Skip to main content

Lacné letenky Eritrea

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Eritrea je jeden z najzaujímavejších štátov Afriky. Letí na východe kontinentu pozdĺž Červeného mora. Patrí tiež k najmladším africkým štátom, pretože až v roku 1993 získal úplnú nezávislosť od Etiópie.

Územie Eritrei tvorí suchá a veľmi horúca pobrežná nížina a bola tu tiež nameraná najvyššia priemerná teplota na svete! Juhovýchod zapĺňa púšť Danakil, vo vnútrozemí zase nájdete hory dvíhajúce sa do výšky 2500 metrov nad morom.

Najväčšími mestami sú hlavné mesto Asmara a prístavy Massava a Assab. Vo vnútrozemí sa rozkladajú na náhorných planinách ďalšie zaujímavé mestá, zmes starých pamiatok z koloniálnej éry, moslimských stavieb, súdobých trhovísk a trhov so zvieratami.

Lacné letenky do Eritrey viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Ethiopian Air Lines, Emirates alebo EgyptAir.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Eritrei

Cestovné doklady a víza do Eritrei

Pred cestou do krajiny sa uistite, že máte platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny. V pase treba mať aspoň 1 čistú stránku.

Budete tiež potrebovať vybaviť víza. K tomu treba:

  • 1x vyplnený formulár
  • 1x foto
  • potvrdenie o spiatočnom lete

Víza je nutné vybaviť pred odchodom na veľvyslanectve v Berlíne a ich cena je 50 eur. Vybavenie trvá 30 pracovných dní, preto to nepodceňte.

Počasie v Eritrei

Eritrea má veľmi rôznorodú klímu - má totiž veľmi chladné vysokohorské oblasti, ale zároveň horúce oblasti v nižších polohách. Podnebie rozďelujeme do troch zón - chladná zóna pre oblasti nad 2000 m.n.m. kde sú teploty od 5 do 25 stupňov, stredná zóna (1000-2000 m.n.m.), kde sú teploty od 16 do 30 stupňov a horúca zóna od 0 do 1000 m.n.m. kde teploty dosahujú od 27 stupňov do 50 stupňov Celzia.

Obdobie dažďov trvá od polovice júna do polovice septembra. Tomuto obdobie predchádza obdobie príležitostných zrážok február - marec. Ostatné obdobie roka je suché.

Ceny v Eritrei

Oficiálnym platidlom v krajine je eritrejská Nakfa (NFA).

Od roku 2005 zaviedla vláda vyhlásenie o prichádzajúcich peniazoch, ktoré musíte vyplniť na letisku. Je to povinné pre výmenu peňazí, takže ho nestraťte. Pri prílete ho musíte predložiť a úradník ho skontroluje.

V Eritrei nie sú žiadne bankomaty.

Ceny v Eritrei sú pomerne štandardné na Afriku. Ak sa ubytujete v apartmáne, presúvate sa mestskou hromadnou dopravou a jete v lokálnych reštauráciach, zmestíte sa do 40 eur na deň. V Eritrei si tiež môžete prenejať auto, urobte tak vopred a vyzdvihnite si ho na letisku po prílete.

Autobusová doprava je dobrá, ale nie príliš pohodlná. Za prenájom auta v Eritrei dáte asi 100 eur na deň za auto s pohonom 4x4.

Kreditné karty sa bežne neprijímajú, iba vybrané hotely ich prijímajú. Cudzinci musia platiť v USD.

Aktuálny čas v Eritrei

V Eritrei je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Eritrei

Pred cestou do krajiny nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie. Pri ceste do exotiky však vždy zvážte očkovanie proti žltačke typu A a B a brušnému týfusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Eritrei

10 zaujímavostí o Eritrei

1
Od nezávislosti Eritrea nikdy neorganizovala prezidentské ani národné voľby
2
Eritrea je domovom jedného z najstarších prístavných miest v Afrike
3
Eritrea bola súčasťou starodávneho kráľovstva Aksum
4
Názov „Eritrea“ je odvodený od starodávneho mena Červeného mora
5
Viac ako 30% bojovníkov za eritrejskú slobodu boli ženy
6
Asmara, hlavné mesto Eritrei, sa tiež nazýva Nový Rím alebo talianske africké mesto
7
Eritrea je viacjazyčný štát a jeho ústava potvrdzuje, že všetky jazyky sú v krajine rovnaké a nemá oficiálny jazyk
8
Názov hlavného mesta Eritreanu „Asmara“ znamená: „urobili ich spojením“
9
Emba Soira je najvyššia hora v Eritrei, ktorá je vysoká okolo 3 000 m.n.m.
10
Pevninské hranice Eritrei majú dĺžku 1 630 km, Eritrea susedí na západe so Sudánom, Etiópiou na juhu a Džibutskom na juhovýchode