor, niektoré turistické atrakcie musia byť zaplatené v hotovosti v dolároch.

Ceny v Zambii sú nízke. Za jedlo v lokálnej reštaurácii zaplatíte v prepočte 1-2 eurá, za večeru pre dvoch v reštaurácii zaplatíte v prepočte 20 eur. Pivo stojí euro, fľaša vody 30-40 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Zambii nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 10 dolárov na noc. Odporúčame sa ubytovať v hlavnom meste a čo najviac v centre.

Chcete si požičať auto v Zambii? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Zambii

V Zambii je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Zambie

Pred cestou do Zambie nemusíte absolvovať žiadne povinné očkovanie. Odporúčané sú pre Afriku očkovanie proti žltačke typu A, B a brušnému týfusu.

Zambia patrí medzi krajiny s najvyšším počtom HIV nakazených na svete, myslite na to. V období dažďov je tu veľmi rozšírená malária. Vybavte sa repelentmi, odporúčame nakúpiť antimalariká a konzultovať ich užívanie s lekárom.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Zambii

10 zaujímavostí o Zambii

1
Termiti stavajú v Zambii svoje obydlia do takej výšky rodinných domov v Európe
2
Miestni obyvatelia volajú Viktoriine vodopády - Mosi-oa-tunya – voda, ktorá hrmí
3
Zambia sa spolieha na meď ako na jeden z najväčších vývozných artiklov
4
Mena Zambie sa nazýva zambijská kwacha
5
Jazero Kariba je najväčšie umelé jazero na svete a používa sa na komerčný rybolov a na zásobovanie Zambie a Zimbabwe elektrickou vodnou energiou
6
Zambia je obklopená siedmimi krajinami: Konžská demokratická republika, Tanzánia, Malawi, Mozambik, Angola, Namíbia a Zimbabwe
7
Viktoriine vodopády sú vysoké 108 metrov. Je to takmer dvojnásobok výšky Niagarských vodopádov v Kanade
8
V Zambii nájdete tzv. celú africkú Veľkú päťku zvierat nájdete v Zambii, vrátane levov, nosorožcov a slonov
9
Jednou z najadrenalínovejších aktivít v Afrike je rafting na divokej vode po Zambezi
10
Zambia bola pomenovaná po štvrtej najväčšej rieke v Afrike