Skip to main content

Lacné letenky Guam

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Guam je ostrov, ktorý sa nachádza v blízkosti najhlbšieho miesta všetkých oceánov. Hoci je svojou odľahlou polohou ďaleko takmer od všetkého, je pomerne dobre dostupný aj z našich končín. Je najväčším ostrovom súostrovia Mariány a politicky súčasťou tzv. Území USA a v rámci nich „nezačleneným“ územím a územím s ustavujúcim aktom Kongresu.

V prvom rade však treba povedať, že ide o úžasnú exotickú destináciu. Ísť na Guam, ostrov v Tichom oceáne, a nevyskúšať potápanie, je ako ísť do Talianska a neochutnať pizzu. Možno tu nájsť jeden z najpestrejších podmorských svetov vôbec, s priezračnou vodou a krásnymi koralmi.

Hoci je Guam malý ostrov, s populáciou asi 164 tisíc, čakajú vás tu rôzne typy dobrodružstiev. Windsurfing, paddle boarding, vodné lyžovanie, pozorovanie delfínov aj turistika. Stačí si vybrať.

Ostrov je miestom, kde sa stretáva veľa rozličných kultúr a cítiť to i v miestnej kuchyni. Desiatky reštaurácií ponúkajú zmes amerických, európskych a ázijských pochúťok. Ochutnaj lokálne špeciality ako Chamorro barbecue, červená ryža či kura kelaguen.

Lacné letenky na ostrov Guam možno rezervovať aj s odletom z Budapešti, Viedne či Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Qatar Airways, China Airlines alebo Korean Air. Priamy let na Guam z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Guam

Ostrov v Pacifiku s rozlohou 542 kilometrov štvorcových vo svojom najužšom mieste meria iba šesť kilometrov. Nachádza sa asi tri a pol tisíc kilometrov juhovýchodne od Severnej Kórey, a má k nej oveľa bližšie, ako k Spojeným štátom. Havajské ostrovy sú asi štyri tisícky kilometrov západne. Jeho blízkosť k Číne, Japonsku, Filipínam a Kórejskému polostrovu robí z tohto ostrova kľúčové územia pre americkú armádu.

Treba však povedať, že ide o úžasnú dovolenkovú destináciu. Ak hľadáte pokojný ostrov, je Guam neprekonateľný. Zo všetkých mikronézskych ostrovov má najrozvinutejšiu turistickú infraštruktúru. Turistický priemysel rozkvitá od šesťdesiatych rokov minulého storočia.

Lacné letenky na ostrov Guam možno rezervovať aj s odletom z Budapešti, Viedne či Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Qatar Airways, China Airlines alebo Korean Air. Priamy let na Guam z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Guame

Cestovné doklady a víza na ostrov Guam

Pri ceste na ostrov Guam potrebujú Slováci cestovný pas s minimálnou platnosťou 6 mesiacov odo dňa návratu. Víza vybavovať nemusíte.

Počasie na Guam

Pre Guam je typické tropické morské podnebie. Celoročne možno očakávať veľmi teplé a vlhké počasie, teploty sú ovplyvňované severovýchodným vetrom. Existujú dve sezóny, suchá sezóna je od januára do júna, obdobie dažďov je od júla do decembra. Existujú len malé sezónne zmeny teplôt.

Ceny na ostrove Guam

Guam je tichomorská destinácia a ceny služieb a jedla môžu byť vyššie, ako sme zvyknutí pri exotike.

Hľadáte lacné ubytovanie v destinácii Guam? Ceny hotelov a apartmánov si môžete pozrieť a porovnať aj cez stránku Pelikána.

Aktuálny čas na Guam

Na ostrove Guam je o deväť hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Guam

Pre vstup do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Stačí si postrážiť všetky povinné očkovania, ktoré máme aj na Slovensku. Pri exotických krajinách sa vo všeobecnosti odporúča očkovanie proti žltačke typu A a B. Zároveň si na cestu pribaľte kvalitný repelent.

Tipy, čo treba vidieť na ostrove Guam

10 zaujímavostí o Guam

1
Ostrovy prvýkrát objavili Portugálci v 16. storočí
2
Ostrov je strategickou vojenskou základňou pre USA v Tichomorí
3
Japonský vojak sa na ostrove Guam schovával takmer tri desaťročia. Nevedel totiž, či vojna už skončila. Objavili ho až v roku 1972
4
Ak sa chcú obyvatelia ostrova Guam liečiť na post traumatický syndróm, musia letieť vyše 6500 kilometrov na Havaj
5
Pri útoku na Pearl Harbor bol napadnutý aj ostrov Guam
6
Obyvatelia Guamu po narodení automaticky získavajú americké občianstvo
7
V rokoch 2003 až 2011 klesol počet koralových útesov pri Guame o 10 percent
8
Guam je tiež známy ako „Ostrov bojovníkov“.
9
Guam sa nachádza viac ako 11 000 kilometrov od pevniny USA
10
Hlavné mesto na ostrove Guam je jedno z najstarších „európskych“ miest na svete