Skip to main content

Lacné letenky Lesotho

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Lesotho je africké kráľovstvo rozkladajúce sa v južnej Afrike. Ide v podstate o enklávu, ktorú zo všetkých strán obklopuje Juhoafrická republika. Lesotho poteší najmä milovníkov turistiky a možno ho charakterizovať ako malú, ale veľmi hornatú krajinu - veď sa celá rozprestiera v nadmorskej výške 1400 m.n.m.!

Vedeli ste, že jednou z najväčších tunajších atrakcií je cestovanie na poníkoch? Lesotho vyváža vlnu a diamanty, ale hlavné príjmy plynú z predaja vody a elektrickej energie do Juhoafrickej republiky.

Hlavným mestom Lesotho je Maseru ležiace pri západných hraniciach krajiny. Blízko neho sa na niekoľkých miestach môžete stretnúť so starými skalnými maľbami ľudu San. Je to tiež vstupný bod do krajiny, ak prichádzate letecky.

Letecká dráha Masekane Air Strip v Lesotho je jednou z najadrenalínovejších na svete. Meria len 400 metrov a za ňou sa nachádza obrovská priepasť. Letisko našťastie nie je určené pre širšiu verejnosť, pristávajú sem len lekári a členovia humanitárnej pomoci.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Lesotho

Cestovné doklady a víza do Lesotho

Pred odletom do krajiny sa uistite, či máte platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov ododňa plánovaného návratu z krajiny.

K vstupu do krajiny budete potrebovať víza. Vízum pre slovenských turistov za účelom turistiky do 30 dní je nutné vybaviť na jedinej Lesothskej ambasáde v Európe, tá sa nachádza v Ríme, alebo je možné ich vybaviť aj na ambasáde Lesotha v Južnej Afrike.

Počasie v Lesotho

Pre Lesotho je typické vysokohorské podnebie. Avšak vzhľadom na polohu krajiny relatívne blízko rovníka sa môžete v zimnom období (máj až október) dočkať až extrémnych teplôt do -15 stupňov a snehovej pokrývky priemerne do výšky 20 cm.

V letnom období sa teploty pohybujú do 30 stupňov, je ale nutné vždy pribaliť teplejšie oblečenie, predsalen ste stále v horskom prostredí.

Ceny v Lesotho

Oficiálnym platidlom v krajine je Loti. Platiť však môžete aj juhoafrickým random v kurze 1:1.

Mali by ste tiež vedieť, že zmenárne v Lesothe prakticky neexistujú. Bankomaty tu však nájdete a platby kartou sú možné len v niektorých obchodných centrách a čerpacích staniciach. Bez hotovosti sa však rozhodne nezaobídete.

Ceny v Lesotho sú porovnateľné s tými v Juhoafrickej republike a teda sú pomerne vysoké - európske. Najlacnejší spôsob prepravy je taxi. Jedlo v lokálnych reštauráciach vychádza veľmi lacno - za hlavné jedlo zaplatíte najmenej 2-3 eurá.

Lacné ubytovanie v Lesotho nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Za noc v hoteli v Lesotho zaplatíte najmenej 30 eur pre dvoch

Chcete si požičať auto? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas v Lesotho

V Lesotho je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Lesotho

Pred cestou nie je potrebné absolvovať žiadne povinné očkovanie. Pri ceste do exotiky však vo všeobecnosti odporúčame očkovanie proti žltačke typu A, B a brušnému týfusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Lesotho

10 zaujímavostí o Lesotho

1
Lesotho je krajina v krajine obklopená zo všetkých strán Južnou Afrikou
2
Národný parku Sehlabathebe bol v roku 2013 zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO
3
Žiaden iný štát nemá takú základnú nadmorskú výšku, ako Lesotho (4 000 m.n.m.)
4
Vodopády Maletsunyane Falls sa nachádzajú v rovnomennej rieke a padajú z výšky 192 metrov
5
Názov „Lesotho“ v širšom preklade znamená krajinu ľudí, ktorí hovoria Sesotho
6
Lesotho je až 137. najväčšou krajinou na svete, územie krajiny je menšie ako Belgicko
7
Lesotho je kráľovstvo - formálne ide o ústavnú monarchiu
8
V Lesotho môžete aj lyžovať. Krajina je domovom tzv. afriski, enklávy zimných športovj v pohorí Maluti
9
Lesotho bol predtým známy ako Basutoland. Jednotlivec sa tu nazýva Mosotho a ľudia sa nazývajú Basotho
10
Lesotho má jednu z najvyšších mier gramotnosti dospelých v Afrike