Skip to main content

Lacné letenky Guinea

Guinea - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Guiney

Zaujímavé info o

Guinea leží v západnej časti Afriky na pobreží Atlantického oceánu. Patrí medzi najchudobnejšie krajiny sveta a je z veľkej časti závislá na zahraničnej pomoci. Jej ekonomickú situáciu komplikujú aj vojnoví utečenci zo susedných krajín. Ľudia sa živia hlavne poľnohospodárstvom a Guinea vyváža najmä bauxit, má asi 30% svetových zásob tejto hliníkovej rudy.

Aj keď je Guinea africkým štátom, veľmi veľa tu prší. Guinea patrí ku krajinám s najvyšším počtom zrážok v západnej Afrike. Najväčších výšok dosahuje v oblasti Fouta Djalon v severozápadnej časti krajiny. Najvyšší bod Mount Nimby (1752 m.n.m.) leží na južnej hranici s Pobrežím Slonoviny.

Hlavné mesto Guiney je Konakry a letí na pobreží Atlantiku. Kedysi bolo považované za jedno z najkrajších miest v Afrike. Dnes sa dá o ňom skôr povedať, že si uchováva svoj typický africký charakter. V meste je obrovská mešita Grande Mosquée, ktorá pojme 10000 veriacich. V okolí mesta tiež nájdete nádherné pláže.

Lacné letenky do Guiney viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností TAP Air Portugal, Brussels Airlines, Air France/KLM či Ethiopian Air Lines. Priamy let do Guiney z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Guiney

Cestovné doklady a víza na Guiney

K vstupu do Guiney je vyžadovaný platný cestovný pas a vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

O vízum je možné požiadať na Veľvyslanectve Guiney v Berlíne, príp. inde. Odporúča sa pred cestou overiť u príslušného guinejského zastupiteľského úradu, či sa podmienky pre pricestovanie nezmenili. Obmedzený je vývoz miestnej meny. Na aktuálnej úpravu sa odporúča opýtať v súvislosti so žiadosťou o vízum.

Počasie v Guiney

Pre Guineu je veľmi typické horúce africké podnebie. Tropické, vlhké obdobie trvá od apríla do novembra, priemerná teplota je celý rok 27 stupňov Celzia.

Ceny v Guiney

Oficiálnym platidlom je Guinejský Frank.

Ceny v Guiney sú pomerne nízke. Za hlavné jedlo pre dvoch zaplatíte v prepočte približne 25 amerických dolárov. Pivo stojí 5-6 dolárov a fľaša vody vyjde na 1-2 doláre.

Lacné ubytovanie v Guiney nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame luxusné hotelové značky, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať.

Chcete si požičať auto? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas v Guiney

V Guiney je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Guiney

Očkovanie je povinné proti žltej zimnici, doporučuje sa aj očkovanie proti meningitíde, žltačke A a B a pre krátkodobý pobyt užívanie antimalarík.

Výskyt malárie je najčastejšie od júna do novembra, najmä v tomto období odporúčame používať repelenty.

Nezabudnite ani na kvalitné cestovné poistenie s vyššou poistnou sumou.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Guiney

10 zaujímavostí o Guiney

1
Táto krajina sa niekedy označuje ako Guinea-Conakry, aby sa odlíšila od iných častí širšieho regiónu s rovnakým názvom, ako je Guinea-Bissau a Rovníková Guinea
2
Úradným jazykom Guiney je francúzština
3
Rieka Niger, rieka Gambia a rieka Senegal patria medzi 22 západoafrických riek, ktoré majú svoj pôvod v Guinei
4
Sieť chránených území v Guinei pokrýva asi 35,6% územia štátu
5
Guinea vyhlásila nezávislosť od Francúzska 2. októbra 1958
6
Guinea-Bissau tvorí hranicu na severozápade, Senegal na severe, Mali na severovýchode, Pobrežie Slonoviny na juhovýchode, Libéria a Sierra Leone na juhu a Atlantický oceán na západe
7
Mount Richard-Molard je hora pozdĺž hranice s Pobrežím Slonoviny a Guineou v západnej Afrike
8
Guinejské pobrežie má 320 kilometrov
9
Veľká mešita Conakry bola otvorená v roku 1982. Je to štvrtá najväčšia mešita v Afrike a najväčšia v subsaharskej Afrike
10
Guinejské nerastné bohatstvo z neho robí potenciálne jednu z najbohatších krajín Afriky, ale jej obyvatelia patria medzi najchudobnejších v západnej Afrike