Skip to main content

Lacné letenky Hanimaadhoo

Maledivy - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním na Maledivy odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Hanimaadhoo

Zaujímavé info o Hanimaadhoo

Hanimaadhoo alebo Hanimádú je maldivský ostrovček nachádzajúci sa na severe súostrovia. Vzdialenosť od hlavného mesta Malé je 287 kilometrov. Hanimaadhoo má ako jeden z mála ostrovov vlastné letisko, ktoré národné aerolinky používajú na vnútroštátne lety.

Ak teda cestujete na Maldivy a vašim cieľom je atol Há Dálu alebo niekde poblíž, je pravdepodobné, že v rámci regionálnej dopravy poletíte práve na toto letisko.

Hľadáte lacnú letenku na Maldivy? Z našich končín sa tam viete najlepšie dopraviť z Viedne, Bratislavy, Budapešti či Prahy, no obľúbené sú aj letecké spojenia zo vzdialenejších letísk ako Rím, Benátky, Miláno alebo Krakov. Pre mnohých ľudí je rozhodujúca cena letenky, iný vyhľadávajú komfortný palubný servis a logické časy odletov resp. príletov.

S Emirates viete letieť na Maldivy super komfortne z Viedne, Budapešti, ale aj Prahy a v cene leteniek je zahrnutá podpalubná batožina (najmenej 20kg), cestujete s jedným prestupom v Dubaji. Qatar Airways, podobne ako ich najväčší konkurent z Emirátov, lietajú z Viedne, Budapešti a Prahy na Maldivy s jedným prestupom v Dohe. Opäť je v cene letenky zahrnutá aj podpalubná batožina (30 kg). Turkish Airlines lietajúce do najviac destinácií na svete samozrejme nemôžu chýbať. Sú známe svojou tureckou pohostinnosťou na palube a pri ceste na Maldivy umožňujú vziať si so sebou až 2 batožiny s váhou do 23 kilogramov. Lietajú z Viedne, Košíc, Budapešti a Prahy.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Maldivách

Potrebujem víza na Maldivy?

Na Maldivy potrebujete mať platný cestovný pas a jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po dátume návratu. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Víza nie sú potrebné, ak vaša dovolenka napresiahne dobu 30 dní – potrebujete spiatočný cestovný doklad a dostatočné množstvo finančých prostriedkov (100 USD + 50 USD na osobu / každý deň pobytu).

Na letisku je pri potrebné uhradiť špeciálnu odletovú daň vo výške 25 USD. Platba je povinná pre všetky dospelé osoby. Platí sa na letisku v Male v hotovosti alebo kartou. Po zaplatení cestujúci dostane dva ústrižky – pre seba a do palubného lístka. Niektoré letecké spoločnosti poplatok už zahŕňajú do ceny letenky. Podnikatelia a novinári žiadajú o tzv. „Business visa“ pre maximálnu dĺžku pobytu 90 dní. Na športovcov a dobrovoľníkov sa vzťahujú „Special visa“.

  • Tourist visa – bezplatne (do 30 dní), 750 MVR (do 90 dní)
  • Business a special visa – 750 MVR (do 90 dní)

Aké je počasie na Maldivách?

Maldivy sú celoročná destinácia, ktorá má pomerne vysoké a stabilné teploty. Na Maldivoch sa striedajú len dve ročné obdobia – obdobie sucha a obdobie dažďov. Nič to však nemení na fakte, že teploty sú celoročne okolo 30 až 32 stupňov Celzia a v noci 24 až 27 stupňov. Kúpanie je neustále veľmi príjemné s priemernou teplotou mora 28°C. Typická je vysoká vlhkosť vzduchu.

Kedy cestovať na dovolenku na Maldivy? Obdobie sucha začína na konci novembra, kedy vrcholí prílev severovýchodného monzúnu, ktorý zároveň prináša veľa suchého počasia a ešte viac slnka. Táto fáza trvá až do začiatku apríla. Odporúčame cestovať na Maldivy vtedy, keď na Slovensku nás zúri najväčšia zima – to znamená – od decembra do apríla. Vtedy sa teploty na Maldivách držia vysoko nad úrovňou 25ºC s približne 8 hodinami slnečného svitu.

