Skip to main content

Lacné letenky Kongo

Kongo - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Konga

Zaujímavé info o Kongu

Konžská republika, známa tiež ako Kongo-Brazzaville, leží po oboch stranách rovníka na západe strednej Afriky. Značnú časť jej východnej hranice tvorí rieka Kongo, do ktorej povodia patrí celá severná časť krajiny a veľká časť územia je dodnes pokrytá dažďovými pralesmi.

Kongo sa vo svete neslávne preslávilo ťažbou ropy z Atlantického oceánu, dreva z pralesov, ale zároveň aj výrobou kvalitnej kávy a kakaa. Ešte stále tu môžete pozorovať pomerne veľkú populáciu goríl, stačí navštíviť národný park D'Odzala.

Hlavným mestom je Brazzaville, ponúka autentickú africkú atmosféru vrátane rytmickej africkej hudby. Leží na rieke Kongo, ktorá tu tvorí početné pereje a vodopády. Bude tiež vašim vstupným bodom pre cestovanie po krajine.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kongu

Cestovné doklady a víza do Konga

Vízum je nevyhnutné získať pred vstupom do krajiny na príslušnom zastupiteľskom úrade Konžskej republiky v Berlíne. Vízum nie je možné získať na hraničnom prechode/letisku.

Vízové požiadavky:

  • platný cestovný doklad (platný aspoň 6 mesiacov, končiaca platnosť aspoň 9 dní od plánovaného vycestovania, dve voľné strany), (kópia pasu),
  • vyplnený vízový formulár,
  • 2 x fotografia pasového formátu,
  • pozvanie,
  • potvrdenie o vakcinácií proti žltej zimnici, (vyžaduje sa medzinárodný očkovací preukaz),
  • poplatok za krátkodobé vízum (do 30 dní) je 50 USD, (do 60 dní) je 75 USD, viacvstupové trojmesačné víza stoja 100 USD.

Vízový proces trvá 24 hodín. Žiadateľ musí prísť osobne. Poplatok za víza sa platí v hotovosti.

Počasie v Kongu

Kongo sa nachádza na rovníku a podnebie tu v priebehu roka nevykazuje výraznejšie odchýlky. Vzduch má vysokú vlhkosť a priemerná denná teplota je 24 °C a nočná všeobecne medzi 16 a 21 °C.

Obdobie sucha trvá od júna do augusta, ale vo väčšine krajiny sú až dve zrážkové maximá. Jedno v období marca až mája a druhé v septembri až novembri.

Ceny v Kongu

Oficiálnym platidlom v Kongu je stredoafrický frank. Platiť však možno aj americkými dolármi.

Ceny v Kongu sú veľmi nízke. Za večeru pre dvoch zaplatíte zhruba 30 dolárov, pivo stojí 1 dolár, fľašu vody kúpite pod 1 euro. Platí však, že turisti musia takmer všetko tovar a služby zjednávať - sú často 3 až 4-krát nadhodnotené.

Ubytovanie v Kongu vyberajte obozretne, snažte sa rezervovať čo najviac do centra miest.

Aktuálny čas v Kongu

V Kongu je toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v tom istom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Konga

Cestovatelia musia byť povinne očkovaní proti žltej zimnici. Doporučuje sa tiež očkovanie proti všetkým typom žltačky, týfusu a meningitíde. V krajine je vysoký výskyt AIDS, na celom území sa vyskytuje malária.

10 zaujímavostí o Kongu

1
Kongo je tiež známe ako Konžská republika, Kongo, Západné Kongo a Kongo-Brazzaville
2
Dominantou terénu sú nížiny a povodia, s takmer neobývanou džungľou na severe
3
Populácia Konga je viac ako 5 miliónov ľudí. To je jedna desatina talianskej populácie!
4
Rieka Kongo, ktorá preteká Kongom, je najhlbšou riekou (miestami až 220 metrov) a druhou najväčšou riekou na svete
5
Priemerná dĺžka života je tu 60 rokov
6
Krajina je ohraničená Kamerunom a Stredoafrickou republikou na severe, Demokratickou republikou Kongo na východe, Angolou na juhu a Gabonom na západe
7
Celková rozloha Konga je 342-tisíc kilometrov štvorcových
8
Hlavným mestom je Brazzaville
9
Úradným jazykom Konga je francúzština
10
Dažďový prales v Kongu je druhým najväčším dažďovým pralesom na svete