Skip to main content

Lacné letenky Guinea - Bissau

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Ak už máte za sebou všetky tradičné africké destinácie, skúste niečo pre skutočných dobrodruhov. Guinea-Bissau má v sebe čaro drsnej subsaharskej Afriky. Táto bývalá malá portugalská kolónia je plná jedinečných prekvapení, zostala nedotknutá turizmom, a hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, na africké pomery je relatívne dobre dostupná.

Guinea-Bissau leží v západnej Afrike pri brehoch Atlantického oceánu a jej pobrežie je veľmi členité. Patrí jej aj viac ako 60 ostrovov v Atlantiku! Väčšinu pobrežia pokrývajú nedotknuté dažďové pralesy alebo mangrovníkové porasty, smerom do vnútrozemia sa krajina dvíha a pri hranici s Guineou prechádza v pahorkatinu. Vnútrozemie je prevažne pokryté savanou.

Treba však povedať aj to, že Giunea-Bissau je jedna z najchudobnejších afrických krajín a je silne závislá na medzinárodnej pomoci.

Viac Zobraziť menej

Užitečné info o Guinea-Bissau

Cestovné doklady a víza do Guinea-Bissau

Pri ceste do Guinea-Bissau sa presvedčte, že máte platný cestovný pas. Jeho platnosť by mala byť aspoň 6 mesiacov ododňa návratu z krajiny.

Budete tiež potrebovať vízum. O vízum je možné požiadať na Veľvyslanectve Guinea-Bissau v Bruseli, prípadne inde. Ak ich budete potrebovať predĺžiť, môžete tak urobiť priamo na polícii v Bissau.

Vyžaduje sa očkovanie proti žltej zimnici. Vzhľadom na častú nefunkčnosť veľvyslanectiev Guinea-Bissau v Európe odporúčame vybaviť si víza až v západnej Afrike.

Počasie v Guinea-Bissau

Pre Guinea-Bissau je typické veľmi tropické a vlhké podnebie. Teploty v krajine sa pohybujú celoročne medzi 25-30 stupňami Celsia.

Od júna do novembra trvá obdobie dažďov, najlepšia doba na návštevu krajiny je december - január.

Ceny v Guinea-Bissau

Oficiálnym platidlom je Guinejský Frank.

Ceny v Guinea-Bissau sú pomerne nízke. Za hlavné jedlo pre dvoch zaplatíte v prepočte približne 15 eur. Pivo stojí 1 dolár a fľaša vody vyjde na 70 eurocentov.

Lacné ubytovanie v Guinea-Bissau nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame luxusné hotelové značky, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať.

Chcete si požičať auto? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas v Guinea-Bissau

V Guinea-Bissau je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Guinea-Bissau

Pred vstupom do krajiny musíte absolvovať povinné očkovanie proti žltej zimnici. Pri ceste do africkej exotiky sa odporúča očkovanie aj proti meningitíde, žltačke A a B a pre krátkodobý pobyt aj užívanie antimálarík. Výskyt malárie je najčastejší od júna do novembra, je dobré používať repelenty.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Guinea-Bissau

10 zaujímavostí o Guinea-Bissau

1
Guinea-Bissau, bývalá portugalská Guinea, je krajinou v západnej Afrike na pobreží Atlantického oceánu
2
Krajina sa rozkladá na ploche 13 946 štvorcových kilometrov
3
V krajine takmer neexistujú hory, za to sú tu nádherné piesočnaté pláže
4
Priemysel Guinea-Bissau spočíva vo výrobe piva, nealkoholických nápojov a spracovaní poľnohospodárskych výrobkov
5
Deň nezávislosti oslavovaný 24. septembra je hlavným štátnym sviatkom
6
Najbližšími krajinami sú Senegal na severe a Guinea na východe a na juhovýchode
7
Populácia Guinea-Bissau je takmer 2 milióny ľudí
8
Priemerná dĺžka života je tu 57,4 roka
9
Na rozdiel od toho, čo by ste mohli očakávať, sú tu obyvatelia nazývaní „Bissau-Guinejčania“, nie „Guinea-Bissaučania“
10
Krajina, ktorá sa dnes nazýva Guinea-Bissau, bola kedysi kráľovstvom Gabú, ktoré bolo súčasťou väčšej ríše Mali