Skip to main content

Lacné letenky Island

Island - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Island

Zaujímavé info o Islande

Island je zázračný ostrov. Nech už sa naň vydáte v ktoromkoľvek ročnom období, stanete sa svedkami jedného neskutočného prírodného divadla. Je to presne to miesto, ktoré bude ľudí vždy priťahovať, aj keď tu po väčšine času vládnu nehostinné počasie. Gejzíry, sopky, ľadovce, oheň, lagúny, a to všetko na jednom mieste.

Island je jedna z najkrajších a najfenomenálnejších krajín na svete. Za posledné roky ju navštívili milióny turistov z celého sveta. Príde vám to veľa? Možno áno. Našťastie Island je ostrov plný dobrodružstiev a aj keď sa sem vyberiete počas hlavnej sezóny, turisti sú rozutekaní kade-tade po ostrove a tie najlepšie atrakcie môžete pokojne navštíviť aj za pomoci polnočného slnka.

Okúpte sa v horúcej lagúne Blue Lagoon, pozorujte polárnu žiaru, vybehnite na sopku a spravte si fotografiu pod niektorým z desiatok úžasných vodopádov. Island je krajina zážitkov. Lacné letenky na Island viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Rejkjavíku z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air z Viedne, Budapešti i neďalekých Katovíc.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Islande

Aké cestovné doklady potrebujem na Island?

Pri cestovaní na Island nepotrebujete vybavovať víza. Na vstup do krajiny vám stačí cestovný pas alebo občiansky preukaz. Pas musí byť platný aspoň 3 mesiace po opustení ostrova. Bez registrácie sa tu môžete zdržať až 90 dní.

Aké je počasie na Islande?

Island sa nachádza tesne pod polárnym kruhom. Z tohto dôvodu tu môžete pozorovať extrémne rozdiely v počte hodín denného svetla počas jednotlivých mesiacov. V decembri a januári ožaruje ostrov denné svetlo len zhruba na 3,5 až 4 hodiny. Naproti tomu v júni a júli bude vonku jasno aj 21 hodín.

Počasie na Islande je počas celého roka veľmi nepredvídateľné, meniť sa môže doslova z hodiny na hodinu. V lete sa teplota pohybuje priemerne okolo 10 °C, ale výnimočne môže miestami dosiahnuť aj príjemných 17 °C. Dlhé letné dni sú ideálne na turistiku. Turistika a prijateľné podmienky na kempovanie pritiahnu vtedy na ostrov veľké množstvo turistov.

Ak je účelom vašej dovolenky polárna žiara, vyberte sa na Island v období od septembra do apríla. Na cestu si však vezmite teplé oblečenie. Teplota sa v zime zvykne pohybovať okolo 0 °C. Vietor však môže spôsobiť oveľa nižšiu pocitovú teplotu.

Aké sú ceny na Islande?

Národnou menou je islandská koruna (ISK). Za eurá ju zameníte až po prílete na ostrov. Vo všeobecnosti platí že na Islande sú ceny za potraviny v obchodoch vyššie v priemere o 30% než na Slovensku. Oveľa viac však zaplatíte za reštaurácie, alkohol a vo všeobecnosti za služby.

Platiť kartou sa dá často po celom ostrove, avšak mimo Rejkjavíku nie sú bežne dostupné bankomaty. Pred opustením hlavného mesta si preto vyberte hotovosť buď z bankomatu, alebo zameňte eurá v banke či na hoteli.

Hľadáte ubytovanie na Islande? Pripravte sa na skutočne vysoké ceny. Najlacnejšie ubytovanie sa začína pohybovať na úrovni 40 EUR osoba/noc. Počas leta preto mnohí turisti kempujú v prírode. Ak sa však rozhodnete pre pobyt v teple, ubytovanie si rezervujte s čo najväčším časovým predstihom. To najlacnejšie ubytovanie sa totiž obsadí už niekoľko mesiacov pred letnou sezónou. Ceny ubytovania a jeho polohu si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Ak hľadáte cenovo výhodnú kombináciu letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek cez Pelikán.

