Skip to main content

Lacné letenky Kostarika

Kostarika - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kostariky

Zaujímavé info o Kostarike

Kostarika je malý a dokonalý raj v Centrálnej Amerike, kde všetky chodníky vedú k vodopádom, sopkám, plážam ukrytým pred húfom turistov, aj do nekonečnej džungle so stovkami druhov vtákov, leňochmi, opicami a tapírmi.

Kostarika je dokonalý zážitok pre milovníkov prírody, a pre tých cestovateľov, ktorých už preplnené ulice New Yorku či Bangkoku nudia. Kostarika je tropické dobrodružstvo naprieč horami, riekami, kávovými plantážami, okorenené temperamentom Centrálnej Ameriky a ochutené výbornými lokálnymi špecialitami.

Ak Kostariku raz ochutnáte, nebudete sa vedieť jej nabažiť.

Lacné letenky do Kostariky viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Kostariky by ste hľadali márne, avšak pomerne komfortne možno cestovať s jedným prípadne dvoma prestupmi so spoločnosťami ako British Airways, American Airlines, KLM/Air France či Delta.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Kostarike

San José

Hlavné a najväčšie mesto Kostariky je sídlom vlády a významným dopravným uzlom celej krajiny. Rozkladá sa v nadmorskej výške 1 161 m v samom strede krajiny v srdci rozsiahleho údolia Meseta Central.

Podnebie je po celý rok veľmi ustálené s priemernou teplotou okolo 25°C a zrážkami 1 800 mm ročne.

Hlavné mesto je okrem iného plné zaujímavých múzeí a nádherných parkov, kde budete hľadať útočisko v prípade, že sa budete chcieť ochladiť.

San José sa radí medzi najmladšie mestá Latinskej Ameriky. Založili ho v roku 1737 na príkaz španielskej administratívnej rady.

Užitočné info o Kostarike

Víza a cestovné doklady do Kostariky

Podmienkou vstupu do krajiny je cestovný pas platný minimálne 3 mesiace odo dňa vstupu do krajiny, dostatočné finančné prostriedky na celú dobu pobytu a spiatočná letenka.

Počasie v Kostarike

Kostarika je miestom, kde nájdete teplé slnečné lúče aj počas zimného obdobia. Teploty sú vysoké po celý rok a to najmä na pobreží Tichého oceánu a Karibského mora. Neklesajú pod príjemných 23ºC, no môžu sa vyšplhať až nad 30ºC. Krajíne je blízko rovníka, pokojne môžeme jej podnebné pásmo označiť za tropické. No má mnoho mikroklím, je odlišná v rôznych nadmorských výškach, regiónoch, líši sa aj množstvo zrážok. Pobrežné oblasti a roviny majú horúce teploty počas celého roka, mestá a kopcovité časti mierne.

V hornatých častiach, v nadmorskej výške nad 3000 metrov môže teplota v zimnom období dosahovať bod mrazu. Kostarika má dve obdobia a to obdobie sucha a obdobie dažďov. Obdobie sucha trvá od decembra do apríla a obdobie dažďov od mája do novembra. V každej oblasti sa však tieto obdobia prejavujú rozlične. Najteplejšími mesiacmi sú marec, apríl, máj a jún s priemernou maximálnou teplotou 25ºC.

Ceny v Kostarike

Kostarika je z pohľadu ostatných krajín Centrálnej Ameriky považovaná za drahšiu krajinu. Za potraviny, jedlo v reštaurácii a služby si priplatíte od 20 do 30% viac, ako v ostatných susedných krajinách.

Za fľašu vody zaplatíte 2 eurá, jedlo v reštaurácii vyjde na osobu približne 15 eur.

Ceny ubytovania v Kostarike si môžete skontrolovať aj na stránke Pelikána. Ak si chcete požičať auto a prejsť krajinu na vlastnú päsť, rezervujte si ho vopred a vyzdvihnite priamo na letisku.

Aktuálny čas v Kostarike

V Kostarike je o 7 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Kostariky

Pri cestovaní do Kostariky sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Ak sa chystáte do dažďových pralesov, pripravte si kvalitné repelenty a dlhé oblečenie - v týchto miestach sa môže ojedinele vyskytovať malária a horúčka dengue.

Letecké štatistiky o Kostarike

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Kostariky za posledný týždeň stála iba 933,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Kostariky, odporúčame vám navštíviť mestá ako San Jose, Liberia, San Jose, Barra Colorado, Quepos.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Kostarike je: 0.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Kostarike

10 zaujímavostí o Kostarike

1
Kostarika bola objavená v roku 1502 výpravou Krištofa Kolumba
2
Armáda Kostariky bola rozpustená ešte v roku 1948
3
Kostarika je najbezpečnejšia krajina Strednej Ameriky
4
Costa Rica po španielsky znamená "bohaté pobrežie"
5
Vulkán Poás (2701 m. n. m.) sa nachádza poblíž hlavného mesta
6
Krajina sa považuje za mimoriadne mierumilovné. Napokon, jeden z jej prezidentov, Oscar Arias, získal Nobelovu cenu za mier
7
Krajina investuje peniaze najmä do gramotnosti obyvateľov, tá dosahuje až 96%
8
Štvrtinu krajiny tvoria prírodné rezervácie a národné parky
9
Kostaričania sami seba nazývajú Ticos.
10
Stále aktívna sopka Arenal (1 633 m.n.m) je jedným zo symbolov Kostariky. Poslednú erupciu mala v roku 2010