Zmeny v počasí na Maldivách sú minimálne a sú spojené len s monzúnovým dažďom. To trvá približne od apríla do decembra, no vôbec to nie je dôvod na obavy. Dažde sú zväčše krátke, no veľmi intenzívne, čo môžu vo vyšších teplotách byť príjemným osviežením. Dôležitá vec je, že Maldivy sú pri rovníku, a teda podnebie je tropické so slnečnými lúčmi počas celého roka. Najväčšie množstvo zrážok padne od mája do októbra.

Aké sú ceny na Maldivách?

Výmenou peňazí za miestnu menu sa netreba trápiť. V krajine sa bežne (aj na trhoch) okrem miestnej meny platí americkými dolármi. Niektoré turistické rezorty akceptujú okrem USD aj EUR a GBP, a bežne aj zahraničné platobné karty. Bankomaty sú dostupné vo väčšine krajiny, pri výbere môže byť účtovaný poplatok za výber z medzinárodnej karty. Hotely a reštaurácie umožňujú platby kartou.

Banky sú vo väčšine prípadov otvorené od nedele do štvrtku (víkend spadá na piatok a sobotu), pracovná doba je rôzna medzi 7:30-17:00.

Hľadáte lacné ubytovanie na Maldivách? Pelikán sa kamoší s mnohými maldivskými rezortmi, ale aj slovenskými a zahraničnými cestovnými kanceláriami. Vďaka tomu si na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek v najväčšom množstve hotelov a rezertov. Ubytovanie kombinuje letenky, hotel a často aj transfer či all inclusive služby.

Aké očkovania sú povinné pred cestou na Maldivy?

Pri cestovaní na Maldivy nie sú vyžadované žiadne očkovania. Je však potrebné upozorniť, že lekárska starostlivosť je na relatívne nízkej úrovni a náročnejšie zákroky sa v krajine nevykonávajú. Turisti si za lekárske ošetrenie musia zaplatiť a poplatky sú pomerne drahé. Preto je vhodné uzatvoriť pred cestou zdravotné poistenie.

Aký je aktuálny čas na Maldivách?

Časový posun je +4 hodiny oproti zimnému stredoeurópskemu času, +3 hodiny oproti letnému.

Tipy, čo treba zažiť na Maldivách

10 zaujímavostí o Maldivách

1
Tisícstodeväťdesiatdva ostrovov. Presne toľko ich patrí do súostrovia Maldív. Zaujímavé však je, že len dvesto z nich je obývaných
2
Na Maldivách sa striedajú len dve ročné obdobia – obdobie sucha a obdobie dažďov. Nič to však nemení na fakte, že teploty sú celoročne okolo 30 až 32 stupňov Celzia a v noci 24 až 27 stupňov Celzia
3
Maldivská vláda zriadila špeciálny fond na nákup novej zeme. Z týchto peňazí by financovali nový domov pre ľudí, ktorým more raz vezme ich príbytky
4
Dovolenka na Maldivách je považovaná za najbezpečnejšiu na svete. Aj v prípade nepokojov v hlavnom meste sú ostrovné rezorty extrémne bezpečné a žijú si svoj vlastný pokojný život
5
Na Maldivách prebehlo prvé stretnutie vládnych predstaviteľov pod morskou hladinou na svete. Cieľom bolo poukázať na problémy s globálnym oteplovaním, ktoré trápia nielen krajinu, ale celý svet
6
Prísny zákaz dovozu a vývozu alkoholu. Takže ak si so sebou chcete vziať tú výbornú whisky, čo doma schovávate, radšej si to rozmyslite
7
Maldivy sa pomaly strácajú pod hladinu mora. Zatiaľ nie je jasné kedy, ale o niekoľko desiatok rokov to bude reálny problém. Dnes už vieme, že dvihnute morskej hladiny o jeden meter by malo fatálne následky
8
Maldivské rezorty sú nútené vyrábať si pitnú vodu z mora. Aj keď je tento spôsob náročný a extrémne drahý, je to lacnejšie ako dovážať pitnú vodu z pevniny
9
Maldivy sú islamská krajina a na mnohých plážach je zakázané chodiť v bikinách. Hotelové rezorty však majú v tomto prípade výnimku. Tiež platí, že dni pracovného pokoja sú piatok a sobota
10
Na záver niečo, čo sa týka len nás Slovákov. Vedeli ste, že názov Maledivy nie je gramaticky správny?   Správne sú Maldivy