Skip to main content

Lacné letenky Konžská demokratická republika

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Kongo je jedna z najchudobnejších a najmenej turisticky bezpečných krajín Afriky. Ak si trúfate na takéto dobrodružstvo, určite oslovte skúsených sprievodcov a vyberte sa spoznávať túto horúcu africkú krajinu. Určite predtým odporúčame sledovať aktuálnu situáciu prostredníctvom stránky Ministerstva zahraničných vecí.

Hlavným mestom Konga je Kinshasa. Krajina má rozlohu viac ako 2 milióny kilometrov štvorcových, obýva ju viac ako 70 miliónov ľudí a 90% obyvateľstva je kresťanov.

Demokratická republika Kongo je treťou najväčšou krajinou Afriky a zároveň krajinou, ktorá sa už 11 rokov vysporiadava s následkami najkrvavejšieho vojnového konfliktu od konca 2. svetovej vojny. Hoci oficiálne tzv. "Africká svetová vojna" skončila pred viac ako siedmimi rokmi, východ Konga naďalej pustošia ozbrojené skupiny drancujúce prírodné bohatstvo tejto krásne krajiny. Myslite na to predtým, než sa rozhodnete krajinu navštíviť.

Letenky do Konga viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air France, Ethiopian Air Lines či Turkish Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Demokratickej republike Kongo

Cestovné doklady a víza do republiky Kongo

Pri ceste do Konga budete potrebovať platný cestovný pas a vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu z krajiny.

Víza je potrebné získať pred vstupom do krajiny na príslušnom zastupiteľskom úrade Konžskej republiky v Berlíne. Víza na 30 dní stoja 50 eur, na 60 dní 75 eur.

Počasie v demokratickej republike Kongo

Kongo je obrovská krajina a ponúka niekoľko odlišných pásiem s podnebím. Horúco je tu počas celého roka, odporúčame len vyhnúť sa sezóne dažďov.

V sezóne dažďov (približne od septembra do apríla) prší mnohokrát každý deň s väčšou či menšou vytrvalosťou. Obliecť sa treba aj podľa nadmorskej výšky - v polohách nad 1000 mnm bývajú večery chladnejšie.

Ceny v Demokratickej republike Kongo

Oficiálnym platidlom je konžský frank. Možno tu však platiť aj americkými dolármi. Ceny nie sú vo väčšine prípadov fixné, turisti musia ceny často zjednávať - pôvodné sumy sú niekoľkonásobne nadhodnotené.

Ceny v Demokratickej republike Kongo sú aj napriek tomu veľmi nízke.

Ubytovanie v Kongu si určite zabezpečte vopred a snažte sa bývať čo možno najbližšie k centru.

Aktuálny čas v Demokratickej republike Kongo

V Demokratickej republike Kongo je toľko isto hodín ako na Slovensku, sme v rovnakom časovom pásme.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Demokratickej republiky Kongo

Povinným očkovaním je očkovanie proti žltej zimnici.

Odporúčané očkovanie: žltačka A, B, týfus.

Do malarických oblastí odporúčame zobrať preventívne antimalariká, v Kongu sa vyskytuje tzv. Tropická malária, ktorá je zo štyroch typov malárie najzávažnejšia.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Demokratickej republike Kongo

10 zaujímavostí o Demokratickej republike Kongo

1
Je to 11. najväčšia krajina na svete
2
Najväčšie mesto a hlavné mesto v krajine je Kinshasa
3
Kongo má jednu z najviac biologicky rozmanitých oblastí, národný park Virunga
4
Územie, na ktorom leží Kongo, bolo osídlené už pred 90 000 rokmi
5
Kongo je mimoriadne bohaté na zdroje, ale nedokáže ich využiť vo svoj prospech
6
Kongo je 4. najľudnatejší štát v Afrike
7
Domov tretej najvyššej hory v Afrike, Mount Stanley
8
Krajina má tiež aktívnu sopku Nyiragongo, ktorá sa týči nad mestom Goma
9
Konžská demokratická republika je hostiteľom najväčšej mierovej misie OSN na svete s viac ako 21 000 vojakmi z približne 50 rôznych krajín
10
Kongo má viac ako 200 etnických skupín s takmer 250 hovorenými jazykmi