Skip to main content

Lacné letenky Libéria

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Libéria je krajinou západnej Afriky a nachádza sa priamo na pobreží Atlantického oceánu. Väčšina obyvateľov žije v pobrežnej nížine, ktorá postupne prechádza v náhornú plošinu a nízke pohoria Nimby na severovýchode a Wologizi na severe.

Určite odporúčame navštíviť nádherné prírodné pláže na pobreží alebo národný park Sapo na juhovýchode, v ktorom sa nachádzajú zvyšky neporušeného dažďového pralesa. Žijú tu pralesný slony, šimpanzy, antilopy, hrochy a ďalšie zvieratá.

Libéria vznikla už v roku 1847, kedy bola založená oslobodenými africkými otrokmi, ktorí sa sem vrátili z Ameriky. Od začiatku však trvá napätie medzi nimi (a ich potomkov) a pôvodným obyvateľstvom. Krajina prešla mnohými povstaniami a etnickými konfliktmi.

Pred cestou do Libérie určite sledujte odporúčania Ministerstva zahraničných vecí SR.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Libérii

Cestovné doklady a víza do Libérie

Pred vstupom do krajiny sa musíte preukázať platným cestovným pasom a vízami. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu z krajiny.

O vydanie víz treba požiadať na príslušnom zastupiteľskom úrade ešte pred odchodom z krajiny. Víza sa vydávajú spravidla na tri mesiace a vybavíte ich v Bonne (Nemecko). Vyžaduje sa tiež očkovanie proti žltej zimnici a cholere. Po príchode do krajiny je vízum nutné predĺžiť do 48 hodín u imigračného úradu.

Počasie v Libérii

Pre Libériu je typické veľmi horúce a tropické podnebie. Keďže sa krajina nachádza v rovníkovom pásme, zvláštnosťou nie sú ani teploty nad 40 stupňov. V lete býva zvykom, že často prší.

Ceny v Libérii

Oficiálnym platidlom v krajine je libérijský dolár. Bez hotovosti sa rozhodne nezaobídete. Cestovanie po krajine bez sprievodcu sa neodporúča, turisti by sa mali zdržiavať len v hlavnom meste.

Ceny v Libérii sú veľmi nízke. Najlacnejší spôsob prepravy je taxi. Jedlo v lokálnych reštauráciach vychádza lacno - za hlavné jedlo zaplatíte 5-10 eur. Pivo vás vyjde na 2 eurá a fľaša vody na menej ako euro.

Lacné ubytovanie v Libérii nájdete priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať.

Chcete si požičať auto? V Libérii to neodporúčame.

Aktuálny čas v Libérii

V Libérii je o hodinu menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Libérie

Pred vstupom do krajiny je potrebné absolvovať očkovanie proti žltej zimnici a cholere.

V Libérii neexistuje služba rýchlej zdravotnej pomoci. Ak sa vyskytne úraz, prípadne ochorenie, odporúča sa navštevovať výhradne súkromné kliniky.

Najčastejšími ochoreniami v Libérii sú malária, lepra, tuberkulóza, podvýživa a spavá nemoc. Je tu tiež veľmi vysoký výskyt AIDS.

10 zaujímavostí o Libérii

1
Americká kolonizačná spoločnosť založila štát Libéria v roku 1821 ako miesto pre migráciu afrických Američanov - otrokov
2
Všetky veľké firmy s výletnými loďami sídlia v Libérii, využívajú výhody deravých pracovných zákonov
3
Z pohľadu znečistenia ovzdušia má Libéria jedny z najčistejších miest v Afrike
4
V krajine nie je ani jedna UNESCO pamiatka
5
Libéria nemá žiadne aerolínie, posledné aerolinky mali zakázané lietať cez Európu
6
Libéria je jednou z najmladších krajín vôbec, priemerný vek občana je menej ako 18 rokov
7
Väčšina Libérijcov vie po anglicky
8
Libéria patrí medzi 20 krajín na svete, ktoré fajčia najmenej cigariet na obyvateľa
9
Najnavštevovanejším miestom krajiny je národný park Sapo
10
Libéria má 3,5 milióna obyvateľov a rozlohu 111-tisíc kilometrov štvorcových