Skip to main content

Lacné letenky Etiópia

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

O Etiópii sa hovorí, že je iná ako ktorákoľvek krajina na Zemi. Vydajte sa na najnižšie položené miesto na africkom kontinente, Danakilskú preliačinu. História a kultúrna identita je tu tiež unikátna, keďže sa Etiópia ako jediná z afrických krajín vyhla európskej kolonizácii. Krásnym zážitkom je i pozorovanie vtákov.

Addis Abeba je brána do iného, nepoznaného sveta. Pomerne mladé mesto, založené len na prelome 19. storočia bolo vždy magickým miestom, kam cestovatelia a dobrodruhovia prichádzali, aby spoznali skutočnú Afriku. Dnes je štvrtým najväčším mestom Afriky s takmer piatimi miliónmi obyvateľov a patrí aj medzi tri najvyššie položené mestá na svete.

Addis Abeba si predtým, než pôjdete spoznávať africké púšte a safari zaslúži spoznať a ochutnať, ponúka unikátny pohľad do civilizovanej Afriky.

Lacné letenky do Etiópie viete rezervovať aj z okolitých letísk. Stačí sledovať akciové letenky spoločnosti Ethiopian Air Lines. Priamy let do Adis Abeba trvá z Viedne 6 hodín. S jedným prestupom možno cestovať do krajiny aj spoločnosťami Turkish Airlines, EgyptAir, Lufthansa, Qatar Airways či Emirates.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Adis Abeba

Hlavné mesto Etiópie je jedno z najväčších miest Afriky. Žijú v ňom vyše 3 milióny obyvateľov a mesto sa neustále rozrastá.

Od konca druhej svetovej vojny sa aj pomerne rýchlo modernizuje, čo sa premieta do jeho celkového vzhľadu. Rastie tu množstvo výškových budov, ale stále, zvlášť v určitých miestach mesta, na vás padne atmosféra skorších čias.

Určite pri návšteve okúste aj etiópsku kuchyňu. Navštívte centrum mesta, dajte si pravú etiópsku kávu alebo indžaru, typické placky z kvaseného cesta plnené dobrotami od výmyslu sveta.

Lacné letenky do Adis Abeba viete rezervovať aj z našich končín. Stačí sledovať akciové letenky spoločnosti Ethiopian Air Lines. Priamy let do Adis Abeba trvá z Viedne 6 hodín. S jedným prestupom možno cestovať do krajiny aj spoločnosťami Turkish Airlines, EgyptAir, Lufthansa, Qatar Airways či Emirates.

Užitočné info o Etiópii

Počasie v Etiópii

Pre Etiópiu je typické tropické podnebie s vplyvom monzúnou. Keďže krajina disponuje výkyvmi nadmorskej výšky, disponuje aj rôznymi pásmami podnebia.

Na púšti je bežné, že teploty dosahujú 40 stupňov Celzia. V nadmorskej výške nad 1500 m.n.m. je už denná teplota o niečo príjemnejšia, pohybuje sa od 15 do 30 stupňov Celzia avšak noci môžu byť veľmi chladné.

Kedy navštíviť Etiópiu? Ideálne tzv. suché obdobie trvá od februára do júna. Potom pretrvávajú dažde.

Cestovné doklady a víza do Etiópie

Slováci potrebujú na vstup do krajiny platný cestovný pas, turistické víza a medzinárodný očkovací preukaz, ktorý je veľmi prísne kontrolovaný (každý turista starší ako jeden rok musí mať očkovanie proti žltej zimnici). Cestovný pas musí platiť minimálne 6 mesiacov po odchode z krajiny.

Ceny v Etiópii

Oficiálnym platidlom je etiópsky birr. Ten je viazaný na americký dolár, takže v platobnom styku možno používať aj doláre. Odporúča sa mať pri sebe dostatok mincí resp. drobných peňazí ako vreckové pri službách.

Ceny potravín a ubytovania sú aj pre slovenských turistov veľmi nízke. Ubytovanie rezervujete už od 5 eur na noc, luxusnejšie hotely ponúkajú izby na noc od 30 eur. Jedlo v reštaurácii je veľmi lacné, najete sa do sýtosti v prepočte už od 2-3 eur.

Ceny ubytovania v Etiópii si môžete skontrolovať aj na Pelikáne.

Aktuálny čas v Etiópii

V Etiópii sú o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Etiópie

V Etiópii je rozšírená malária, preto odporúčame antimalarickú prevenciu. Rovnako sa odporúča aj očkovanie proti meningitíde.

Pri vstupe do krajiny sa od turistov vyžaduje medzinárodný očkovací preukaz, veľmi prísne sa kontroluje očkovanie proti žltej zimnici, preto si ho nezabudnite včas zabezpečiť.

Tak ako pri vstupe do takmer všetkých exotických krajín, aj v Etiópii zvážte prípadné očkovanie proti hepatitíde typu A a B.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Etiópii

10 zaujímavostí o Etiópii

1
Etiópia je súčasne zo všetkých štátov na svete bez prístupu k moru, tým najľudnatejším
2
Najvyšší vrch Etiópie je Ras Dejen dosahujúci nadmorskú výšku 4533 metrov nad morom
3
Etiópia nemá jeden úradný jazyk, ale viacero, pričom každý z nich sa rozpráva predovšetkým vo svojom domovskom regióne
4
Približne tretina Etiópčanov sa hlási k moslimom
5
Etiópia má niekoľko aktívnych sopiek, najaktívnejšou je Dabbahu
6
Celková rozloha krajiny predstavuje úctihodných 1 104 300 km2
7
V Etiópii žije takmer sto miliónov obyvateľov
8
Etiópia v boji o nezávisloť inšpirovaa ďalšie africké, ktoré ju získavali postupne. Mnohé z nich prebrali tri hlavné farby etiópskej vlajky
9
Etiópia je miestom zrodu jedného z hlavných prítokov rieky Níl
10
Etiópia druhou najľudnatejšou krajinou Afriky