Skip to main content

Lacné letenky Laos

Laos - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Laosu

Zaujímavé info o Laose

Hľadáte lacnú letenku do Laosu? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne alebo celý dovolenkový pobyt v Laose? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut a poistiť sa pred cestou.

Plánujete cestu do Ázie a chcete zažiť niečo výnimočné a netradičné? Potom všetkými desiatimi odporúčame krajinu Laos.

Väčšina turistov navštívi Laos len ako zastávku na svojej dlhej ceste do juhovýchodnej Ázie. Nie je však veľa tých, ktorí sem priamo zamieria na dovolenku. Thajsko, Bali či Maldivy ostávajú najobľúbenejšími ázijskými dovolenkovými destináciami.

Laos je miestom, ktoré obišiel ten najväčší turistický zhon a ostáva ideálnou destináciou na relax v prírode a ochutnávanie jeho výnimočnej kultúry a histórie.

Medzi najobľúbenejšie miesta v Laose patria Luang Prabang, Viang Čan a Thakhek.

Lacné letenky do Laosu viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Laosu z našich končín neexistuje, avšak pomerne komfortne možno cestovať s jedným prestupom leteckými spoločnosťami ako EVA Air, Thai Airways či Austrian Airlines.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Laose

Vientiane (Viang Čan)

Prekrásne ázijské mesto, s francúzskou kolonialnou architektúru a krásnymi budhistickými chrámami. Na rozdiel od mnohých hlavných miest v Ázii má veľmi uvoľnenú atmosféru. Obľúbeným orientačným bodom v meste je jeho vlastný Arc de Triomphe – pamätník víťazstva Patuxai, venovaný tým, ktorí bojovali za oslobodenie svojej krajiny od Francúzska.

Pha That Luang, zlatom pokrytá veľká budhistická stúpa zo 16. storočia, je najdôležitejšou budhistickou pamiatkou v Laose.

Xieng Khuan, tiež známy ako Buddha Park, sa nachádza približne 25 km juhovýchodne od Viang Čanu. Je ďalším miestom, kde by ste sa pri návšteve hlavného mesta mali zastaviť. Ako už názov napovedá, tento park je domovom mnohých sôch Budhu, dokopy je v areáli parku roztrúsených viac ako 200 náboženských sôch.

Autobusy sú hlavnou formou verejnej dopravy v Laose. I keď sa autobusový systém v posledných rokoch zlepšil, dopravné a cestné podmienky v Laose sú skôr zlé. Mnoho vodičov je tu neskúsených a dopravné nehody bežné.

Lacné letenky do Viang Čan viete rezervovať aj z našich končín. Odporúčame sledovať ponuky leteckých spoločností ako EVA Air či Thai Airways.

Užitočné info o Laose

Víza a cestovné doklady do Laosu

Pre vstup do krajiny budete potrebovať platný cestovný pas a vízum. Slovenskí občania môžu požiadať o vydanie 30-dňového turistického víza na veľvyslanectve vo Viedni alebo ihneď po príchode do krajiny na letisku Wattay International Airport vo Vientiane.

Cestovný pas musí byť platný ešte aspoň 6 mesiacov odo dňa platnosti víz.

Počasie v Laose

Pre Laos je typické veľmi tropické podnebie. Rovnako ako v mnohých ďalších krajinách Juhovýchodnej Ázie, aj tu poznáme dve ročné obdobia - obdobie sucha a obdobie dažďov.

Obdobie dažďov trvá od mája do októbra. V zime sa teploty pohybujú okolo 20ºC a v lete okolo 28ºC.

Ceny v Laose

Hlavnou menou v krajine je laoský kip, na platenie však možno používať aj americká doláre a thajské bahty. Pre Slováka je Laos veľmi lacnou krajinou. Do sýtosti sa tu viete najesť už za 2-3 doláre. Najvyššie ceny v krajine má hlavné mesto Vientiane.

1,5 litrová fľaša vody vás po prepočte na eurá vyjde 50 centov. Street-food či jedlo v rýchlom občerstvení kúpite od 5 eur. Pivo stojí približne euro, káva takmer 2 eurá.

Takisto doprava a ubytovanie v Laose sú lacné.

Aktuálny čas v Laose

V Laose je o 6 hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Laosu

Pred vstupom do krajiny nie je povinné žiadne očkovanie. Treba si len postrážiť očkovania, ktoré sú povinné, prípadne odporúčané aj na Slovensku.

V krajine odporúčame dodržiavanie maximálnej hygieny a konzumáciu výhradne tepelne upravených jedál.

Nemocnice v Laose nedosahujú európske štandardy, preto v prípade lekárskej pomoci budete pravdepodobne cestovať do Thajska. Odporúčame uzavrieť komplexné cestovné poistenie.

Letecké štatistiky o Laose

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Laosu za posledný týždeň stála iba 533,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Laosu, odporúčame vám navštíviť mestá ako Vientiane, Luang Prabang, Attopeu, Houeisay, Zvk.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Laose je: 0.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Laose

10 zaujímavostí o Laose

1
Laos je jednou z najchudobnejších krajín na svete
2
Laos je jednou z posledných bášt komunizmu v Juhovýchodnej Ázii
3
Ak nepočítame ópium a heroín, jedinou devízou Laosu je vďaka vodným elektrárňam práve elektrická energia
4
Od 14. storočia bolo Luang Prabang sídlom kráľov a pôvodne tu stálo až 65 chrámov, dnes už sa zachovala len polovica
5
Laovia sú leniví, pomalí, nikdy sa nikam nenáhlia a všetci majú veľa času
6
Vyše polovica obyvateľstva je negramotná
7
Laos získal nezávislosť od Francúzska v roku 1953 po víťaznej bitke pri Dien Bien Phu
8
Fajčenie ópia, ktoré má v Indočíne stáročnú tradíciu je pre mnohých východiskom z ťažkých pomerov
9
Veltok Mekong, ktorý preteká aj cez Laos, je 13. najdlhšia rieka sveta, odhadom má dĺžku 4023 kilometrov
10
Lao Lao je miestna ryžový whisky. Číra a neochutená verzia 40% alkoholu je k dispozícii za neuveriteľne nízke ceny