Skip to main content

Lacné letenky Guatemala

Guatemala - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Guatemale

Zaujímavé info o Guatemale

Guatemala pôsobí na mape Ameriky takmer nenápadne. Jej rozloha a počet obyvateľov dosahuje asi dvojnásobok našej krajiny. Tyrkysovo modrá, indigo, limetková, zlatožltá, karmínovo červená. A ešte mnoho ďalších výrazných i zemitých farieb, variujúcich na palete tejto krajiny, s bohatým dedičstvom a domorodou kultúrou.

Varovania veľvyslanectiev, hospodárske ťažkosti a viaceré mätúce veci, s ktorými sa môžete stretnúť pri vyhľadávaní o krajine. Máte sa teda čoho báť? Absolútne nie! Je vzrušujúcim miestom pre menej i viac skúsených cestovateľov. Navštívte Guatemalu, najchutnejšiu a najfarebnejšiu spomedzi Centrálnej Ameriky.

Lacné letenky do Guatemaly viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností KLM, Delta Air Lines, Air France a Iberia. Priamy let do Guatemaly z našich končín neexistuje. Zväčša poletíte s dvomi prestupmi.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Guatemale

Guatemala City

Hlavné mesto Guatemaly celým menom Ciudad de Guatemala má takmer 4 milióny obyvateľov a je to najväčšie mesto v Strednej Amerike. Prekvapiť vás môže jeho nadmorská výška, ktorá dosahuje 1493 m.n.m.

Mesto je politickým, hospodárskym aj kultúrnym centrom Guatemaly. Nachádzajú sa tu galérie a múzeá, ktoré obsahujú zbierky predkolumbovského umenia a niekoľko univerzít, z ktorých najznámejšou je Universidad de San Carlos de Guatemala, mimochodom jedna z najstarších univerzít na svete.

Guatemala City je tiež miesto, kde sa snúbi moderný svet s bohatou architektúrou, žiaľ ale aj s chudobnými slumami, nazývanými Shantytown Favela. Po svetoznámom Tikalu je toto mesto ďalším cieľom mnohých turistov, ktorí sa rozhodli precestovať Ameriku.

Lacné letenky do Guatemala City viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Odporúčame sledovať akciové ponuky Pelikána v spolupráci so spoločnosťami Delta Air Lines, KLM, Air France či Iberia. Priamy let do Guatemala City z našich končín neexistuje. Budete potrebovať aspoň 2 prestupy.

Užitočné info o Guatemale

Cestovné doklady a víza do Guatemaly

Pri ceste do Guatemaly nepotrebujete víza. Musíte mať len platný cestovný pas, jeho platnosť by mala byť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu na Slovensko.

Slovenská republika nemá zriadené veľvyslanectvo v Guatemale, príslušným je veľvyslanectvo SR v Mexiku.

Počasie v Guatemale

Pre Guatemalu je typické veľmi tropické horúce a vlhké podnebie v nížinách, v horách je zase chladnejšie. Výdatné dažde začínajú v máji až v júni.

Kedy cestovať do Guatemaly? Najvhodnejšia doba je od novembra až do mája.

Ceny v Guatemale

Oficiálnym platidlom v krajine je Guatemalský quetzal. Za jeden americký dolár dostanete viac ako 7 quetzalov.

Peniaze si môžete zameniť ihneď po prílete, no odporúčame tak urobiť radšej v guatemalských bankách. Získate výhodnejší kurz oproti zmenárniam.

Ceny v Guatemale? Za šálku kávy dáte menej ako 1 euro. Raňajky vás vyjdú na 2-3 eurá. Hlavné jedlo takisto nie je drahé, ak sa budete stravovať v lokálnych reštauráciach, vyjde vás to maximálne 5 eur. Pivo kúpite za 1,5 eura.

Na deň si pripravte asi 400 Quetzales, čo by mal byť pre lowcostového turistu horný strop výdavkov. Guatemala je pomerne finančne dostupná destinácia. Ak sa rozhodnete pre dobrodružnejšiu variantu pobytu, za hostelovú posteľ zaplatíte asi desať eur, vlastná dvojposteľová izba v menej náročnom hoteli vás bude stáť asi raz toľko.

Dobre a chutne najesť sa viete i do piatich až desiatich eur, v reštaurácii viete ušetriť výberom El menu del di, jedla dňa. Pri väčšom komforte a vyššej kvalite sa vaše denné výdavky môžu pohybovať okolo tisíc guatemalských Quetzalov, čo je v prepočte asi sto eur. Prepitné sa i v tejto kultúre variuje v rozmedzí desiatich percent.

Za prenájom auta na deň zaplatíte okolo päťdesiat až sedemdesiat eur, na trojhodinový odvoz autobusom si pripravte asi pätnásť eur.

Vstup do archeologických oblastí stojí od piatich do desiatich eur. Peniaze si meňte vo väčších mestách, v tých menších by ste často márne hľadali i bankomat.

Hľadáte lacné ubytovanie v Guatemale? Vyberte si z akciovej ponuky hotelov a apartmánov na stránke Pelikána.

Aktuálny čas v Guatemale

V Guatemale je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Guatemaly

Do Guatemaly nie je vyžadované žiadne špeciálne očkovanie. Odporúča sa základné očkovanie, ako je žltačka, besnota a brušný týfus.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Guatemale

10 zaujímavostí o Guatemale

1
So svojimi 15 miliónmi obyvateľov ide o najľudnatejšiu krajinu Centrálnej Ameriky
2
V Guatemale sa hovorí 21 dialektmi jazyka
3
Guatemalci vynašli vôbec prvú čokoládovú tyčinku
4
Národný park Tikal je prvé zmiešané miesto svetového dedičstva UNESCO
5
Guatemalské jazero Atitlan je najhlbšie jazero v Strednej Amerike
6
Guatemalská kriminalita patrí k najhorším na svete. Pozor si treba dávať najmä v hlavnom meste Guatemala city vo večerných hodinách
7
Guatemala je lídrom v produkcii modrých džinsov
8
V Guatemale je viac ako 30 sopiek
9
Káva je najsilnejším exportným tovarom Guatemaly
10
Guatemalci púšťajú šarkanov na počesť svojich mŕtvych