Ktoré očkovania sú povinné pred cestou na Island?

Island nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aký je aktuálny čas na Islande?

Na Islande je počas nášho letného času o dve hodiny menej ako na Slovensku. Počas nášho zimného času je na Islande o jednu hodinu menej ako na u nás.

Ako funguje doprava na Islande?

Mestská hromadná doprava v Rejkjavíku je tvorená autobusmi. Lístok jednej jazdy stojí okolo 440 ISK a kúpiť ho môžete aj u vodiča. Pripravte si však presnú sumu, nakoľko šofér nevydáva. Na prepravu po hlavnom meste si môžete kúpiť aj jednodňový (1560 ISK) alebo trojdňový lístok (3650 ISK).

Po ostrove nepremávajú žiadne vlaky. Je však prepojený autobusovými linkami, ktoré premávajú po celom obvode ostrova. Autobusy často spájajú jednotlivé miesta len jedenkrát denne, pričom bývajú prevádzkované rôznymi spoločnosťami. Počas leta si môžete kúpiť neobmedzený lístok na jazdy po ostrove. Tento však môže stáť aj niekoľko stoviek EUR, v závislosti od zvolených trás. Autobusové nádražia nájdete len v Rejkjavíku a v severskom meste Akureyri. V iných miestach autobusy zastavia väčšinou len na benzínovej pumpe pri okraji mesta.

Najlepšiu flexibilitu pre pohyb po ostrove poskytuje jednoznačne auto. S aplikáciou Sygic v telefóne sa dokážete pohybovať s presnou navigáciou po celom ostrove a preskúmať všetky jeho prírodné krásy. Ak si chcete dopredu porovnať ceny prenájmov áut a vybrať tú najvýhodnejšiu ponuku, môžete tak urobiť aj priamo cez Pelikán.

Letecké štatistiky o Islande

  • Nemáte radi prestupy? Priamo na Island si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň, Katowice, Budapešť.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Island za posledný týždeň stála iba 48,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať na Island, odporúčame vám navštíviť mestá ako Reykjavík, Akureyri, Borgarfjordur Eystri, Bildudalur, Vopnafjordur.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Islande je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Islande

10 zaujímavostí o Islande

1
Hlavné mesto Islandu Reykjavík je najsevernejšie položené hlavné mesto sveta
2
Takmer 85 % energie Islandu pochádza z obnoviteľných prírodných zdrojov, akými sú geotermálna a vodná energia
3
Islanďania nemajú priezviská v tradičnom zmysle slova. Drvivá väčšina priezvisk jednoducho označuje príbuzenský vzťah jednotlivca k jeho otcovi alebo matke.
4
Island sa opakovane dostáva na prvé priečky rebríčka najmierumilovnejších krajín planéty
5
Slovo gejzír je odvodené od názvu veľkého gejzíru Geysir, ktorý sa nachádza v južnej islandskej doline Haukadalur
6
Rozloha Islandu je 103 125 km²
7
Island bol prvou krajinou sveta, ktorá si demokraticky zvolila za hlavu štátu ženu. Slobodná matka Vigdís Finnbogadóttir sa stala prezidentkou v roku 1980. V úrade sa udržala štyri volebné obdobia až do roku 1996
8
Island nemá žiadnu trvalo udržiavanú armádu, letectvo alebo námorníctvo. Jedinou ľahko ozbrojenou silou je tu pobrežná hliadka
9
Pivo bolo na Islande nelegálne až do roku 1989
10
Island má približne 330 000 obyvateľov. Zaujímavosťou je, že až 54 % islandskej populácie verí v existenciu elfov. Táto skutočnosť zasahuje aj do ich bežného života. Pri výstavbe domov alebo ciest sa berú do úvahy oblasti výskytu elfov, ktoré zostávajú nedotknuté