Skip to main content

Lacné letenky Dominika

Dominika - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Dominiku

Zaujímavé info o Dominike

Ostrov Dominika je súčasťou súostrovia Malé Antily, nájdete ho medzi známejšími ostrovmi Guadeloupe a Martinik. Dominika je bohatá na unikátnu karibskú prírodu a roky láka dobrodruhov, horalov i potápačov.

Čo treba vidieť a zažiť na ostrove Dominika? Odporúčame určite národný park Morne Trois Pitons na juhu ostrova, najvyšší vrchol Morne Diablotius, Trafalgarské a Viktóriine vodopády, hlavné mesto Roseau a mesto Porthsmouth.

Ako ostrov sopečného pôvodu je Dominika hornatá - najvyšší vrchol Morne Diablotius meria 1447 metrov. Aj preto je ostrov ideálnou kombináciou plážovej dovolenky s turistikou. Ponúka veľa možností na treky, vychádzky do hôr aj dobrodružné výpravy do nepriepustnej džungle. Takmer všade tu narazíte na banánové plantáže a kokosové palmy.

Nemali by ste vynechať návštevu hlavného mesta Roseau, rozkladajúceho sa pozdĺž rovnomennej rieky, a mestá v zátoke princa Ruperta, Porthsmouth, do ktorého priplával Krištof Kolumbus. Rovnako je ideálnym miestom pre potápačov, v zátoke sa nachádza mnoho starých vrakov lodí.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o ostrove Dominika

Cestovné doklady a víza do Dominiky

Pri vstupe do krajiny budete potrebovať platný cestovný pas (platnosť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu z krajiny) a potvrdenie o letenke naspäť z krajiny.

Pri odchode z Dominiky je potrebné zaplatiť tzv. výstupnú daň 54 ECD alebo 22 USD. Deti pod 12 rokov sú od tohto poplatku oslobodené

Počasie na ostrove Dominika

Celoročná teplota sa na ostrove pohybuje medzi 24-30 stupňov Celzia, čo je prísľubom horúcej exotickej dovolenky takmer kedykoľvek. Tzv. suchá sezóna je od januára do apríla, daždivá od júla do novembra.

Jediné, na čo si treba dať pozor - vzhľadom k častým tropickým búrkam v priebehu leta je najlepšie sa letu vyhnúť. Obdobie od augusta do októbra môže priniesť do oblasti Karibiku hurikány.

Ceny na ostrove Dominika

Oficiálnym platidlom na ostrove Dominika je východokaribský dolár. Bankomatov na ostrove je veľmi málo a platby kartou sú obmedzené len na niektoré hotely a reštaurácie, prípadne letisko. Na zámenu peňazí odporúčame zmenáreň na letisku.

Ceny na Dominike sú relatívne vyššie. Hlavné jedlo v lokálnej reštaurácii pre dvoch vyjde v priemere na 35-40 eur, pouličné občerstvenie pre dvoch kúpite tak okolo 15-20 eur. Fľaša vína vás vyjde v prepočte na 6-7 eur a fľaša vody zhruba na 1-2 eurá.

Lacné ubytovanie na ostrove Dominike nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 15 eur na noc pre dvoch v lokálnom ubytovaní a pri turistickom hoteli je cena na noc 50 eur pre dvoch.

Chcete si požičať auto na ostrove Dominika? Urobte tak v predstihu a získate výhodnejšiu cenu. Auto si vyzdvihnete priamo po príchode na letisko.

Aktuálny čas na ostrove Dominika

Na ostrove Dominika je aktuálne o päť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na ostrov Dominika

Pred vstupom na ostrov sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na ostrove Dominika

10 zaujímavostí o ostrove Dominika

1
Turisti si často mýlia ostrov Dominika s Dominikánskou republikou, najmä Američania
2
Na ostrove nájdete 9 sopiek
3
Dominika má druhé najväčšie vriace jazero na svete
4
Populácia ostrova nie je viac ako 80-tisíc ľudí
5
Väčšinu ostrova pokrývajú husto zalesnené hory a dažďový prales. Terén krajiny je veľmi strmý a extrémne členitý
6
Domorodci Veľkých a Malých Antíl dodnes žijú na ostrove Dominika
7
Hlavné mesto Roseau obklopujú sírne pramene a pláže s čiernym pieskom
8
Úradným jazykom je angličtina
9
Rozloha ostrova Dominika je len 754 kilometrov štvorcových
10
Najvyšším vrcholom ostrova Dominika je Morne Diablotins (1 447 metrov nad morom), ide zároveň o druhú najvyššiu horou Malých Antíl