Skip to main content

Lacné letenky Hongkong

- Základné COVID-19 informácie

Od 6. apríla sa pri návrate na Slovensko ruší povinnosť registrácie do systému eHranica a rovnako aj povinná karanténa pre neočkované osoby. Na Slovensko sa momentálne vstupuje rovnako ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania - bez karantény a bez registrácie. Odporúčame si naštudovať podmienky vstupu Hong Kong na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Hongkong je jedným z najdôležitejších dopravných uzlov na svete. Je perfektnou vstupnou bránou do Číny, Japonska aj do Juhovýchodnej Ázie a roky sa cezeň lieta do Austrálie alebo na Nový Zéland. Pri prestupe si určite vyčleňte niekoľko dní na tento zaujímavý mestský štát, ktorý okrem mrakodrapov, obchodov a nákupov ponúka aj skvelú kuchyňu, tropické podnebie, pláže a turistické trasy!

Hongkong sa rozprestiera na polostrove Kowloon a približne 260 ostrovoch. Medzinárodné letisko sa nachádza na najväčšom hongkongskom ostrove Lantau. Počas pristávania sa nezabudnite pozerať z okna – pohľad na ostrovčeky a zelené kopce je proste nádherný. Z letiska sa do centra Hongkongu dostanete jednoducho rýchlovlakom Airport Express alebo lacnejším autobusom, ktorý vás odvezie do centra alebo na najbližšiu zastávku metra Tung Chung. Po prílete vás možno prekvapí vlhké tropické podnebie, ktoré v meste panuje celý rok.

Lacné letenky do Hongkongu viete rezervovať aj z našich končín. Veľmi výhodne sa tam viete dostať napríklad aj vďaka linke spoločnosti Air China.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Hongkong

Hongkong vás privíta neuveriteľnou siluetou mrakodrapov, očarí ultimátnou kuchyňou, šokuje chaotickou dopravou a prekvapí krásne udržiavanými parkmi.

Aj za relatívne krátky čas tu stihnete zažiť neskutočne veľa! Okúpať sa v mori, vybehnúť na niektorý z okolitých kopcov, nakúpiť najnovšie módne výstrelky či zažiť typickú nočnú párty. To všetko ste schopní stihnúť za jeden deň. Navyše každý večer o ôsmej začína show symfónie svetiel – svietiace a blikajúce mrakodrapy vám predstavia energiu, ducha a rozmanitosť tohto mesta.

Hongkong, alebo po čínsky voňavý prístav, pozostáva z vyše 200 ostrovov a je to jedno z najľudnatejších miest na svete. Aj preto patrí medzi mestá s najväčšou koncentráciou výškových budov na svete na km2. Bývalá britská kolónia sa vrátila do područia Číny ako osobitná administratívna oblasť v roku 1997.

Hongkong je známy predovšetkým ako významné ekonomické a obchodné centrum. Vysoké mrakodrapy a rušný život sa tu mieša s zachovanou tradíciou. V tomto modernom veľkomeste sa snúbi zdanlivo nemožné - moderná architektúra s historickými a kultúrnymi pamiatkami, panelová zástavba s nedotknutou prírodou i bohatstvo s chudobou.

Lacné letenky do Hongkongu viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Viedne prevádkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, trvá približne jedenásť hodín. Veľmi komfortne s jedným prestupom možno letieť z Viedne s aerolinkami Lufthansa, SWISS, Emirates či Finnair. Z Budapešti sú to najmä Emirates a Qatar Airways, ale aj KLM či Aeroflot a z Prahy potom Air France a ČSA.

Užitočné info o Hongkongu

Víza do Hongkongu

Držitelia cestovného pasu SR s biometrickými údajmi nepotrebujú vízum na vstup a pobyt v Hongkongu do 90 dní za účelom turistiky či iným neziskovým účelom. Hongkonské úrady požadujú, aby platnosť pasu bola minimálne 6 mesiacov od vstupu do Hongkongu.

Počasie v Hongkongu

V krajine vládne vlhké subtropické podnebie, v zimnom období prichádzajú monzúny a prinášajú studený a suchý vzduch. V letných mesiacoch je tropické vlhké počasie s občasnými prehánkami a búrkami.

Najvhodnejšou dobou na návštevu sú október, november a december, kedy svieti slnko. V lete nastáva teplé a vlhké podnebie.

Ceny v Hongkongu

Oficiálnou menou v Hongkongu je hongkongský dolár.

Hľadáte hotel v Číne? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou do Číny

Všeobecne najčastejšími chorobami, proti ktorým sa cestovatelia očkujú, je jednoznačne žltačka typu A a B (hepatitída) a brušný týfus, prípadne cholera. Ďalej je dobré si dostatočnú dobu pred cestou skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu a obrne. Povinné očkovanie však nie je žiadne.

Aktuálny čas v Hongkongu

V Hongkongu je o 8 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Hongkongu

10 zaujímavostí o Číne

1
Podľa legiend vznikla Čína pred 4000 rokmi počas obrovskej potopy
2
Číňania ročne spotrebujú 45 miliárd párov drevených paličiek
3
Na niektorých miestach v Číne slnko vychádza až o 10 hodine
4
Hracia konzola Playstation je v Číne zakázaná
5
V Číne platí cenzúra na slovo cenzúra
6
Čína udeľuje tresty smrti 4-krát častejšie ako všetky krajiny sveta dohromady
7
V Číne žije dodnes viac než 35 miliónov ľudí v jaskyniach
8
V Číne existuje most, na ktorom sa mení strana jazdy z pravej na ľavú
9
V priemere je každých 5 dní v Číne postavený nový mrakodrap
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvôli jeho úlohe vo filme Sedem rokov v Tibete