Skip to main content

Lacné letenky Líbya

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Dá sa cestovať do Líbye? Áno dá, a aj keď nejde o tradičnú turistickú destináciu, ponúka rad jedinečných zaujímavostí. Dôkazom toho je aj päť pamiatok chránených UNESCO.

Určite by ste si nemali nechať ujsť: stredoveká oáza Ghadames, pohorie Akakus, skalné praveké rytiny vo Vádí Matendus, hlavné mesto Tripolis či sopečný kráter Waw en Namus.

Zaujímavosťou je, že Líbya bola súčasťou rímskeho impéria a preto sa z tej doby na pobreží zachovali pozoruhodné ruiny antických miest.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Líbyi

Cestovné doklady a víza do Líbye

Pri ceste do Líbye budete potrebovať cestovný pas a víza.

Do Líbye je však možné cestovať len na pozvanie, ktoré podľa dostupných informácií, líbyjská strana akceptuje len od rodinných príslušníkov, resp. od zamestnávateľov, ktorí majú povolenie na prijatie cudzincov do pracovného pomeru. Žiadne iné víza nie je možné získať.

Počasie v Líbyi

Pre Líbyu je typická stredomorská klíma so suchým a teplým počasím na pobreží. Vo vnútrozemí prevláda púštne podnebie. Kedy cestovať do Líbye? Najvhodnejšia doba na cestovanie je november až február.

Ceny v Líbyi

Oficiálnym platidlom v Líbyi je líbyjský dinár.

Letecké spojenie Líbye s inými krajinami neexistuje. Najvhodnejšími prístupovými cestami sú Tunisko a Malta.

Pri vstupe do krajiny je potrebné sa preukázať hotovosťou vo výške 1000 amerických dolárov alebo ekvivalentom v inej mene.

Vnútroštátne lety v krajine zaisťuje Libyan Arab Airlines, cestovanie lietadlom je najvýhodnejším prostriedkom pre premiestňovanie sa po celej Líbyi.

Cestovanie autobusom je tiež obľúbené, nakoľko autobusy sú tu v pomerne dobrom stave, cesty sú však v nekvalitnom stave a pri pomere cena/výkon víťazí letecká doprava.

Ak by ste si chceli požičať auto v Líbyii, budete musieť mať sebou minimálne jedného miestneho "sprievodcu", ktorý na vás bude počas cestovania "dohliadať" a "odpovedať". Benzín je tu veľmi lacný.

Aktuálny čas v Líbyi

V Líbyi je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Líbye

V prípade cestovania do Líbye nie je potrebné absolvovať žiadne špeciálne očkovanie. Pri ceste do exotiky však vo všeobecnosti odporúčame absolvovať očkovanie proti žltačke typu A, B a brušnému týfusu.

10 zaujímavostí o Líbyi

1
Líbya mala za svojho fungovania doposiaľ iba jedného kráľa
2
Líbya, ktorá je známa ako moslimský národ, má bohatú kresťanskú históriu
3
Líbyjská púšť je známa aj tým, že tam desaťročia nepršalo
4
Líbyjský čaj je rovnako hustý ako sirup
5
Líbyjské mesto Cyrene bolo súčasťou starogréckej ríše
6
Je domovom najväčších ropných rezerv v Afrike
7
Z historického hľadiska bola Líbya rozdelená iba na 3 regióny, a to Fezzan, Tripolitania a Cyrenaica
8
Líbya dováža 75 až 80% potravín
9
Najvyššou horou v Líbyi je Bette Peak (2 265 m.n.m.)
10
Muammar Kaddáfí bol najdlhšie slúžiacim líbyjským lídrom v krajine