Skip to main content

Lacné letenky Gambia

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Gambia je cestovateľská kvalita. Malá stabilná krajina (iba 11,295 km²) bez politických nepokojov. Exotika bez jet lagu, je tam totiž iba o hodinu menej ako u nás. Chváli sa tiež prezývkou „usmiate pobrežie Afriky”.

Prečo cestovať do Gambie? Gambia sa rovná leto po celý rok (od júna do októbra je daždivé obdobie; najchladnejšie počasie je v januári, priemerne 24° stupňov). Oficiálnym jazykom je angličtina a lokálne nárečia.

Gambia je o plážach, vtákoch, slnku, kultúre a hlavne o priateľskosti miestnych. Znie to ako ideálna destinácia na ďalší výlet? Súhlasíme, do Gambie vždy s radosťou a hlavne s úsmevom.

Lacné letenky do Gambie viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Tap Air Portugal, Vueling alebo Brussels Airlines. Priamy let do Gambie zabezpečujú chaterové spoločnosti z Bratislavy.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Banjul

Tak ako na celom západnom pobreží Afriky, aj tu pristáli v roku 1455 prví portugalskí námorníci, ktorých onedlho nasledovali obchodníci, ktorí v ústí rieky Gambia založili obchodnú stanicu. Briti kúpili v roku 1816 od miestneho kráľa ostrov v ústí rieky, kde na mieste dnešného hlavného mesta Banjul založili vojenskú základňu.

Gambia získala autonómiu v roku 1962 a od 18. februára 1965 je nezávislým štátom. Banjul je hlavným mestom a je tiež vstupným bodom do krajiny - všetky lety smerujú na tamojšie medzinárodné letisko.

Banjul známy aj vďaka pamätníku Arch 22. Ten má symbolizovať vojenský prevrat z roku 1994. Síce je spomienkou na politické nezrovnalosti, dnes je hlavnou turistickou atrakciou hlavného mesta a tiež akýmsi poznávacím znakom mesta. 36-metrový „oblúk“ sa nachádza na trase medzi hlavným mestom a regiónom Serekunda.

Lacné letenky do Banjulu viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností TAP Air Portugal, Vueling či Brussels Airlines. Priamy let do Banjulu prevádzkujú charterové spoločnosti z Bratislavy.

Užitečné info o Gambii

Cestovné doklady a víza do Gambie

K vstupu na územie Gambie budete potrebovať platný cestovný pas a vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny. O víza do Gambie môžete požiadať na príslušnom konzuláte vo Viedni. Budete k tomu potrebovať:

  • cestovný pas
  • vyplnený a podpísaný dotazník
  • dokumentová fotografia
  • letenka alebo ubytovací voucher

Vybavenie víz trvá zhruba týždeň a konzulárny poplatok je vo výške 52 eur.

Počasie v Gambii

Pre Gambiu sú typické veľmi vysoké teploty a veľa slnečného svitu počas celého roka. Odporúča sa cestovať najmä v období od novembra do mája.

Od novembra do mája totiž vládne veľmi suché počasie takmer bez zrážok. V medziobdobí prichádza mnoho daždivých dní.

Ceny v Gambii

Oficiálnym platidlom v Gambii je gambijský dalasi.

Platba kartou v Gambii je možná len v luxusných hoteloch, reštauráciach, niektorých obchodoch v Banjule a na letisku. Peniaze si môžete zameniť ihneď po príchode, avšak na letisku sú podstatne horšie kurzy, ako priamo v hlavnom meste.

Ceny v Gambii sú porovnateľné s európskymi. Väčšina potravín je totiž dovážaných z Európskej únie. Za balenú vodu dáte zhruba 0,50 eura, v lokálnych reštauráciach dáte za hlavné jedlo do 5 eur. Cestovanie mestskou hromadnou dopravou je zážitok a určite by ste ho mali vyskúšať, navyše je to extrémne lacné.

Hľadáte lacné ubytovanie v Gambii? Odporúčame skontrolovať ceny priamo cez Pelikán. V Gambii si môžete rezervovať luxusný hotel, ale aj skromnejší apartmán. Väčšina cestujúcich z Európy má kúpený all-inclusive pobyt v hoteli.

Aktuálny čas v Gambii

V Gambii je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Gambie

Pred vstupom do krajiny je potrebné absolvovať očkovanie proti žltej zimnici. Odporúčané očkovanie sú tiež na všetky typy žltačky a hodí sa aj brušný týfus. Gambia patrí do oblasti s výskytom malárie. Vybavte sa repelentom a konzultujte s lekárom aj antimalariká.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Gambii

10 zaujímavostí o Gambii

1
Gambia je takmer úplne obklopená Senegalom, s výnimkou pobrežia Atlantického oceánu na jeho západnom konci
2
Gambia je veľmi malá a úzka krajina s hranicami na rieke Gambia. Pri najväčšej šírke má len 48 kilometrov
3
Asi 1 300 km2 alebo 11,5% oblasti Gambie je pokrytých vodou
4
Pobrežie Gambie má 80 kilometrov
5
Gambia je najmenším štátom rozprestierajúcim sa na africkom kontinente
6
Úradným jazykom v Gambii je angličtina
7
Samotná rieka Gambia je jednou z hlavných afrických riek. Rozkladá sa zo severozápadnej Guiney až 1 120 km až po Atlantický oceán
8
Najvyšším bodom Gambie je Red Rock, vysoký iba 53 metrov nad morom
9
Asi 16 kilometrov od hlavného mesta Banjul nájdete tzv. bazéniky pre krokodílov, kde možno pozorovať krokodíly pri párení
10
Požičanie auta v Gambii sa neodporúča vzhľadom k zlému stavu vozovky a jazdeniu bez pravidiel cestnej premávky