Skip to main content

Lacné letenky Zimbabwe

Zimbabwe - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Zimbabwe

Zaujímavé info o

Zimbabwe je síce vnútrozemská krajina afrického kontinentu, ale predsa skrýva na svojich hraniciach so Zambiou jedny z najkrajších a najväčších vodopádov na svete – Viktóriine vodopády.

Samozrejme aj okrem vodopádov tu nájdete ďalšie skvosty – obrovské hory, husté lesy, savany a v nich žijúce divé africké majestátne zvieratá.

V Zimbabwe sa v bez problémov dohovoríte po anglicky, Briti si totiž za čias kolonizácie podmanili pôvodné obyvateľstvo Zimbabwe, banutské kmene. Prvá vec, za ktorou sa turisti v Zimbabwe hrnú sú, samozrejme Viktóriine vodopády na hraniciach so Zambiou. Sú to jedny z najväčších vodopádov na svete vôbec! Sú takmer 1 800 metrov široké a padajú z výšky 120 metrov. Miestni obyvatelia ich volajú Mosi-oa-tunya – voda, ktorá hrmí.

Ako sme už spomínali, Zimbabwe sa pýši aj krásny horami, savanami plnými zvierat. Necelých 40 km od mesta Bulawayo nájdete národný park Matobo, je jeden z najkrajších! Práve tu môžete všetky tie majestátne tvory obdivovať.

Ako sa dostať do Zimbabwe? Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Qatar Airways a Kenya Airways.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Zimbabwe

Cestovné doklady a víza do Zimbabwe

Pozor, do Zimbabwe vám ako cestovný doklad nepostačí platný cestovný pas, budete potrebovať víza. Získať ich môžete po prílete na letisku v krajine. Požiadať môžete o jednovstupové vízum, dvojvstupové alebo dokonca o viac-vstupové víza.

Počasie v Zimbabwe

Najteplejšie je v Zimbabwe, v tejto tropickej až súbtropickej krajine, od novembra do marca. Teploty vtedy vystupujú až do výšky 35-40ºC. V tomto období zároveň prichádza obdobie dažďov. Najznesiteľnejšie je v júli a v auguste, okolo 15-20 ºC. To je počasie vhodné na turistiku a safari.

Ceny v Zimbabwe

Oficiálnym platidlom v Zimbabwe je zimbabwianský dolár, ale platiť môžete bez problémov aj americkými dolármi.

Ceny v Zimbabwe sú vyššie, ako sme v prípade Afriky zvyknutí. Hlavné jedlo v lokálnej reštaurácii vyjde v priemere na 5-6 dolárov a večera v reštaurácii pre dvoch najmenej 40 dolárov. Domáce pivo vás vyjde v prepočte na 2-3 doláre a fľaša vody zhruba na 1 dolár.

Lacné ubytovanie v Zimbabwe nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 10 dolárov na noc. Odporúčame sa ubytovať v hlavnom meste a čo najviac v centre.

Chcete si požičať auto v Zimbabwe? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Zimbabwe

V Zimbabwe je aktuálne o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Zimbabwe

Úroveň štátnych zdravotníckych zariadení v Zimbabwe je veľmi nízka. V prípade potreby sa odporúča kontaktovať dve súkromné kliniky v Harare (Avenues Clinics, St. Anne´s Hospital). Za lekárske ošetrenie sa platí vopred. V krajine existuje mobilná zdravotnícka služba rýchlej pomoci (MARS), kde pôsobí kvalifikovaný personál. Odporúča sa poistenie pre zahraničie, ale mnohé zdravotnícke zariadenia vyžadujú platbu v hotovosti.

Platby za poskytnuté zdravotnícke služby a lieky sú vysoké, avšak v hlavnom meste a v Bulawayu dosahujú štandard európskych krajín. Vzhľadom na nedostatok liekov v krajine odporúčame v prípade potreby vlastnú zásobu liekov.

Očkovania pri vstupe do krajiny nie sú predpísané. Záznam v Medzinárodnom očkovacom preukaze sa vyžaduje iba v prípadoch príchodu z krajiny s výskytom žltej zimniceň. Odporúča sa zaočkovanie proti hepatitíde A a týfusu.

Existuje tu tiež vysoké riziko nákazy maláriou. Najmenší výskyt malárie je v hlavnom meste Harare a v Bulawayu. V období dažďov možno na maláriu ochorieť aj v oblasti Victoria Falls, Matopos, vrátane horských masívov Nyanga a Chimanimani.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Zimbabwe

10 zaujímavostí o Zimbabwe

1
Victoria Falls, jeden z najväčších vodopádov na svete, sa nachádza v severozápadnej časti krajiny na rieke Zambezi
2
Zimbabwe prezident Robert Mugabe je jednou z najstarších žijúcich hláv štátov, ktorá je stále v úrade. Narodil sa v roku 1924 a do úradu nastúpil v roku 1987
3
V Zimbabwe sa muži s veľkými bruchami považovaní za bohatých. Veľké brucho naznačuje, že človek je finančne stabilný a môže si dovoliť jesť mäso každý deň
4
Zimbabwe má 16 úradných jazykov, čo je viac ako v ktorejkoľvek inej krajine
5
Zimbabwe je mladý národ, keďže polovica obyvateľstva je mladšia ako 21 rokov
6
Hluk vodopádov Victoria je počuť až 40 kilometrov
7
Jazero Kariba, najväčšie umelé jazero a nádrž na svete, sa nachádza v Zimbabwe pri zambijských hraniciach
8
V Zimbabwe nezáleží na značkách. Každá zubná pasta sa nazýva „Colgate“ a každý nealkoholický nápoj sa nazýva „Coke“
9
Verí sa, že Ophir, biblická krajina, v ktorej kráľ Šalamún dostal cenné predmety, ako je slonovina a zlato, je súčasným územím Zimbabwe
10
Zimbabwe je jednou z najvzdelanejších krajín v Afrike. Vzdeláva sa asi 90% obyvateľstva